Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Tiskové zprávy

Festival Life! 2019 se rozšířil o dvě nové sekce – cyklistiku a spotřební elektroniku

 

Tradičně začátkem listopadu (8. – 10. 11. 2019) proběhl na výstavišti festival Life!. Letošní ročník byl obohacen o dvě nové sekce s cyklistikou a spotřební elektronikou, které výrazně rozšířily jeho přitažlivost pro návštěvníky. Festival reaguje na celospolečenskou poptávku po motivaci k pohybu a zdravému životnímu stylu – zejména u mládeže, ale nejen u ní. Festival Life! se konal souběžně s veletrhem CARAVANING BRNO. Festival Life! zahrnuje sportovní sekci SPORT Life!, cyklistickou BIKE Life!, taneční DANCE Life!, sekci se spotřební elektronikou DATART Life! a herní IN-JOY Life!. Branami výstaviště prošlo více než 50tisíc návštěvníků.

Návrat boomu cyklistiky na brněnské výstaviště

Cyklistický sortiment byl sice součástí festivalu pokaždé, ale po sedmi letech se opět rozšířil na několikanásobek a vysloužil si i vlastní sekci s názvem BIKE Life!. Společně se sekcí SPORT Life! obsadil halu V. V cyklistické části, která obsadila více než polovinu pavilonu, se prezentovaly desítky značek mechanických jízdních kol i elektrokol, oblečení a doplňkový sortiment. Součástí sekce byla dráha pro testování elektrokol a elektrokoloběžek. SPORT Life! se zaměřil především na sortiment pro outdoor a běh, v halách V a A2 našli návštěvníci sportoviště, na kterých probíhaly soutěže nebo kde si mohli různé sporty vyzkoušet. Součástí doprovodného programu byly běhy SPORT Life! Run a Gladiator Race.

DATART Life! - trendy ve spotřební elektronice a výhodné nákupy

Novou částí festivalu Life! byla sekce DATART Life! v halách G1 a G2. Zde se představila téměř stovka značek spotřební elektroniky na expozicích, ve kterých se vystavené zboží také předvádělo. Tento způsob prezentace návštěvníky zaujal, a mnozí proto využili možnosti nákupu za zvýhodněné ceny. Zážitková prezentace zboží pak dokonale zapadla do koncepce celého festivalu.

Vyšší zájem než v loňském roce zaznamenala páteční akce SPORT Life! pro mládež, na kterou vyrazilo přes dva tisíce žáků druhého stupně základních škol z Brna a okolí. Hlavním cílem pátečního setkání byla motivace ke sportu a zdravému životu bez drog, alkoholu a jiných návykových látek. Děti vyrazily do sportovních hal včetně již populární Familly Hall v pavilonu Z, kde se prezentovalo město Brno i JMK. Motivovat mládež přišli Aleš Valenta, David Svoboda, Hana Kynychová, Marek Dědík, Libor Podmol, Jakub Kohák, Petr Švancara, Marek Holeček, Aleš Loprais, Kateřina Sirůčková a Ollie Roučková. Jedna z přednášek informovala žáky o aplikaci Nenech to být, pomocí které se dá předcházet šikaně.

Vyšší zájem o taneční workshopy

Pro tanečníky je DANCE Life! každoroční podzimní stálicí a pravidelným termínem k setkání. Při letošním ročníků byl znatelný vyšší zájem o taneční workshopy, více než dvě desítky z celkových 73 byly zcela vyprodané. V letošním ročníku byl poprvé realizován nový systém prodeje workshopů. Na několika pódiích probíhaly také taneční soutěže a show, mezi lektory workshopů bylo několik světových hvězd.

Spojení programu youtuberů a tanečního rekordu

Pokus o překonání sobotního tanečního rekordu svým scénářem navázal na konec motivačního videa a Ondřej Sokol, Lucie Borhyová, Eva Decastelo, Fatty Pillow, House, Anna Šulc a Michal Holán se ocitli na pódiu po proběhnutí téměř dvousetkilometrové vzdálenosti po dálnici D1. Po patnácté hodině v rozjásané atmosféře proběhl společný tanec a komisař agentury Dobrý den potvrdil, že 2223 tanečníků vytvořilo nový rekord.

Esport se stal zavedeným pojmem

V pavilonu B po celé tři dny probíhaly Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách a Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách. Součástí programu Game Hall byla i páteční odborná konference, tisíce návštěvníků přišly jak povzbudit své favority, tak vyzkoušet výkonné herní počítače i nejnovější vydání herních titulů.

Caravaning Brno – inspirace k cestování

17. ročník Mezinárodního veletrhu karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno obsadil dva pavilony brněnského výstaviště. Na 17 tisících metrech čtverečních se představilo celkem 69 vystavovatelů ze 7 zemí. Pavilon F byl zaplněn prémiovými značkami, desítky vystavovatelů se představily i v pavilonu P, kde kromě obytných automobilů a karavanů byly prezentovány také doplňky a příslušenství. Doprovodný program obsahoval praktické rady pro karavanisty i cestovatelské přednášky.


OHLASY LIFE!

Lukáš Pleskot, Game Hall – firma Playzone
Jsem moc spokojený s letošním ročníkem, jak se nám ho podařilo celkově připravit. A také nás moc nás těší sledovat dlouhodobě zvyšující se zájem o elektronické sporty.

Karel Stárek, Kastar
Spokojenost veliká, chvilku jsme váhali po tolika letech jít do celého festivalu Bike lifu, ale s cyklistikou naopak byl zájem lidí velký. Hodně lidí, místních Brňáků a z okolí nám potvrdilo, že je dobře, že se sem cyklistika vrátila. Musím říct, aniž bychom zvali nějaké obchodníky, tak se jich zde objevilo hodně, hlavně z Moravy. Vystavujeme i v Praze na veletrhu, a tam prostě nepřijeli. Takže je vidět, že pro tento region je veletrh strašně důležitý.

Martin Honza, Endorphin Republic
U nás byl největší zájem o elektrokola a gravel biky, dnes jsme dovezli i něco ze skialpu a spokojenost za nás je velká. Určitě jsme nadšení z toho, jak to fungovalo, v pohodě.

Alexander Skrybucký, Moolbike
Spokojeni jsme byli velice a zájem je největší o naše akční oblečení, především dresy, kalhoty.

Marek Šindler, Crussis electrobikes, Elektrokola Přerov
Spokojenost je velká, jsme rádi, že jsme měli možnost být na vašem veletrhu. Velký zájem je především o elektrokola a především o stánek Crussis, protože Crussis zaujal veškerou veřejnost svým designem, svým propracováním kol, a jednoduše řečeno elektrokola Crussis ovládají český trh.

Jan Butala, Pells
Z veletrhu máme radost, protože se podařilo opět dostat na Sport Life! cyklistiku, což byla velká škoda, že dlouhou dobu nebyla, přilákalo to hodně lidí. Nejvíc se jim asi líbily novinky v silničních kolech, karbonové závodní kolo R8 a nové karbonové závodní kolo Duke. Měli jsme tady bohatý doprovodný program, ambasadory Libora Podmola, mistryni světa v cyklistice Romanu Labounkovou, takže jejich autogramiády měly velký ohlas a my jsme spokojeni, protože byla velká účast.

Kamil Šnedar, CYKLO best
Tak za nás, velká spokojenost, protože si myslíme, že návštěvnost byla vyšší, než jsme očekávali a zájemců o kola byla prostě spousta. Takže si myslím, že tato výstava bude už jenom a jenom lepší. Navíc za námi přijeli zákazníci ze všech možných regionů České republiky, takže veletrh není zdaleka lokální záležitost.

Dalibor Kmenta, KCK Cyklosport-Mode s.r.o.
Já osobně jsem mile překvapen, že zákazníků je spousta, zájem je poměrně značný. Někteří možná přišli s větším odhodláním něco koupit, což není vyloženě náš případ, protože my se tady prezentujeme jako dovozce a velkoobchod. Ale s návštěvností jsme určitě spokojeni. 

ROCK POINT
Bylo to pro mě příjemné překvapení, s prezentací jsme spokojeni. Lidi, kteří skialp už dělají, se přišli podívat, co je nového, popovídat si, ale byla tady třeba spousta lidí, kteří to vůbec neznali a zaujali jsme je. Nebylo to v tenhle okamžik o tom, abychom něco prodali, ale prezentovat se a ukázat vůbec, jaký sortiment máme.

SANASPORT
S letošním ročníkem jsme spokojení nad plán a bude to pro nás určitě jeden z těch silnějších ročníků. Zdá se nám, že se akce více vrací k odbornosti tím, že se vrátila kola -  Bike Life!. Věříme, že to takhle vydrží i dál, přitáhlo to podle nás hodně tu sportovnější klientelu. Pro nás je to úspěšný ročník, funguje nám to tady dobře, máme dokonce dva stánky, takže jsme zvětšili plochu.

Hudy
Tak letos je určitě návštěvnost rozhodně větší než předchozí ročníky. Paráda. Ze strany vystavovatelů tedy rozhodně zajímavější. Myslím si, že letos cyklistika přitáhla více lidí než outdoor. Je to nabité o dost víc, vlastně vším. Teď je to atraktivnější pro každého člověka. Nemůžeme si na nic stěžovat, všechno se povedlo.

Kilpi
Ano, bylo docela dost lidí, hlavně v sobotu. Dneska zase tolik lidí není, ale rozhodně to není špatné, my máme hodně velkou návštěvnost a jsme spokojeni. Koncepce haly se letos velmi povedla.

Sun Sport
Letos je veletrh opravdu o stupeň lepší, než byl vloni. Je to zvláštní, ale prodávají se jak levné drobnosti za 50 Kč, tak prodáváme i světové značky, například mikiny za 10 tisíc - jsme překvapeni, že tyto drahé věci se tu prodávají taky. Na příští ročník určitě přijdeme, jsme tady a byli jsme tady vždycky, nechyběli jsme nikdy na Sport Lifu!

Alpitrek s.r.o.
Byli jsme tu už mockrát, ale teď jsme měli asi 3 roky pauzu, právě proto, že skončila kola, přestali chodit lidi a už to nemělo to takový efekt pro nás. Letos to bylo určitě zajímavé, třeba včera tu bylo opravdu hodně lidí a myslím si, že i dneska to je velmi dobré.

iGet
Je výborná návštěvnost, myslím si, že hala je dobře poskládaná, takže za mě dobré. Vloni to bylo lepší z jednoho prostého důvodu, ne, že bychom se cítili nekomfortně, ale máme tady málo prostoru pro naše aktivity. Jinak největší zájem byl o chytré hodinky a chytré telefony.

HUSKY APM sport
Letos jsme zaznamenali větší zájem. Vloni byl pokles, oproti předloňsku a letos můžeme říct, že jsme spokojení. Je lepší skladba prodejců, evidentně rozšíření cyklistiky prospělo. Samozřejmě souběžně probíhající Caravaning je super, chodí sem spousta lidí, kteří se byli podívat právě na Caravaningu.

Sweep
Letos se mi hala líbí více než ta, co byla.  Konečně to vypadá jako veletrh. Spíš jsem zvědavý, jestli se vrátí cyklisti nebo ne, jestli to bylo pro ně jako plus. Takhle by to bylo dobré, ale teď záleží na tom, jak to vyhodnotí oni.

Lucie Borhyová, moderátorka TV Nova a tvář festivalu Life!
Jsem naprosto nadšená, miluju tanec a jsem ráda, že se podařilo překonat loňská rekord. Zažila jsem skvělou atmosféru a jsem překvapená, že přišlo tolik lidí. Brno je prostě úžasný!

Ondřej Sokol, ambasador festivalu Life!, moderátor a herec
Letos jsem tady po šesté a konečně jsem si prošel celou akci, hlavně tedy proto, že jsem musel čekat na naše děti, které se mi zavřely v Game Hall a nemohl jsem je odsud dostat, takže jsem na festivalu strávil poprvé tři dny v kuse. A bylo to fajn.


DATART Life ohlasy

Eva Kočicová, Datart
Jsme rádi, že se k nám přišlo pobavit tolik lidí. Potěšilo nás hlavně jejich zapojení do sportovních a jiných aktivit. Pro nás to je důkaz toho, že se nám podařilo spojit produkty ze světa elektroniky a moderních technologií s opravdovými zážitky. Návštěvnost festivalu překonala naše očekávání!

Lucia Strachová, OK-plast
Veletrh Life! je skvělou příležitostí k prezentaci. Lidé se zajímají o nové věci a jsou rádi, že si je mohou na veletrhu osobně vyzkoušet, prohlédnout i zakoupit.

Romana Stachovičová, Life Food
Na veletrhu v Brně rádi prezentujeme náš sortiment, který ocení jak sportovci, tak i všichni ostatní. Rádi sledujeme trendy, které se na veletrhu Life! vždy určitým způsobem prosadí. U dětí se určitě osvědčila naše borůvková tyčinka.

Tereza Stará, Sens
Veletrh sportu a zábavy vždy přiláká zájemce o novinky v oblasti netradiční výživy. Na stánku se nám střída enormní množství lidí a je vidět, že cvrčci táhnou.

Dagmar Zezlová, ALPA
Na veletrhu patříme k pravidelným vystavovatelům. Každý rok se u nás zastaví lidé a nakoupí hřejivé a chladící emulze pro sportem vytížené svalstvo.

Aleš Tetur, Sokol
Splnilo to naše očekávání o rozšíření povědomí lezení po laně. Na hlavní závod jsme měli přes 30 závodníků a účast byla skvělá. I diváci byli dobří a všem zúčastněným hojně fandili.

Martin Dobeš, Mio
V sobotu bylo enormní množství lidí. Původně jsem měl trochu strach zde vystavovat, protože jsem si nebyl jistý vizí Datartu jako jednotlivých expozic s prodejem. Tento krok se ale opravdu vyplatil a musím říct, že jsme zde uskutečnili několik zajímavých prodejů. Lidé si rádi vyzkouší a zjistí informace osobně na Datart Life! veletrhu.

Petr Steiner, AVATAR zone
Naše herní zóna v Datart pavilonu opravdu táhne. Jsme rádi, že lidé u nás stojí fronty, a kromě virtuální reality vybírají také počítačové příslušenství.

Vojtěch Jeřábek, Huawei
Největší úspěch shledáváme u hodinek WATCH GT 2 a nejnovějších typů telefonu. Zákaznicí nejvíce uvítali Datart slevu, kterou mohli uplatnit přímo na veletrhu. Výhodou je také blízkost všech expozic. U nás si produkt otestovali a hned vedle si jej objednali domů. Je to výborná spolupráce.

Tomáš Alexandr, Xiaomi
Naše expozice virtuální domácnosti měla u návštěvníků velký ohlas. Jsme rádi, že jsme na Datart Life! přijeli a mohli prezentovat chytré spotřebiče. Největším překvapením byl pro všechny jistě náš vysavač. Lidé se také zajímali o technologické novinky a pokrok v chytré domácnosti. Příště opět určitě přijedeme.

Lukáš Smělý, STABLECAM s. r. o.
Stánek jsme rozdělili na dvě expozice. Ta s RoboMastrem S1 letos opravdu všechny uchvátila. Je to totiž novinka a všichni návštěvníci byli zvědaví, co dovede. Zaujali jsme samozřejmě děti. Na drony bychom potřebovali spíše venkovní expozici, abychom mohli plně ukázat, co dovedou.

Datum: 10.11.2019 18:15:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště