Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BVV v médiích

Přehled cen skútrů do 125 kubíků. Kolik za ně zaplatíte?

8.3.2013 • nova.cz • str. 0 • Fanda/Tech & Cars

Na skútr s motorem 125 kubíků a automatickou převodovkou vám stačí řidičské oprávnění na auto. Podívejte se, kolik zaplatíte za nový přírůstek do vaší garáže.
Od 19.1.2013 mohou držitelé řidičského oprávnění pro řízení osobních automobilů řídit také motocykly s automatickou převodovkou a objemem motoru do 125 kubíků. Tato úprava zákona změnila poměr prodávaných jednostopých vozidel. Už v loňském roce poklesl počet prodaných a registrovaných skútrů s objemem do 50 kubíků a rychlostí do 50 km/h přibližně o 28 procent. Naproti tomu se zvýšil prodej silnější motocyklů. Letos je nabídka znovu o něco širší. Na zajímavé skútry a další motocykly se můžete podívat třeba na právě probíhající výstavě Motosalon v PVA Letňany.

Přemýšlíte o nákupu silnějšího skútru? Měli byste vědět, že na rozdíl od malého skútru jsou modely s motorem do 125 ccm snáze ovladatelné, lépe s nimi projedete městem a díky jejich výkonu nebudete zdržovat ostatní účastníky silničního provozu. Novinky na trhu jsou sice těžší než “padesátky“, ale silnější motor jim dodává potřebnou dravost a rychlost. Dosáhnout s nimi rychlost 100 km za hodinu (dvojnásobek rychlosti povolené u skútrů 50 ccm) není velký problém. Problematické však může být jejich ovládání, zejména pokud jste nikdy jednostopé vozidlo neřídili. Na vše byste se měli řádně připravit. Zpravidla někde na klidnější opuštěné silnici, protože autoškoly s masivním zájmem o kondiční jízdy na skútrech nepočítají.
V předchozích letech na každý skútr s objemem 125 ccm připadaly čtyři skútry s motorem o objemu 50 kubíků. V loňském roce se poměr srovnal na 1:1, letos počítají dovozci s opačným trendem - na čtyři “stopětadvacítky“ připadne jen jedna “padesátka“.
Přehled cen - co si můžete koupit?
Zajímalo nás, jaká je letošní nabídka skútrů 125 ccm na trhu. Podívali jsme se do ceníků jednotlivých dovozců a prodejců, vše jsme seřadili abecedně do tabulky a vy se teď můžete podívat, kolik za skútr utratíte:
Skútr
Velmi levné skútry za 26-30000 Kč mají zpravidla nižší výkon a jejich rychlost se pohybuje kolem 70-80 km za hodinu. Za střední třídu utratíte 45-65000 Kč a lze uvést, že za takové peníze získáte zajímavý poměr výkonu a ceny. Maximální výkon, ABS systém, pohodlí, rychlost, ale také výrazný styl nabízejí skútry v cenách od 65000 výše. Za nejdražší kousek můžete zaplatit třeba až 145000 Kč.

Foto priloha: http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440x248/Mar2013/1467571.jpg?d41d
URL| http://fanda.nova.cz/ext/tech-cars/prehled-cen-skutru-do-125-kubiku-kolik-za-ne-zaplatite.html

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště