Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BVV v médiích

Tip na chlapský víkend: Vydejte se do ráje motorek

8.3.2013 • nova.cz • str. 0 • Fanda/Tech & Cars

Na letňanském výstavišti v Praze se od čtvrtka 7. března koná tradiční Motosalon. Je to největší událost tohoto druhu u nás a vy se tam můžete o víkendu vypravit také.

Až do neděle na vás v pražských Letňanech čeká spousta motorek, hezkých holek, ale i zábavy a podívané. Ve dvou rozsáhlých halách výstaviště jsou k vidění desítky a desítky motorek, skútrů, ale i čtyřkolek a speciálních vozidel, jsou tu i stánky s motocyklovými potřebami, doplňky a také oblečením.

Asi největší stánky mají na motosalonu značky Honda a Yamaha, nepřehlédnutelným je však i stánek americké legendy Harley-Davidson. Na veletrhu totiž slaví své 110. výročí založení, takže si můžete prohlédnout, ale i osedlat celou škálu „harlejů“. Honda na své výstavní ploše představuje na 50 strojů, od skútrů, přes silniční brusy až po cestovní endura a „krosky“. Podobně se prezentuje i další japonský gigant Yamaha.

Samozřejmě nesmějí chybět italské značky, ať už výrobci skútrů jako jsou Vespa nebo Piaggio, či motocyklové legendy Moto Guzzi a Aprilia. Velký stánek má na veletrhu i německý výrobce BMW. K vidění jsou jak sportovní silniční superbrusy, tak také velká silniční endura řady GS či cestovní velkoobjemové stroje. Stejně jako u „harleje“ i na nejnovější „bavoráky“ si můžete sednout a osahat si je, což koneckonců platí skoro o všech stáncích na veletrhu.

Velmi zajímavou zastávkou může být i stánek rakouského výrobce KTM, jeho výtvory zaujmou nejen vyznavače terénních motorek, stejně tak stojí za to se podívat na nejnovější britské stroje značky Triumph. K vidění je i několik kousků poněkud exotičtějších, jako například motocykly značky Ural či Royal Enfield.

Ústředním motivem letošního motosalonu jsou bezesporu skútry. Na začátku roku se změnila legislativa, a tak k řízení skútru do objemu motoru 125 cm3 stačí řidičské oprávnění skupiny B, tedy na osobák. Tomu odpovídá i motosalonová záplava nejrůznějších skútrů všemožných značek. O víkendu si budete moci na venkovní ploše před výstavními halami skútrové „stopětadvacítky“ i vyzkoušet naostro. A dokonce, pokud budete mít štěstí v hlavní návštěvnické soutěži, na skútru Kentoya odjedete domů. Zúčastnit se jí může každý návštěvník, který si zakoupí vstupenku.

V sobotu se na motosalonu objeví i náš přední motocyklový závodník Karel Abraham, který tam bude mít autogramiádu a představí také Školu bezpečné jízdy. V areálu si budete moci prohlédnout i simulátor posazu jezdce na motocyklu a crash testy motorek nebo si vyzkoušet jízdu na čtyřkolce. Nebude chybět ani kaskadérská motoshow a globus smrti.

http://fanda.nova.cz/clanek/tech-cars/tip-na-chlapsky-vikend-vydejte-se-do-raje-motorek.html

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště