Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BVV v médiích

Součástí veletrhu Eurotrans bude příští rok i výstava ŽEL-RAIL

Slovenská výstava výrobků a služeb pro železnici má 17letou historii a tradičně se konala ve Vrútkách, kde sídlí největší slovenský výrobce kolejových vozidel ŽOS Vrútky. "Dohodli jsme se, že veletržní projekt věnovaný kolejové dopravě budeme rozvíjet společnými silami," píše se ve zprávě. Společnost ŽEL-RAIL je zakladatelem první výstavy železniční dopravy na Slovensku i ve střední Evropě. Součástí brněnské akce bude i odborná konference o železniční dopravě.

Výhodou brněnského výstaviště je železniční vlečka a dostatek vystavovacích prostor. Železniční vozidla mají v Brně bohatou historii jako součást mezinárodního strojírenského veletrhu. V posledních letech z něj však kolejová doprava pomalu mizela, protože výrobci se prezentovali na specializovaných veletrzích v InnoTrans Berlíně či Czech Raildays v Ostravě.

Eurotrans je projekt Veletrhů Brno, které se rozhodly do jednoho dopravního veletrhu sloučit výstavní akce Autotec a Transport a Logistika. Bude se konat jednou za dva roky, první ročník je na pořadu 11. až 14. září příštího roku.

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště