Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BVV v médiích

Za systémem Galileo do Brna

Nový veletrh spojí železniční se silniční dopravou

Na největším českém výstavišti se v září příštího roku bude konat premiéra mezinárodního veletrhu zaměřeného na dopravu. Představí se na něm novinky ze silnic i železnice z několika zemí. Prostor dostane i lodní doprava.

Vůbec poprvé se na jednom veletrhu sejdou logistika, silniční doprava a železniční doprava. Nově vznikající veletrh Eurotrans chce zasáhnout odbornou i laickou veřejnost z celé střední a východní Evropy.

Čtyřdenní akce bude mít premiéru příští rok v září na brněnském výstavišti. Opakovat by se pak měla každé dva roky.

Spojením všech oborů souvisejících s dopravou a logistikou chtějí organizátoři nabídnout komplexní pohled na danou problematiku, což je podle nich výhodné jak pro vystavovatele, tak pro návštěvníky.

"Mobilita lidí je v současné době nezbytným faktorem," vysvětluje generální ředitel Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

Organizátoři spojili tradiční výstavy Autotec a Transport a logistika. Nově k nim přibyla i výstava železniční techniky Žel-rail, nyní pod názvem Rail-tec, která se posledních sedmnáct let konala ve slovenských Vrútkách. Za tu dobu ji navštívilo na 500 vystavovatelů z 15 zemí.

"Snažíme se vytvořit projekt, který postihne celou střední a východní Evropu," uvedl ředitel veletrhu Tomáš Moravec.

Zároveň dodal, že by Mezinárodním dopravním veletrhem Eurotrans chtěl obsáhnout prostor zemí Visegrádské čtyřky.

Na veletrhu by se měly představit novinky v oboru dopravních technologií včetně systému Galileo. Podle Moravce je jeho cílem přitáhnout až 25 tisíc odborníků nejen z české a slovenské republiky.

Součástí akce bude i odborná třídenní konference Mobilita, na které se podílí i Centrum dopravního výzkumu v Brně. Její závěry chtějí organizátoři prodiskutovat i s ministry dopravy zemí Visegrádské čtyřky.

http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-58679130-za-systemem-galileo-do-brna-novy-veletrh-spoji-zeleznicni-se-silnicni-dopravou


Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště