Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BVV v médiích

Výsledky hospodaření BVV

 

14. prosince 2017, ČT 1

 

Ivana ŠMELOVÁ, moderátorka

--------------------

Brněnské přinášejí Česku skoro 7 miliard korun ročně. Vyplývá to z analýzy finanční společnosti Cyrrus. A příští rok by měl být navíc podle ředitele BVV nejúspěšnější za poslední dekádu. Výstaviště ale zároveň naráží na nedostatečnou kapacitu výstavních prostor.

 

Barbora BLAŽKOVÁ, redaktorka

--------------------

Ročně na brněnské Výstaviště přijde skoro 800 tisíc lidí a navštívit můžou zhruba dvacítku veletrhů. Nic se tedy neděje jen 40 dní v roce. Česku potažmo jihomoravském okraji výstaviště přináší celkem 7 miliard korun za rok. Jsou to peníze, které do pohybu uvedou vystavovatelé i návštěvníci, kteří při veletrzích využívají různých služeb.

 

Jiří KULIŠ, generální ředitel, Veletrhy Brno

--------------------

Zejména ubytovací, stravovací služby, ale i ty lidé si něco koupí, takže maloobchod.

 

Barbora BLAŽKOVÁ, redaktorka

--------------------

Příští rok by měl být ještě silnější. Budou se v něm totiž konat dva největší veletrhy. Zemědělské technicky Techagro a mezinárodní strojírenský veletrh. Ten navíc oslaví 60leté výročí.

 

Jiří ERLEBACH, mluvčí, Mezinárodní strojírenský veletrh

--------------------

Máme stejnou skladbu specializovaných veletrhů. To znamená, že věříme, že přijde více než 1700 vystavovatelů.

 

Barbora BLAŽKOVÁ, redaktorka

--------------------

Obě akce ale bojují s nedostatkem výstavní plochy. Podle ředitele výstaviště jí v areálu chybí na 5 tisíc metrů čtverečních. Tento problém zatím vyřešili provizorně. Z areálu totiž zmizí pavilon K, který dosud sloužil hlavně jako skladiště. A na jeho místě i v okolí pak vzniknou 3 provizorní montované haly. Do budoucna by ale společnost v areálu ráda postavila pavilon nový. Ten by měl stát tady vedle historického pavilonu C, se kterým by měl být zároveň propojen. Pavilon by měl ale sloužit i jako multifunkční hala, kam lidé můžou přijít na sportovní utkání anebo na různé kulturní akce.

 

Jiří KULIŠ, generální ředitel,  Veletrhy  Brno

--------------------

Tam se uvažuje s kapacitou nějakých 7 tisíc lidí stojících a 5 tisíc lidí sedících s tím, že je to variabilní tak, že se to dá uspořádat jako aréna s pódiem uprostřed, nebo na boku.

 

Barbora BLAŽKOVÁ, redaktorka

--------------------

Cena pavilonu by se měla pohybovat kolem půl miliardy korun. A v ideálním případě by mohlo stát koncem roku 2019. Jeho výstavbu ale nejprve musí schválit představenstvo společnosti. Barbora Blažková, Česká televize.

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště