Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BVV v médiích

Restart veletrhů. Loni přitáhly 780 tisíc lidí

 

Veletrhy Brno za sebou mají nejúspěšnější rok po krizovém období a jeden z nejúspěšnějších roků v celé své historii. Více než padesát veletržních, kongresových nebo kulturních akcí tady loni navštívilo 780 tisíc lidí.

9. ledna 2017, MF DNES

 

Pro představu – pokud by se expozice všech šesti tisíc vystavovatelů vměstnaly do jednoho jízdního pásu dálnice D1, zaplnily by ji od Brna až do Velkého Meziříčí. „Když se ekonomice daří, daří se i nám. Veletrhy jsou opět ‚in‘. Očekáváme velmi dobrý ziskový hospodářský výsledek, který zveřejníme v únoru,“ shrnul generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

I loni byl stěžejním projektem Mezinárodní strojírenský veletrh, rozsahem výstavní plochy jej však překonal soubor zemědělských veletrhů Techagro, který se vypracoval na jeden ze tří nejdůležitějších veletrhů zemědělské techniky v Evropě. Největším vystavovatelem roku 2016 byla na strojírenském veletrhu Čína. „Tradičně úspěšný byl i největší středoevropský elektrotechnický veletrh Amper, rekordní návštěvnost si připsaly Motosalon a Festival sportu, tance a zábavy, při kterém se konalo obnovené mistrovství republiky v hraní počítačových her a nově i setkání youtuberů. Obě akce dohromady přilákaly více než sto tisíc fanoušků,“ vypočetl mluvčí Veletrhů Jiří Smetana. Desítky tisíc lidí také přišly na květnový festival Majáles, výstavu psů nebo Rainbow Run.

Společnost odhaduje, že ziskový bude i rok letošní. „Klíčovou akcí je opět strojírenský veletrh. Jednáme o pokračování rozsáhlejší účasti Číny. Ve stadiu diplomatických jednání je po pěti letech zopakování rozsáhlejší oficiální účasti Indie,“ naznačil Kuliš.

Kromě stálic jsou ale na programu i novinky. Například veletrh zařízení pro chovatelství dobytka Animal Tech a veletrh Natur Expo. První ročník se bude věnovat aktuální problematice udržení vody v krajině. V rámci světového turné tady v květnu také vystoupí legendární skupina Kiss. A v červenci se na výstaviště po půlstoletí vrátí závody historických formulí F3 a motocyklů na akci Brno Revival „mezi pavilony“. Naopak avizovaný návrat Autosalonu se letos kvůli nedostatečnému zájmu výrobců aut konat nebude.

Letos se výrazně prohloubí spolupráce výstaviště s městem, které se stalo jeho stoprocentním vlastníkem. Kromě většího marketingového propojení aktivit města s projekty výstaviště čekají Veletrhy v budoucnu i větší změny. Kancelář architekta města Brna brzy vyhlásí mezinárodní urbanistickou soutěž na podobu výstaviště a okolí. Areál se má propojit se Starým Brnem i se zalesněným svahem, vést by tudy měly i cesty pro pěší a cyklotrasy.

Autor: Markéta Dušková

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště