Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BVV v médiích

Veletrhy Brno bilancují

 

27. února 2017, ČT 1

 

moderátorka

--------------------

Brněnským Veletrhům se v roce 2016 dařilo. Poprvé od ekonomické krize v roce 2008 se obrat společnosti přehoupl přes jednu miliardu korun. Další podrobnosti zjišťoval kolega Jakub Vácha.

 

Jakub VÁCHA, redaktor

--------------------

Veletrhy na vzestupu, tak by se dala stručně popsat kondice společnosti. Jak už zaznělo, manažerům se povedlo zvýšit obrat, ale i zisk. Na účtech Veletrhů zůstalo víc než 103 milionů korun. Minulý rok tak byl nejúspěšnějším rokem za posledních 8 let, nejen co se týká hospodaření, ale i dalších ukazatelů. Branami totiž prošlo víc než 760 tisíc návštěvníků. Každý z nich logicky přináší peníze nejen Veletrhům, ale i brněnským podnikatelům. Lidé si loni mohli prohlédnout stánky víc než 7 tisíc vystavovatelů. Pro představu, pokud by se expozice seřadily za sebe, zaplnily by celý jízdní pás dálnice D1 od Brna až do Velkého Meziříčí. Mezi nejúspěšnější veletrhy tradičně patří Mezinárodní strojírenský veletrh, dále veletrh zemědělské techniky TECHAGRO nebo veletrh Amper. Jedna skupina návštěvníků ale byla v roce 2016 zklamaná. Příznivci automobilů. Autosalon se do Brna přivést nepovedlo.

 

Jiří KULIŠ, generální ředitel BVV

--------------------

Ti, kteří mají menší podíly na současném trhu, tak jako na Autosalon nechtějí jít.

 

redaktor

--------------------

Zatím to nevypadá, že by chtěli.

 

Jiří KULIŠ, generální ředitel BVV

--------------------

Zatím to nevypadá.

 

Jakub VÁCHA, redaktor

--------------------

Jisté ale je, že jednou z letošních prvních velkých akcí bude květnový Majáles nebo koncert legendární skupiny Kiss. Právě kultura by mohla dostávat stále víc prostoru, alespoň podle brněnského magistrátu. Ten už je stoprocentním vlastníkem Brněnských Veletrhů a plánuje změny.

 

Petr VOKŘÁL, člen představenstva BVV /ANO/

--------------------

Chceme se bavit o, řekněme, částech areálu, jako je třeba bývalé divadlo, jako je ten límec kolem Bauerovy, kde je potenciál, potenciál je i v oblasti velodromu.

 

Jakub VÁCHA, redaktor

--------------------

Všechny plány se přitom řídí takzvaným Masterplanem 2017. Ten nově schválilo představenstvo společnosti. Počítá s tím, že budova divadla nebo historické pavilony Brno a Morava budou vyčleněny z veletržního areálu a dál s nimi bude nakládat hlavně město.

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště