Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BVV v médiích

Life! 2018 v tisku

 

VIDEO: V Brně znovu překonali český rekord, naráz tančilo 2 135 lidí

12. listopadu 2018, brno.iDNES.cz

Na brněnském výstavišti padl další český rekord. Na festivalu Life! se dalo v sobotu do tance 2 135 lidí najednou. Překonali tak číslo z loňského listopadu, kdy jednotnou choreografii předvádělo o 83 lidí méně.

Krok, krok, zatočit, tlesk, tlesk, nahoru, dolů. Tak naváděla lektorka z hlavního pódia dvoutisícový dav v pavilonu A1.

K ní se přidali nejen profesionální tanečníci, ale také známé osobnosti. Lidé mohli vidět třeba olympijského vítěze  Romana Šebrleho, modelku  Andreu Verešovou, připojil se k nim i youtuber  Fatty Pillow  nebo herečka  Eva Decastelo. „Já se vždycky těším a taky se vždycky bojím, protože mám pocit, že to neumím. Ale doučím se to, než to začne,“ vtipkoval moderátor Ondřej Sokol asi hodinu před akcí.

Verešová závěrečnou sestavu tančila na vysokých podpatcích. „Byla to výzva, ale nakonec jsme to zvládli a bylo to famózní,“ usmívala se.

Skupinový tanec do Brna přivezl ředitel projektu Jan Kuběna. S týmem pro letošní rok vybral píseň I Wanna Dance With Somebody zpěvačky  Whitney Houston. Ještě než se všichni naučili kroky sestavy, hvězdy na pódiu předvedly krátké scénky. Verešová zkusila tančit s mopem jako uklízečka, Sokol jako vrátný a Šebrle jako instalatér.

https://brno.idnes.cz/tanecni-rekord-veletrh-life-brno-doo-/brno-zpravy.aspx?c=A181112_438997_brno-zpravy_krut

 

Festival Life! v televizi Prima 

10. listopadu 2018, Prima

VIDEO zde

 

Dobré ráno ČT z festivalu Life!

9. listopadu 2018, ČT2

VIDEO zde

 

Festival Life! v televizi Óčko

6. listopadu 2018, Óčko

VIDEO zde

 

Na brněnském výstavišti padl taneční rekord

13. listopadu 2018, Právo

Neuvěřitelných 2135 lidí si v sobotu společně zatančilo na brněnském výstavišti na veletrhu pohybu a zábavy Life!, čímž vytvořili nový český rekord v počtu nejvíce tancujících lidí na jednom místě.

Na pódiu se s nimi v rytmu osmdesátých let rozvlnily i známé tváře, například herec Ondřej Sokol, modelka Andrea Verešová, sportovec a moderátor Roman Šebrle či oblíbený youtuber FattyPillow.

Z akce se již stala tradice. „Celý projekt začal už v roce 2013, kdy přes pět set tanečníků zvládlo společnou choreografi i na Celebration od Kool & The Gang. O rok později už to bylo 774 účastníků, s nimiž tančil herec Richard Genzer,“ uvedl ředitel projektu Jan Kuběna.

V loňském roce se podařilo překonat magickou hranici 2000 tanečníků a také u toho byl Ondřej Sokol. Spolu s ním moderátor a zpěvák Leoš Mareš a topmodelka Simona Krainová do víru tance nalákali 2052 osob.

 

Sokol na kolenou, smetla ho Verešová

13. listopadu 2018, Ahaonline.cz

Herec padl na kolena a to famózně. Při svém vystoupení v tanečních soubojích na festivalu Life! na sobě měl kostým vrátného a snažil se tak překonat taneční kreaci Andrei Verešové, která do choreografie vtipně zapojila i smeták a hadr, coby uklízečka Miluna. Trojici známou z klipu na festival Life! doplnil  moderátor Roman Šebrle alias instalatér Fanda.

Kromě tří patronů festivalu Life! se vystoupení na pódiu ujali také herečka Eva Decastelo a youtuber FattyPillow a samozřejmě profesionální tanečníci. Herečka přiznala, že měla trochu strach. „Když hraju nebo moderuji, skoro trému nemám. Teď jsem prakticky rozsypaná, protože jsou tu hvězdy z New Yorku, skuteční machři na tanec. Jsem úpně mimo rytmus, takže se budu ukrývat za Fattyho,“ špitla těsně před zahájením. Obavy mít nemusela, protože vystoupení všech mělo obrovský ohlas u publika, které pavilon A1 doslova naplnilo, a to včetně ochozů.

Bouřlivá atmosféra nadchla i modelku Andreu Verešovou: „Dostala jsem velkou výzvu tancovat na podpatcích, nakonec jsme to opravdu zvládli a bylo to famózní. Byla skvělá atmosféra a výborné publikum, perfektně nás všechny vyhecovali,“ prohlásila. Na závěrečný tanec Wanna Dance With Somebody od Whitney Houston se ze zástěry uklízečky převlékla doroztomilých sexy šatiček, modrých flitrových, dokonale rýsujících postavu.

Také Sokol a Šebrle se hodili lehce do gala a na závěr hodili mezi publikum své Life! kšiltovky. Přitom Ondřej Sokol si úplně jistý dopředu nebyl, těsně před tancem prohlásil: „Já se vždycky těším a taky se vždycky bojím, protože mám pocit, že to neumím. Ale doučím se to než to začne.“ No a jak řekl, tak udělal.

https://www.ahaonline.cz/clanek/153918/sokol-na-kolenou-smetla-ho-veresova

 

Nejúspěšnějším týmem na MČR v počítačových hrách byla eSuba, ovládla League of Legends

12. listopadu 2018, isport.cz

Během druhého listopadového víkendu se na brněnském výstavišti odehrál vrchol domácího esportu - Mistrovství České republiky 2018 v počítačových a mobilních hrách. Ostře sledovaná tuzemská akce se neobešla bez účasti nejlepších českých a slovenských hráčů, kteří se do Brna kvalifikovali po ročním snažení a sbírání klasifikačních bodů. Nejúspěšnějšími hráči se stali ti z početné výpravy klubu eSuba, velká část z nich navíc obhajovala medailové pozice z předešlého šampionátu.

Úvodní páteční den se nesl ve znamení skupinových zápasů, které určily konečnou podobou play-off a blíže nastínily, kdo bude bojovat o přední příčky. Zástupcům Modré krve se v této fázi turnaje dařilo velmi obstojně a téměř všichni postoupili do sobotního pokračování. Největší ztráty přitom utrpěla eSuba.SAMSUNG Hearthstone sekce, když postupně vypadli hráči Findan, pokrovac, Valdaboy a dokonce i obhájce titulu Scruffy. Ve hře tak zůstal osamocený Vanik. Tomu se ale podařilo navázat na skvělé výkony i v play-off. Probojoval se až do grandfinále, nicméně zde již narazil na silného protivníka a bývalého spoluhráče Jarlu, na kterého nakonec nestačil a musel se spokojit s titulem vicemistra ČR.

O něco lépe se pak dařilo eSubáckému League of Legends týmu, kterému se dle prvotních předpokladů vedlo na výbornou a postupně decimoval jednoho soupeře za druhým. Ve vyřazovací části nejdříve porazil v semifinále Inside Games a v navazujícím finále celek LanCraft. Profesionální skvadra okolo kouče Tomáše Kněžínka tak nenašla po celou dobu mistrovství přemožitele a suverénně si dokráčela pro další cenný titul a obhajobu loňského primátu.

Na zlatou radost chtěl vzápětí navázat Counter-Strike: Global Offensive tým, avšak neúspěšně. Skupinovou fází prošel bez porážky, v dramatickém semifinále přemohl Team Brute, ale v posledním utkání nestačil na favority MČR, a to celek Gunrunners. Ačkoliv se eSuba snažila silným soupeřům zatápět seč mohla, získala - stejně jako před rokem - stříbrnné medaile.

Poslední radost přinesla do modrého tábora mobilní hra Clash Royale. Ačkoliv se hned tři eSubáci probojovali do play-off, nakonec se o medailové pozice ucházel pouze danoboss, který jako jediný dokázal vzdorovat síle konkurečního týmu Zetko. Nicméně i on nakonec podlehl a s turnajem se rozloučil na třetím místě po prohře s Paradoxem.

Premiéru na Mistrovství ČR v Brně si odbyla i populární progamingová novinka PUBG. V ní měla eSuba také své zástupce, avšak těm se navzdory papírovým předpokladům turnaj nevydařil a do bojů o cenné kovy vůbec nezasáhli.

Celkově tak eSuba vybojovala jedno zlato, dvě stříbra a jeden bronz. Opětovně se tak stala nejúspěšnějším týmem domácího šampionátu.

https://isport.blesk.cz/clanek/350134/nejuspesnejsim-tymem-na-mcr-v-pocitacovych-hrach-byla-esuba-ovladla-league-of-legends

 

Veletrh Life! plný pohybu přilákal také slavné

10. listopadu 2018, Právo

 

Pohyb, tanec a především zábava všeho druhu jsou jednotícím prvkem všech akcí na veletrhu Life!, který začal v pátek na brněnském výstavišti. Příchozí se mohou těšit na současné i bývalé slavné sportovce, ale i na hvězdy showbyznysu.

Zástupce mladší generace určitě potěší setkání s youtubery, jejichž videa sledují na internetu. Každý rok se na veletrhu pokoušejí nadšenci překonat rekord v počtu tančících v jednu chvíli na jednom místě. Loni byl ustanoven na 2052 lidech. Dnes od 15 hodin se jej pokusí spolu s příchozími překonat Ondřej Sokol, Andrea Verešová a Roman Šebrle. Pro tanečníky je určena stovka workshopů pod vedením špičkových umělců.

Příchozí si budou moci vyzkoušet nejrůznější sporty. Pro děti je připraveno hned několik hřišť, na nichž je povedou například Pavel Horváth, Tomáš Verner, Antonín Panenka, Kateřina Baďurová či Jakub Kornfeil. Uskuteční se také čtyři hromadné běhy. Více informací je na webu bvv.cz/life.

 

Na festivalu zábavy Life! padl taneční rekord, tančilo 2135 lidí

10. listopadu 2018, ČTK

Nový taneční rekord v počtu tančících v jednu chvíli na jednom místě dnes pokořili návštěvníci brněnského festivalu zábavy Life!. V historickém pavilonu A1 se jich sešlo 2135, řekla ČTK mluvčí festivalu Dita Brančíková.

V letošním roce vybrali pořadatelé skladbu zpěvačky Whitney Houstonové "Wanna Dance With Somebody" a na pódiu společnou choreografii předváděli Ondřej Sokol, Andrea Verešová a Roman Šebrle.

Taneční rekord je součástí festivalu Life! už pošesté. V roce 2013 poprvé na společnou choreografii tančilo přes 500 lidí, o rok později už spolu s Richardem Genzerem nacvičilo tanec 774 lidí. "V loňském roce se podařilo překonat magickou hranici 2000 tanečníků a o překonání rekordu s 2052 lidmi se tehdy zasloužili kromě Ondřeje Sokola i moderátor a zpěvák Leoš Mareš a topmodelka a herečka Simona Krainová. Do víru tance na známý song Justina Timberlakea Can't Stop The Feeling tehdy nalákali neuvěřitelných 2052 osob," uvedl ředitel projektu Jan Kuběna.

Festival doplňuje několik dílčích akcí, dnes se například odehrálo setkání s youtubery, ještě v neděli v sedmi pavilonech pokračuje sportovní a taneční program i mistrovství České republiky v počítačových hrách. Sport si mohou lidé zkusit aktivně i pasivně. Pro děti je určena řada sportovišť a děti povedou například Pavel Horváth, Tomáš Verner, Antonín Panenka, Kateřina Baďurová či Jakub Kornfeil.

 

Rekordní tanec. Stejné pohyby předvádělo 2 135 lidí

12. listopadu 2018, MF DNES

 Na brněnském výstavišti padl další taneční rekord. Na festivalu Life! se dalo v sobotu do tance 2 135 lidí najednou. Překonali tak rekord z loňského listopadu. Jednotnou choreografii tam tehdy předvádělo o 83 lidí méně.

 Krok, krok, zatočit, tlesk, tlesk, nahoru, dolů. Tak naváděla lektorka z hlavního pódia dvoutisícový dav v pavilonu A1. K ní se přidali nejen profesionální tanečníci, ale také známé osobnosti. Lidé mohli vidět třeba olympijského vítěze Romana Šebrleho, modelku Andreu Verešovou, připojil se k nim i youtuber Fatty Pillow nebo herečka Eva Decastelo.

 „Já se vždycky těším a taky se vždycky bojím, protože mám pocit, že to neumím. Ale doučím se to, než to začne,“ vtipkoval moderátor Ondřej Sokol asi hodinu před akcí. Verešová závěrečnou sestavu tancovala na vysokých podpatcích. „Byla to výzva, ale nakonec jsme to zvládli a bylo to famózní,“ usmívala se.

 Skupinový tanec do Brna přivezl ředitel projektu Jan Kuběna. S týmem pro letošní rok vybral píseň I Wanna Dance With Somebody zpěvačky Whitney Houston. Ještě než se ale všichni naučili kroky sestavy, hvězdy na pódiu předvedly krátké scénky. Verešová si zkusila tancovat s mopem jako uklízečka, Sokol jako vrátný a Šebrle jako instalatér.

 

K rekordu se protančilo přes dva tisíce lidí. Festival Life! láká na adrenalin

10. listopadu 2018, brnensky.denik.cz

Zatímco v jednom pavilonu se v záři reflektorů přes dva tisíce sportovních nadšenců právě protančuje k novému rekordu, o kousek dál se stovky hudebních fanoušků zaposlouchávají do koncertu oblíbeného rappera Ega. Festival Life! na brněnském výstavišti pozvolna ukončuje svůj sobotní program. Další festivalové akce čekají zájemce v neděli.

"Přestože od rána mrholí, návštěvníci brněnského výstaviště kvůli počasí nepřicházejí zkrátka. Uchylují se totiž do pavilonu B, kde mají k dispozici více než stovku nastartovaných herních počítačů. „Vyzkoušet si mohou brýle pro virtuální realitu, velký zájem je i o Mistrovství České republiky v počítačových hrách. Ti nejlepší bojují o ceny v hodnotách statisíců korun,“ popisuje za organizátory Dita Brančíková.

Milovníci reálného adrenalinu pak v hale V oceňují zejména lezeckou stěnu, lanovku u stropu nebo barmský most. Jednou z atrakcí je i pád z výšky do obřího polštáře. Na zážitek čekají zájemci i desítky minut. Skok statečně zdolává například Filip Drobek z Brna. „Zdálo se to jako velká výška, ale nakonec to nebylo tak vysoko. Skok byl super, ale znova už nepůjdu. Ta dlouhá fronta za to nestojí,“ říká.

Extrémním sportům patří i hala G1, kde běží závody freestyle BMX v jedinečné trojité minirampě. „Trojitá rampa stojí poprvé v České republice. Je to třicet metrů dlouhá mobilní překážka, na které kluci létají dost vysoko,“ upřesňuje Jan Valenta z pořádající agentury, který je sám vrcholovým sportovcem.

Motivaci na výstavišti nacházejí i lidé toužící po sportovní postavě. Profesionální trenéři zájemcům ukazují, jak se udržet ve formě. Ve fitness zóně si zkouší spinning, kruhový trénink nebo cvičení s vlastní vahou. V pavilonu A2 zase skáčou na trampolínách.

Plný návštěvníků je třeba stánek vzpěračů z oddílu TAK Hellas Brno. „Zájem je neobvykle velký, přichází překvapivě i strašně moc malých dětí. Mí svěřenci se velice snaží, ukazují zájemcům základy vzpírání, konkrétně trh technický a nadhoz technický,“ vysvětluje šéftrenér vzpírání Milan Lutter.

V dalším pavilonu příchozí vítají průhledné chodící koule. Děti si v nich totiž zkouší Body Zorbing a nadšeně do sebe navzájem vráží. „Teď jsme přišli a holky už se těší, až si to vyzkouší. Chystáme se i do Family haly. Čas nás nežene, takže si to v klidu projdeme,“ svěřuje se Magda, která přišla s malou Lucií a Ninou.

Se stmíváním se návštěvníci začínají scházet v pavilonu A1. Stejně jako v loňském roce se chtějí pokusit překonání tanečního rekordu. Loni se při společném Flash Mobu sešlo 2052 tanečníků. Letos přicházejí nadšence podpořit třeba Ondřej Sokol, Roman Šebrle, Andrea Verešová a další hvězdy nebo youtubeři. U pódia se už půl hodiny před začátkem mačkají stovky lidí a další přicházejí.

O několik desítek minut intenzivního trénování na to je rozhodnuto. „Kolik nás tu je? Začíná to dvojkou, pak je tam jednička, trojka a pětka. Překonali jsme rekord,“ křičí z plných plic moderátor a přesto ho přehlušuje nadšený jásot 2135 tanečníků.

Ondřej Sokol se vrhá do náruče youtubera Fattyho Pillowa a dva tisíce rekordmanů se postupně rozchází. Své brány festival Life! otevře ještě jednou, v neděli ráno až do čtyř hodin odpoledne. Za vstupné lidé zaplatí 180 korun.

https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/k-rekordu-se-protancilo-pres-dva-tisice-lidi-festival-life-laka-na-adrenalin-20181110.html

 

V Brně vytvořili tanečníci nový rekord, rozhýbalo se 2 135 lidí včetně Verešové a Šebrleho

11. listopadu 2018, blesk.cz

Tolik lidí na jednom místě naráz ještě netančilo. Na festivalu Life! vytvořilo v sobotu 2 135 lidí nový rekord. Byly mezi nimi i známé tváře: herec Ondřej Sokol, modelka Andrea Verešová, herečka Eva Decastelo, youtuber FattyPillow či moderátor Roman Šebrle.

Co rok, to nový rekord. Festival Life! je na ty taneční přímo předurčen. „Loni tady tančilo s Leošem Marešem, Ondřejem Sokolem a Simonou Krainovou 2 052 lidí,“ zmínila dosavadní milník mluvčí festivalu Dita Brančíková.

Rekord padl v pavilonu A1 brněnského výstaviště, který byl zcela zaplněn. „Lidé tančili v rytmu 80. let minulého století na song Wanna Dance With Somebody zpěvačky Whitney Houstonové,“ dodala Brančíková. Loni se zapojilo do tance na veletrhu Life 2 052 lidí, byla mezi nimi i Simona Krainová.

 

Děti si zvykly, že za ně všechno udělá telefon, stýská si Panenka

9. listopadu 2018, brno.iDNES.cz

Místo míče chytrý telefon, místo čerstvého vzduchu kyberprostor. Tak vidí trend mezi dnešními dětmi sportovní osobnosti Antonín Panenka, Pavel Horváth či Tomáš Verner. Všichni z nich jsou účastníky brněnského veletrhu Life! zaměřeného na sport a pohyb.

„Myslím, že se trošku zanedbala osvěta a propagace sportu. Je třeba aby školy, rodiče i kroužky ukázaly dětem, co vlastně sport je a jaká odvětví jim nabízí,“ sděluje legendární fotbalista  Antonín Panenka.

 „Musíme přivést děti a mládež k tomu, aby hřiště nebyla prázdná. Podceňuje se také pohybová činnost, podle mně je jedna hodina tělocviku týdně strašně málo. Děti si zvykly na to, že vše za ně udělá telefon, nemusejí vyvinout žádnou aktivitu, aby něco našly, aby se hýbaly. A to nemluvím o stravě,“ podotýká Panenka, mistr Evropy z roku 1976 a vítěz československé ligy s Bohemians.

Sám už od svých pěti let trávil s mičudou až šest hodin denně. Jako dítě propadl kouzlu fotbalu také Pavel Horváth. „První foto s balonem mám jako tříletý. Stál u něj nápis: Sotva uměl chodit líp, fotbal ho hned chyt!,“ líčí jeden z hlavních strůjců vzestupu aktuálně mistrovské Plzně.

Velký podíl na lenivosti současných dětí podle něj nesou rodiče. „Pracují od rána do večera a nevěnují dětem takovou pozornost, jakou si zaslouží. Děti sami na hřiště nepřijdou, je to dnes také otázka bezpečnosti. Dříve to šlo, dnes se děti více ztrácejí a žádný rodič nechce riskovat,“ míní Horváth.

„Musíme jim ukázat, v čem je krása sportů. A že každý sport, ať už individuální nebo kolektivní, je i o tom, že jste se stejně naladěnými lidmi, kteří hledají stejnou zábavu. Scházíte se s nimi nejen na hřišti, ale sedíte si i lidsky. Tím pádem dětem, co nesportují, dnes chybí nejen sportovní, ale také mezilidské vztahy,“ oznamuje Horváth. Když se děti nudí, najdou vzor u youtuberů

Další povinnou hodinu tělocviku by do škol zavedl bývalý krasobruslař  Tomáš Verner .

„Aby si děti musely vyzkoušet různé aktivity, v nichž pak možná najdou zalíbení. Děti se často z tělocviku omlouvají, takže v tomhle bych byl lehce direktivnější,“ sděluje mistr Evropy z roku 2008.

Problém v rodičích stejně jako Horváth spatřuje také atlet a lektor cvičení s vlastní vahou Jan Zdrubecký.

„Nevěnují rodičům dostatek času, upřednostňují sami sebe, své zájmy a tím pádem se děti nudí. Pak první, po čem sáhnou, je telefon. A protože v dnešní době mají rodiče strach někam děti pustit, telefon patří mezi základní výbavu – a vzniká závislost. Za nás mobilní telefony nebyly a tak jsme více lítali po venku a měli jiné aktivity,“ říká Zdrubecký.

Spásným řešením nejsou ani kroužky. „Pokud rodiče sami nežijí sportem, tak dítě přirozenou cestou k němu nedovedou a v podstatě ho ve sportovním kroužku pouze odloží. Pokud sportují, pak jej vedou ke sportu automaticky a dítě v nich má vzor. Když ho nemá a nudí se, nachází vzory u youtuberů,“ upozorňuje Zdrubecký.

https://brno.idnes.cz/deti-pohyb-sport-panenka-horvath-verner-veletrh-life-p0k-/brno-zpravy.aspx?c=A181109_164325_brno-zpravy_krut 

 

Taneční rekord byl v Brně překonán!!!

11. listopadu 2018

Každý festival potřebuje tu správnou atmosféru, ale to bez hecířů prostě nejde. Partička, která se sešla v Brně na LIFE! byla pěkně netradiční, ale o to více se dokázali vyhecovat. V tanečních soubojích to rozbalili všichni. Velký taneční souboj zahájila topmodelka Andrea Verešová, jen málokdo by ji čekal v zástěře z minulého století a na hlavě s jakýmsi kokrhelem. Stačilo i málo a rozjela to naplno jako uklízečka Miluna s hadrem a smetákem. Jeden z našich nejobsazovanějších herců Ondřej Sokol, vrátný z brněnského výstaviště, ji chtěl překonat, tak nejdříve zaklekl a ve vteřině ležel na zádech - hala burácela. Zlatý olympionik, dnes moderátor Roman Šebrle alias instalatér Fanda pod paži žíněnku a vběhl na podium jak jinoch. To youtuber FattyPillow pro změnu válel sudy, nejméně bizarní snad jen byla Eva Decastelo.

Tančilo se v pozdní sobotní odpoledne na skladbu píseň Whitney Houston - Wanna Dance With Somebody. Kdo by si nechtěl zatančit s „naší partou rozehranou“. Bylo evidentní, že všichni šli nad rámec své role a bylo to i o nich samotných. Rozhodli se totiž, že ten rekord pokoří a POKOŘILI - pod pódium celkem 2135 tanečníků, mezi kterými nechyběli další populární osobnosti, profesionální tanečníci snad z poloviny světa.

„Dostala jsem velkou výzvu tancovat na podpatcích, nakonec jsme to opravdu zvládli a bylo to famózní,“ radovala se bezprostředně po potvrzení překonání rekordu. „Nesmírně jsme si to užili, šprýmovali jsme a dokázali jsme si ze sebe udělat srandu,“ ještě dodala. Ondřej Sokol prý trochu trémoval. „Já se vždycky těším a taky se vždycky bojím, protože mám pocit, že to neumím. Ale doučím se to, než to začne,“ vypustil do davu asi tak hodinu před akcí. Eva Decastelo měla zase plán, že se bude ukrývat za Fattyho. Stručně a jasně: tahouni tanečního rekordu, stejně jako pořadatelé, prostě nezklamali!

https://www.topgentleman.cz/clanek/669-tanecni-rekord-byl-v-brne-prekonan/

https://www.topmoments.cz/clanek/1046-tanecni-rekord-byl-v-brne-prekonan/

http://www.magazinelita.cz/clanek/8166-tanecni-rekord-na-festivalu-life-byl-prekonan/

https://www.topvogue.cz/clanek/316-tanecni-rekord-na-festivalu-life-byl-prekonan/ 

 

Sportování dětí není jen o nich, ale i o rodičích!

09. listopadu 2018, magazinelita.cz

Dnes se to na brněnském výstavišti jen hemží sportovními hvězdami? Jak je možné, že tu potkáte krasobruslaře Tomáše Vernera, který se snaží vstřelit gól a fandí mu plážová volejbalistka Kristýna Hoidarová Kolocová, plzeňský fotbalista Pavel Horváth společně s Antonínem Panenkou, kterým sekunduje atletka Kateřina Baďurová s cvičitelkou Hankou Kynychovou, co je vlastně pojí? No přece právě probíhající festival LIFE!

Poprvé na tento festival pohybu, sportu a tance zavítal poprvé i Tomáš Verner, bývalý český krasobruslař a označil to jako svůj nultý ročník, ale Kdykoliv je prý nějaké sportování v Brně, rád se prý přijede podívat. „Nemám to daleko a dokonce když jsem jezdil ještě nějaký exhibiční vystoupení, tak Brněnská hala byla vždy úplně vyprodaná, takže já mám na Brno dobré vzpomínky. Když zavolali organizátoři LIFE!, tak říkám ano, děkuju – jedu,“ vysvětlil, Tomáš Verner, proč ani na minutu nezaváhal a pozvání přijal.

Připustil, že není dnes úplně jednoduché přimět děti sportovat a vrcholový sport je nejen o nich, ale i o rodičích a především o jejich egu, které zasahuje někdy až příliš a chybně do možného růstu malých sportovců, jindy zase je zájem a podpora ze strany rodičů nedostatečný. Zkušenosti čerpá z vlastní zkušenosti v rámci projektu určeného pro školy a školky, který pořádá Sportovní akademie Tomáše Wernera.

„S krasobruslením jsem začal v 5-ti letech, na základní škole se k tomu přidala lehká atletika, karate a fotbal. Jak se zvyšovala náročnost, musely pak jednotlivé sporty odpadnout, protože den má jen 24 hodin a musel zbýt i čas na školu, takže zvítězilo krasobruslení,“ prozradil Tomáš Verner, mistr Evropy, který zavzpomínal i na to, že jeho otec si vždycky našel čas třeba i na společný fotbálek.

http://www.magazinelita.cz/clanek/8163-sportovani-deti-neni-jen-o-nich-ale-i-o-rodicich/ 

 

Tomáš Verner trénuje i děti, které nemají talent!

9. listopadu 2018, topmoments.cz

Dnes se to na brněnském výstavišti jen hemží sportovními hvězdami? Jak je možné, že tu potkáte krasobruslaře Tomáše Vernera, který se snaží vstřelit gól a fandí mu plážová volejbalistka Kristýna Hoidarová Kolocová, plzeňský fotbalista Pavel Horváth společně s Antonínem Panenkou, kterým sekunduje atletka Kateřina Baďurová s cvičitelkou Hankou Kynychovou, co je vlastně pojí? No přece právě probíhající festival LIFE!

Poprvé na tento festival pohybu, sportu a tance zavítal poprvé i Tomáš Verner, bývalý český krasobruslař a označil to jako svůj nultý ročník, ale Kdykoliv je prý nějaké sportování v Brně, rád se prý přijede podívat. „Nemám to daleko a dokonce když jsem jezdil ještě nějaký exhibiční vystoupení, tak Brněnská hala byla vždy úplně vyprodaná, takže já mám na Brno dobré vzpomínky. Když zavolali organizátoři LIFE!, tak říkám ano, děkuju – jedu,“ vysvětlil, Tomáš Verner, proč ani na minutu nezaváhal a pozvání přijal.

Připustil, že není dnes úplně jednoduché přimět děti sportovat a vrcholový sport je nejen o nich, ale i o rodičích a především o jejich egu, které zasahuje někdy až příliš a chybně do možného růstu malých sportovců, jindy zase je zájem a podpora ze strany rodičů nedostatečný. Zkušenosti čerpá z vlastní zkušenosti v rámci projektu určeného pro školy a školky, který pořádá Sportovní akademie Tomáše Wernera.

„S krasobruslením jsem začal v 5-ti letech, na základní škole se k tomu přidala lehká atletika, karate a fotbal. Jak se zvyšovala náročnost, musely pak jednotlivé sporty odpadnout, protože den má jen 24 hodin a musel zbýt i čas na školu, takže zvítězilo krasobruslení,“ prozradil Tomáš Verner, mistr Evropy, který zavzpomínal i na to, že jeho otec si vždycky našel čas třeba i na společný fotbálek.

https://www.topmoments.cz/clanek/1042-tomas-verner-trenuje-i-deti-ktere-nemaji-talent/

 

Plážová volejbalistka Kiki v Brně skvěle motivovala děti, aby sportovaly

9. listopadu 2018, firststyle.cz

Kdo by nevěděl, kdo je Kiki, tak je 100 let za opicemi. Kiki je beachvolejbalová reprezentantka Kristýna Hoidarová Kolocová. Mezi její největší úspěchy patří titul vicemistryně Evropy z roku 2017 a 5. místo z OH v Londýně v roce 2012.

Dnes však přijela do Brna, aby na festivalu LIFE! 2018 motivovala, co nejvíce dětí ke sportu a velice se těšila. „Myslím si, že kdokoliv dělá jakoukoli aktivitu proto, aby děti sportovaly, má ode mě palec nahoru. V dnešní době je velká potřeba trochu děti ke sportu přinutit,“ míní jedna z nejvýraznějších tváří domácího plážového volejbalu.

Kristýna Hoidarová Kolocová se domnívá, že vše vychází z výchovy úplně odmalička, ale také to, že je to o rodičích a o nikom jiném… „Ve chvíli, kdy rodiče nemají na děti čas, dávají jim telefony proto, aby se jich zbavili, nevedou je ke sportu od úplně útlého věku, tak potom je těžké se s nimi popasovat, když přijdou do školy nebo když je jim nějakých 10, 12 let. Když sport v životě neviděli, nikdy je to nezajímalo a nenašli si k němu vztah, těžko se to pak do nich vtlouká,“ míní beachvolejbalová reprezentantka, která v srpnu oznámila konec kariéry.

Nemáte ještě program na víkend? Tak i vy navštivte brněnský festival LIFE!

http://www.firststyle.cz/plazova-volejbalistka-kiki-v-brne-skvele-motivovala-deti-aby-sportovaly/

 

Mistrovství ČR v počítačových hrách

10. listopadu 2018, Seznam.cz TV

Veronika JONÁŠOVÁ, moderátorka: Na sportovní veletrhy na brněnské výstaviště, se sjeli i milovníci počítačových a mobilních her. Republikový šampionát táhne stále víc fandů. Hraním se v Česku baví přes milion lidí.

redaktor: Tisíce lidí se o víkendu tísní v pavilonech na brněnském výstavišti. Velkou část z nich táhne mistrovství republiky v počítačových hrách. Gameing je stále větší fenomén a herních nadšenců dál přibývá. V České republice jich je přes milion. V posledních třech letech se přitom z hraní u nás stal výdělečný byznys.

Lukáš PLESKOT, pořadatel: Kvalifikovalo se u nás 196 hráčů v různých hrách. Největší prise money, což je 100 tisíc korun je ve hře. Ve světě už jsou běžný platy prostě v rozmezí 2-10 tisíc euro měsíčně.

"benq1" MASARYK Tomáš, kouč a hráč týmu Esuba: Někteří to už potom považujou jako povinnost hrát. Potom už to není ono. Nejlepší je prostě hrát ze zábavy, i když jsou za to peníze.

redaktor: Milovníci her stále častěji sledují své vzory v živých přenosech. Podobně jako ve sportu.

Barbara HACSI, moderátorka: Je to úplně stejný. Není v tom vůbec žádný rozdíl, ty kluci jsou v podstatě sportovci. Takže stejně jako sledujete jestli Ronaldo dal třicet golu za sezonu, tak tady sledujete jestli dal někdo v průměru čtyřicet killů za zápas. Je to jako úžasný sledovat ty příběhy těch jednotlivejch hráčů a těch jednotlivejch týmů.

Lukáš PLESKOT, pořadatel: Obraz těch hráčů se určitě mění. Už si každý nepředstaví jenom toho, když to řeknu možná hloupě, tlustýho, zpocenýho kluka, kterej prostě sedí za tím počítačem. Šampionát je taky velký show pro fanoušky a nabízí spoustu doprovodných akcí. Lidé si mohou vyzkoušet virtuální realitu, nejnovější herní pecky, nebo se projet ve formuli. A taky se vyfotit s oblíbenými postavami. Mistrovství republiky na brněnském výstavišti potrvá do neděle.

 

V Brně pokořili rekord v počtu tančících lidí

10. listopadu 2018, TV Nova

Petr SUCHOŇ, moderátor: V Brně na výstavišti padl rekord v počtu lidí, tančících stejnou choreografii na jednom místě. Zatímco loni jich bylo 2 052, letos se jich do společného disco tance zapojilo ještě o stovku víc. Byl mezi nimi i reportér Ondřej Požár. Jak mu to nešlo, tedy přesněji řečeno šlo, se podívejte sami.

Ondřej POŽÁR, redaktor: Nahoru, dolů, trénink dělá mistra, takže trénujem. Trošku nestíhám, ale snažím se. Je to makačka to zvládnout, koordinovat ruce a nohy. Do pokusu o rekord se zapojil i moderátor show Tvoje tvář má známý hlas. Trénoval jste nějak ten tanec?

Ondřej SOKOL, moderátor: Samozřejmě, já myslím, že to bylo vidět, že skutečně jsem posledního půl roku dřel prakticky jenom ten tanec.

moderátor akce: Kdo si věří, že ten rekord překonáme, kdo si jako věří?

Jan KUBĚNA, ředitel festivalu Life!: Začíná to dvojkou? Potom je tam co? Jednička, trojka a pětka.

Ondřej POŽÁR, redaktor: Taneční rekord nakonec padl. Zúčastnilo se ho 2 165 lidí.

Ondřej SOKOL, moderátor: Já jsem šťastnej, protože to dlouho jako bylo hodně napínavý, tak jsme rádi, protože myslím, že kvůli tomu tady všichni jsme a že ty lidi jsou fakt úžasný.

 

Výstaviště žije sportem i počítači

10. listopadu 2018, MF DNES

Na brněnském výstavišti včera začal festival zábavy Life! Návštěvníkům nabízí různé druhy zábavy, jako je sport, počítačové hry, tanec či setkání s youtubery. Festival končí v neděli. Příchozí se mohou těšit na současné i bývalé slavné sportovce, ale i na hvězdy showbyznysu. Každý rok se pokouší účastníci tanečního festivalu překonat rekord v počtu tančících v jednu chvíli na jednom místě. Loni byl ustanoven na 2 052 lidech. Dnes od 15 hodin budou s účastníky tančit Ondřej Sokol, Andrea Verešová a Roman Šebrle. Pro aktivní tanečníky je určena stovka workshopů pod vedením špičkových umělců z Česka i zahraničí. Velmi oblíbené je setkání s youtubery, které se koná pouze v sobotu. Každý fanoušek si už při nákupu vstupenky vybere, se kterým youtuberem se chce sejít v užší skupince. V programu jsou i společné části, na nichž se sejdou všichni přítomní youtubeři.

 

Kornfeil cílí na životní šestou příčku v Moto3

10. listopadu 2018, MF DNES

Ještě naposled si motocyklový závodník Jakub Kornfeil odskočil z kolotoče Velkých cen k relaxaci, na festivalu Life! na brněnském výstavišti (trvá do zítra) si včera spolu s dalšími známými sportovci vyzkoušel různé disciplíny od badmintonu po překážkový běh a zápasení.

Hned po víkendu se už rodák z jihomoravského Rohatce začne soustředit na poslední závod ve španělské Valencii. Příští týden se tam popere o posun na konečnou 6. příčku v pořadí třídy Moto3, což by byl jeho životní úspěch.

 „Udělám pro to maximum. Strašně se na to těším. Šestka je reálná. Osmý (současné umístění) jsem už jednou byl, a přestože letos bych měl víc bodů, už by to bylo jen číslo. Chci se posunout v pořadí výš,“ plánuje 25letý jezdec.

Od začátku září už ví, že v nejslabší třídě mistrovství světa Moto3 zůstane, setrvá rovněž v týmu Redox Prüstel GP. Přesto má motivaci si polepšit. „Abych si v zimě, až budu dva měsíce trénovat bez motorky, mohl říkat, že jsem dokázal, co jsem chtěl, že se mi něco povedlo,“ říká otevřeně. „A taky abych si příští rok mohl nastavit cíle zase o něco vyšší. Třeba skončit do čtyřky, nebo dokonce mezi prvními třemi.“

Ve vlastních rukou má Kornfeil pomyslný souboj se sedmým mužem pořadí Argentincem Gabrielem Rodrigem, který má jen o bod víc. Pokud bude ve Valencii lepší než on, v závěrečném účtování ho přeskočí. Šestý Arón Canet ze Španělska má o 13 bodů více než Kornfeil.

„Dřív jsem hodně počítal, kalkuloval. Ono je to ale nakonec jedno. Ovlivním jen svůj výkon, a ne to, jak pojedou ostatní. Cílem v závodě bude umístění v top pět stejně jako v celé sezoně,“ upřesnil závodník.

Oproti zvyklostem nebude po skončení Grand Prix ve Valencii hned testovat, což řada týmů praktikuje. Kornfeil pojede raději co nejrychleji domů.

„Testovat jsme chtěli, ale sám jsem řekl týmu, že to nebude mít smysl, pokud od KTM nedostaneme motorku se specifikací pro rok 2019. A to se nestalo. Testovat s letošní motorkou by postrádalo smysl, proto jsme od toho upustili,“ podotkl.

 

Na brněnském výstavišti dnes začíná festival zábavy Life!

9. listopadu 2018, ČTK

Na brněnském výstavišti dnes začíná festival zábavy Life! Návštěvníkům nabídne různé druhy zábavy, jako je sport, počítačové hry, tanec, setkání s youtubery a v sobotu večer velká párty. Festival končí v neděli.

Součástí festivalu je několik dílčích akcí. Příchozí se mohou těšit na současné i bývalé slavné sportovce, ale i na hvězdy showbyznysu. Každý rok se pokouší účastníci tanečního festivalu překonat rekord v počtu tančících v jednu chvíli na jednom místě. Loni byl ustanoven rekord na 2052 lidech. V sobotu od 15:00 budou s účastníky tančit Ondřej Sokol, Andrea Verešová a Roman Šebrle. Pro aktivní tanečníky je určena stovka workshopů pod vedením špičkových umělců z Česka i zahraničí.

Sport si budou moc lidé zkusit aktivně i pasivně. Pro děti je určena řada sportovišť a děti povedou například Pavel Horváth, Tomáš Verner, Antonín Panenka, Kateřina Baďurová či Jakub Kornfeil. Uskuteční se také čtyři hromadné běhy.

V pavilonu B budou přichystané herní počítače pro více než 100 hráčů naráz. Připravené budou také brýle pro virtuální realitu. Uskuteční se i finále mistrovství republiky v počítačových a mobilních hrách.

Velmi oblíbené je setkání s youtubery, které se koná pouze v sobotu. Každý fanoušek si už při nákupu vstupenky vybere, se kterým youtuberem se chce sejít v užší skupince. V programu jsou i společné části, na nichž se sejdou všichni přítomní youtubeři. Párty pro 3000 lidí se koná od 20:00.

Výstaviště je každý den otevřené od 9:00. Vstupenku na jeden den lze koupit buď přes internet za 180 korun nebo na místě za 200 korun. Na youtubery je potřeba koupit vstupenku zvlášť.

 

Multižánrový festival Life v Brně: Sportujte, tančete, hrajte si celý víkend

9. listopadu 2018, blesk.cz

Zasportovat si, zatančit si s Ondřejem Sokolem a Andreou Verešovou, vyzkoušet si nejnovější počítačovou hru, vyfotit se s oblíbeným youtuberem. To vše mohou zvládnout návštěvníci festivalu Life! během druhého listopadového víkendu.

„Od pátku do neděle se na brněnském výstavišti zkrátka nikdo nudit nebude,“ řekla manažerka festivalu Dita Brančíková.

Velkou pozornost věnují v Brně na festivalu oblíbenému tématu hubnutí. Profesionální trenéři zájemcům ukazují, jak se udržet ve formě celý rok a jak je možné se vyhnout se drastickým dietám do plavek. Návštěvníci si ve velké fitness zóně v pavilonu V vyzkouší například spinning, kruhový trénink nebo cvičení s vlastní vahou. Dozvědí se také něco o správném stravování. V pavilonu A2 si lze zacvičit i na malých trampolínách.

Lezecká stěna i lanovka až ke stropu haly

Ti, kteří netouží zhubnout, ale naopak vyhledávají adrenalin, si přijdou na své třeba na lezecké stěně. Strach z výšek překonají na lanovce u stropu pavilonu nebo na barmském mostu. Místo ale mají na veletrhu i tradiční sporty. „Zájemce čeká florbal, korfbal, basketbal či badminton a další sporty k vyzkoušení. Děti určitě potěší i ninja dráha a nafukovací atrakce známé z televizních soutěžních pořadů,“ nastínila Brančíková.

Přímo v halách pak lidé potkají slavné sportovce – například olympijského vítěze, judistu Lukáše Krpálka nebo hráče brněnské Komety. Přijede také legendární Antonín Panenka nebo veslařský šampion Ondřej Synek. V pavilonu V se uskuteční závody v boulderingu. V neděli je závod otevřen pro veřejnost. Lze si také zabruslit na zvláštním kluzišti.

Pokus o taneční rekord

 V Brně se v sobotu chystají překonat český rekord ve společném tanci. Vloni na jednotnou choreografii tančilo najednou neuvěřitelných 2 052 lidí. Letos vypukne davové taneční šílenství v pavilonu A v sobotu v 15 hodin. „Lidi to v hale rozbalí s Ondřejem Sokolem, Romanem Šebrlem a Andreou Verešovou. Choreografie je na videu a je důležité, aby přišel každý a aktivně se zúčastnil – nebo aspoň nahlas povzbudil,“ láká Brančíková tanečníky i pecivály.

100 herních počítačů pro veřejnost

Zkrátka nepřijdou ani pařani a geekové. Festival Life! se totiž chce stát herní událostí roku. V pavilonu B si návštěvníci vyzkoušejí například brýle pro virtuální realitu nebo si zahrají na výkonných herních počítačích. Těch bude v pavilonu připraveno více než sto. Dvě pódia pak nabídnou finále Mistrovství ČR v počítačových hrách a Mistrovství ČR v mobilních hrách. „Ti nejlepší zabojují o ceny za statisíce korun,“ tvrdí manažerka Brančíková.

Setkání s youtubery

Festival nabídne i možnost setkání se špičkovými youtubery. Začne v sobotu v 9:30 a potrvá zhruba do dvou hodin. „Každý fanoušek si už při nákupu vstupenky vybere, se kterým youtuberem chce absolvovat setkání v užší skupince. V programu jsou i společné části, na kterých se sejdou všichni přítomní youtubeři. Na odpolední autogramiádě můžete pak získat podpis ostatních youtuberů nebo se s nimi vyfotit,“ vysvětlila Brančíková. Dostatek času bude prý i na popovídání. Ohlášena jsou známá jména, například House, Pedro nebo Fatty Pillow.

Ženy rozmazlí vizážisté, manikéři i pedikéři

Nejen hektickou zábavou je člověk živý. V pavilonu A budou zejména ženy rozmazlovat vizážisté, kadeřníci, manikéři a pedikéři. Stylistka Jarmila Krahulcová pak všem poradí s vhodným oblečením. V prodejní části najdou návštěvníci například prádlo, zdravou výživu a produkty pro hubnutí.

Souběžně probíhá Caravaning Brno

Na výstavišti už také začala mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů. Výstava je umístěna v pavilonech P a F a návštěvníci zde najdou téměř všechny značky karavanů a obytných automobilů nabízených na českém trhu, novinky pro následující sezónu i starší modely za příznivé ceny v bazaru karavanů. Na výstavě se prezentují také cestovatelské vybavení nebo elektrokola.

Kdy je otevřeno a kolik to stojí?

Výstaviště je otevřeno v pátek a v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli do 16 hodin. Vstupenky je nejvýhodnější pořídit si přes web za 180 korun, na místě budou stát 200 korun.

https://www.blesk.cz/clanek/576313/multizanrovy-festival-life-v-brne-sportujte-tancete-hrajte-si-cely-vikend

 

Miliony fanoušků a atmosféra jako na fotbale. V Brně zuří válka počítačových hráčů

11. listopadu 2018, seznamzpravy.cz

Problémy se zády a karpálními tunely. Ale také milionové příjmy a popularita jako celebrity. I to je život počítačového hráče. Profesionálů v Česku zatím přibývá pozvolna, většina chodí do práce a hraje ve volném čase. Ti nejlepší se potom probojují na mistrovství republiky do Brna.

Napětí, emoce a davy jako na fotbale. Tisíce fanoušků se vydaly na brněnské výstaviště na festival sportu a zábavy. Mnoho z nich přitom míří na mistrovství republiky v počítačových hrách, kterému je věnován celý pavilon B.

Gaming se v posledních letech těší stále vyššímu zájmu, aktuálně si v Česku krátí čas hraním her více než milion lidí. Těch 196 nejlepších z celé republiky se probojovalo až do Brna, kde soupeří o finanční odměny i možnost stát se profesionály. Nejvíce peněz se rozdá ve hře PUBG, nejlepší hráči si mezi sebe rozdělí 100 tisíc korun. „Ve světě je to mnohem víc, největší turnaje se hrají o víc než 10 milionů,“ řekl organizátor Lukáš Pleskot.

Za hraní i čtvrt milionuPro většinu hráčů představuje hraní jenom koníček. „Musíme chodit do školy nebo do práce. Trénink s týmem potom trvá do deseti nebo jedenácti večer,“ prozradil kouč týmu eSuba Tomáš Masaryk, který hraje Counter Strike: Global Offensive s přezdívkou benq1. Nejlepší české a slovenské týmy se snaží svým hráčům platit alespoň nějaké peníze. „Jsou to jednotky tisíc měsíčně. V zahraničí už je běžné vydělávat hraním i čtvrt milionu,“ dodal Pleskot.

Velkým přelomem byl příchod platformy Twitch, skrz kterou sledují hráče i miliony fanoušků. „Je to stejné jako s hokejem. Ne všichni můžeme hrát v NHL, ale rádi se na ni podíváme,“ vysvětlil Pleskot.

Některé přenosy potom mají i své komentátory, hráči poskytují rozhovory médiím. „Rok od roku je to jednodušší, už to není žádné ‚tak určitě‘. Hráči umí odpovídat,“ řekla moderátorka finále Barbara Hacsi.

I podle ní je e-sport podobný tomu skutečnému. „Ve fotbale sledujete, jestli dal Ronaldo třicet gólů za sezonu, tady vás zajímá, jestli dal v průměru čtyřicet killů na zápas. Hráči přestupují, musí fungovat s týmem. Akorát nehrají na stadionu,“ myslí si.

Daň za hraní: bolavá zádaMnozí hráči se přitom potýkají s různými zdravotními potížemi, které sezení za monitorem způsobuje. „Velice časté jsou problémy se zády a s karpálními tunely,“ jmenuje Hacsi. Většina hráčů tak ještě navštěvuje posilovnu, běhá nebo se věnuje jiným sportům. „Podobné akce jsou náporem i na psychiku. Když je favorit v nesnázích, celá hala najednou začne fandit druhému týmu. Ale i na tom se dnes pracuje,“ dodala.

Počítačové hry dodnes obestírá řada stereotypů. I ty se ale postupně rozmělňují. „Lidé už si nepředstaví zpoceného tlustého kluka za počítačem. K dobrému výkonu patří i fyzická kondice,“ potvrdil Pleskot. Podle něj je profesionální hraní spíš záležitostí kluků. „Existují u nás i ve světě výjimky, ale ženské týmy nemají takovou výkonnost,“ přidal.

To cítí i Hacsi, která je jako žena mezi komunitou v menšině. „Ale mám s kluky jen nejlepší zkušenost. Jsou to sympaťáci,“ řekla.

Hráče baví i mobilní hryPopulární jsou rovněž mobilní hry, soupeří se zejména ve hře Heartstone. „Není to tak časově náročně, pro spoustu lidí je to zajímavější,“ sdělil Pleskot. Rok od roku výrazně roste počet hráčů i sledujících. Kapesnímu hraní se věnují i čtyřicátníci, na klávesnici hrají mladší. „Průměrnému hráči je tak osmnáct let,“ řekl Masaryk. „Ideální je přitom začít kolem třinácti let, ti nejlepší pak hrají i do třiceti, pětatřiceti,“ dodal.

Herní byznys je však také jedna velká show pro lidi. Kromě dvou pódií je pavilon nacpaný nejnovějšími hrami a technologiemi. Návštěvníci si tak mohou vyzkoušet, jaké je to hrát s brýlemi pro virtuální realitu, projedou se ve formuli a křeslech, které se hýbou jako ve skutečnosti, nebo se vyfotí s nejznámějšími herními postavami.

Mistrovství České republiky v počítačových hrách je součástí veletrhu sportu a zábavy, který ovládl výstaviště od pátku do neděle. Za necelé dvě stovky si lidé mohou mimo her vyzkoušet taneční workshopy, netradiční sporty a setkat se se známými osobnostmi.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/miliony-fanousku-a-atmosfera-jako-na-fotbale-v-brne-zuri-valka-pocitacovych-hracu-60103

 

Půlka dvojice plážových volejbalistek je v šoku: Kiki netušila, že se o ní a o Maki točí film

9. listopadu 2018, super.cz

Nový film Přes prsty, který z části už dotočil Petr Kolečko v hlavních rolích s Denisou Nesvačilovou a Petrou Hřebíčkovou, je o dvojici plážových volejbalistek. Je nasnadě, kde bral autor nejvíce inspirace. Opravdu slavné beachvolejbalistky u nás byly jenom dvě - Kiki a Maki, tedy Kristýna Hoidarová Kolocová a Markéta Nausch-Sluková.

Protože jsme polovinu rozpadlé dvojice, Kiki - tedy Kristýnu, měli možnost vyzpovídat, zajímalo nás, co si o tom vůbec myslí a zda měla tušení, že podobný snímek vzniká. "O tom nevím vůbec nic, nesleduji to a nedostalo se to ke mně. Viděla jsem jeden článek na internetu, ale ani jsem ho neotevřela, protože jsem to jen zahlídla a neměla jsem na to v danou chvíli čas," nebyla moc v obraze Kiki, kterou jsme zastihli na festivalu Life! v Brně, kam přijela jako host programu Sport Life! pro mládež 2018.

Na dobu, kdy oblíbené sportovkyně zazářily a pak rozešly, už Kiki vzpomínat nechce. "Upřímně, když se teď spolu o tom bavíme, tak mám pocit, že už je to opravdu hodně historický a fascinuje mne, že s tím lidi přicházejí teď. Říkám si, já už jsem to uzavřela jako kapitolu, jsem přesvědčená o tom, že Markéta je také úplně jinde a dál a jede si svůj život, každá fungujeme spokojeně ve svých světech a zaráží mne, že někdo jiný má ještě tendenci v tom rejpat. Ale zřejmě je málo témat na filmy, tak někdo potřeboval zajímavé téma a tohle ho oslovilo. Ale přijde mi to téměř absurdní," míní.

"Netuším, kde kdo bere jaké informace, a jestli je to založeno na těch věcech, co se odehrály před tři a půl rokem, tak hodně štěstí filmařům! Celkově mě spíše fascinuje ten motiv, to že potom herci odvedou dobrou práci nebo zahrajou to, co je jim přisouzeno, to budiž. Spíš jsem šokovaná samotnou myšlenkou, no hned večer si to načtu," slíbila.

A pak už se raději věnovala tématu, kvůli kterému účast na festivalu přijala. Jak dostat děti od mobilů a tabletů, aby se věnovaly třeba právě sportu. "Je to hodně těžké a vím, že se o to spousta lidí snaží a ne moc se to daří. Myslím si, že to opravdu vychází z výchovy úplně odmalička. Je to o rodičích a o nikom jiném," míní.

"Ve chvíli, kdy rodiče nemají na děti čas, dávají jim telefony proto, aby se jich zbavili a nevedou je ke sportu od úplně útlého věku, tak potom je těžké se s nimi popasovat když přijdou do školy nebo když je jim nějakých 10-12 let. Když  sport v životě neviděly, nikdy je to nezajímalo a nenašly si k němu vztah, těžko se to pak do nich vtlouká," pokračovala.

"Je potřeba s dětmi minimálně vyjet na lyže, zajít na plavání a v parku nebo na zahradě si zahrát fotbal a takové ty základy, které jsme všichni měli. Sama děti nemám, ale myslím, že když jde rodič příkladem, a jde to dělat s dítětem, tak dítě moc nemá na výběr. Tak jako musí poslouchat, že si má uklidit, tak zrovna tak musí poslechnout jít dělat nějaký sport. Když se to pak stane jakýmsi rituálem nebo něčím, co se dělá alespoň o víkendech, tak věřím, že dítě si časem zvykne a začne mu to připadat normální," uzavřela.

https://www.super.cz/602201-pulka-dvojice-plazovych-volejbalistek-je-v-soku-kiki-netusila-ze-se-o-ni-a-o-maki-toci-film.html

 

Na největší sportovní festival Life! do Brna dorazí Panenka i Kornfeil

9. listopadu 2018, Brněnský deník

Na jiném místě v České republice tak obsáhlou přehlídku sportovních akcí nenajdete. K tomu i známe osobnosti jako legendární fotbalista Antonín Panenka nebo motocyklový jezdec Jakub Kornfeil z Rohatce na Hodonínsku. To vše nabízí Veletrh Sport Life!, který se koná ode dneška až do neděle na brněnském výstavišti. Letošní ročník festivalu Life přináší opět desítky sportů v několika halách, nejčastěji v permanenci bude pavilon G2, nazývaný Family hall. „Všechno, co se hýbe a co se hýbe pro děti, je správně. Jsem rád, že toho můžu být součástí. Děti se musí hýbat odmalička,“ říká moderátor a sportovec Roman Šebrle, jeden z patronů festivalu. Už jenom samotný výčet sportů, které si návštěvníci mohou vyzkoušet nebo se na ně jen podívat, je zajímavý.

„Bude to například cyklistika, školička in-line bruslení, fotbal, basketbal, florbal, volejbal, ragby, zápas, ale také lední hokej, stolní tenis, badminton, házená, judo, akrobacie a žonglování, vodní pólo, lyžování a řada jiných sportů,“ zve návštěvníky Kateřina Konečná, vedoucí oddělení sportu Jihomoravského kraje.

Zajímavostí je určitě nafukovací air truck. „Jde o dvacet metrů dlouhou nafukovací matraci, na které mohou děti skákat, dělat salta a další cviky,“ doplňuje Konečná.

Nejen děti, ale i dospěláci jistě ocení také trenažéry, zejména jachtařský nebo veslařský.

Velkým lákadlem je pak autogramiáda hokejistů Komety, která se uskuteční již dnes od tří hodin odpoledne ve Family hall. K dispozici jsou hráči Martin Dočekal, Ondřej Němec, Lukáš Kašpar, Tomáš Bartejs, Petr Holík a Michal Barinka.

Rovněž už dnes se na výstavišti objeví řada dalších známých sportovců. Fotbalové zastoupení má podobu Antonína Panenky a Pavla Horvátha. Dále bývalá plážová volejbalistka Kristýna Kolocová, krasobruslař Tomáš Verner nebo motocyklový závodník Jakub Kornfeil. Výše jmenovaní se od devíti hodin dopoledne budou věnovat dětem, se kterými obejdou různá sportovní stanoviště a vše si s nimi vyzkouší. Aktivní sportovce jistě zaujme široká škála běhů, kterých se mohou zúčastnit. Na programu jsou čtyři různé stupně náročnosti.

Vstupné si můžete zakoupit v předprodeji na www.festivalife.cz. Cena je 180 korun. Pokud si lístky pořídíte až na místě, tak jsou o dvacet korun dražší. Otevírací doba výstaviště a pavilonů je vždy od devíti hodin ráno. Brány se zavírají v šest hodin večer, v neděli už ve čtyři.

 

V Brně se chystá zábavní festival Life a veletrh Caravaning

7. listopadu 2018, ČTK

Na brněnském výstavišti se od pátku do neděle uskuteční velký zábavní festival Life!, který nabídne návštěvníkům různé druhy zábavy od sportu, počítačových her, tance, setkání s youtubery či večerní velkou sobotní párty. Souběžně se již od čtvrtka taktéž do neděle koná veletrh Caravaning Brno, který představí novinky v karavanech a obytných vozech, řekl dnes na tiskové konferenci za Veletrhy Brno Jan Kuběna.

Caravaning se loni rozšířil do dvou pavilonů a zůstane to tak i letos. "V pavilonu F budou prémiové značky, v pavilonu P další značky včetně příslušenství, potřeb pro kempování či poradna pro karavanisty. Na venkovních plochách je také možné testovat a bude zde také bazar karavanů," řekl Kuběna.

Součástí festivalu Life! je několik dílčích akcí a příchozí se mohou těšit na slavné současné i bývalé sportovce, ale i na hvězdy showbyznysu. Každý rok se pokouší účastníci tanečního festivalu překonat rekord v počtu tančících v jednu chvíli na jednom místě. "Loni byl ustanoven rekord na 2052 lidech, laťka je hodně vysoko. V sobotu od 15:00 budou s účastníky tančit Ondřej Sokol, Andrea Verešová a Roman Šebrle. Pro aktivní tanečníky je určena zhruba stovka workshopů pod vedením špičkových umělců z Česka i zahraničí," uvedl Kuběna.

Sport si budou moc lidé zkusit aktivně i pasivně. Pro děti je určena řada sportovišť. "V pátek přijde 2200 dětí, vždycky to bývalo maximálně 1000. Osm sportovců si je rozdělí do skupin a budou s nimi mít zhruba tříhodinový program. Přijedou Pavel Horváth, Tomáš Verner, Antonín Panenka, Kateřina Baďurová či Jakub Kornfeil," řekl Kuběna. Během akce se také uskuteční čtyři hromadné běhy.

V pavilonu B budou přichystané herní počítače, uspokojí více než 100 hráčů naráz. Připravené budou také brýle pro virtuální realitu. Uskuteční se zde i finále mistrovství republiky v počítačových a mobilních hrách.

Velmi oblíbené je setkání s youtubery, které se koná pouze v sobotu. "Každý fanoušek si už při nákupu vstupenky vybere, se kterým youtuberem chce absolvovat setkání v užší skupince. V programu jsou i společné části, na kterých se sejdou všichni přítomní youtubeři," uvedl Kuběna. Velká párty pro 3000 lidí se koná od 20:00.

Výstaviště je každý den otevřené od 9:00. Vstupenku na jeden den lze koupit buď přes internet za 180 korun, nebo na místě za 200 korun. Na youtubery je potřeba koupit vstupné zvlášť.

 

Life! Návštěvníci zažijí pád do obřího polštáře

8. listopadu 2018, Brněnský deník

Druhý listopadový víkend se na brněnském výstavišti ponese ve znamení sportu, zábavy a cestování. Lidé tam navštíví festival Life! a Caravaning.

Lezení po skále, skok z výšky do pěnové matrace nebo stovka tanečních lekcí a běh pro dobrou věc. Takový bude letošní ročník festivalu Life!, který začíná zítra na brněnském výstavišti. Brněnský deník Rovnost přináší výběr z programu akce.

PROTANČÍ SE K REKORDU. I letos se tanečníci s hercem Ondřejem Sokolem pokusí překonat rekord. „Přidá se k němu Andrea Verešová a Roman Šebrle,“ sdělila za pořadatele Dita Brančíková. V sobotu se ve tři hodiny odpoledne v pavilonu A1 pokusí překonat počet 2052 účastníků, kteří se shromáždili minulý rok. Tanečníkům, kteří se chtějí zúčastnit některého z workshopů nebo soutěží, bude věnovaný celý pavilon E.

ADRENALIN A EXTRÉM. Lidé si podobně jako v populárním japonském pořadu vyzkouší obratnost a sílu v Hero Factoru, který pořadatelé umístili do haly A2. Program v hale V podrobí zkoušce zase lezecké dovednosti na boulderingových stěnách. Návštěvníci se tam také projdou po barmském mostě nebo vyzkouší pád z výšky do obřího polštáře.

UTKAJÍ SE V SEDĚ. Na sto herních konzolí, počítačů a simulátorů včetně virtuální reality najdou herní nadšenci v pavilonu B. Odehraje se tam také soutěž o sto tisíc korun. „Celkově se ve všech hrách kvalifikovalo 196 hráčů, což spolu s trenéry jednotlivých týmů dělá přes dvě stě účastníků a vytváří nový rekord,“ uvedl za pořadatele Michal Nagy.

ROZHÝBOU RODINY. Nespočet klasických sportů si děti s rodiči vyzkouší v hale G2, kde je program navržený speciálně pro rodiny. Nejmenší přiláká i dvacet metrů dlouhá nafukovací matrace, na které se pokusí o salta a další cviky. Nafukovací bude také skoro třicetimetrová překážková dráha. Lidé nebudou sportovat jen uvnitř. Součástí festivalu je také několik běhů. „Mám v plánu zkusit desetikilometrový závod. Běhat jsem začal kvůli sázce s kamarádem u piva, ale takovou vzdálenost poběžím poprvé,“ svěřil se například Tomáš Urban.

OBHLÉDNOU KARAVANY. Nejnovější trendy obytných aut, karavanů i veškerého příslušenství pro cestování objeví návštěvníci už ode dneška v pavilonu F a P. „Veletrh Caravaning zaplní šestnáct tisíc metrů čtverečních,“ vyčíslil ředitel veletrhu Jan Kuběna. Součástí programu jsou také přednášky třeba Jakuba Moravce nebo testovací jízdy.

SETKÁNÍ S YOUTUBERY. Krátce před tanečním rekordem se v pavilonu A1 setkají fanoušci s oblíbenými celebritami z videí na internetovém serveru Youtube. V sobotu tam od půl desáté uvidí třeba Stejka, Pedra nebo Get the Louk.

První návštěvníci se na výstaviště každý den podívají v devět hodin, program končí v šest hodin večer, v neděli už ve čtyři odpoledne. Vstupenky jsou v předprodeji na internetu za 180 korun, na místě za dvě stě. 

 

O víkendu zve k návštěvě festival, který není pro lenochy

7. listopadu 2018, Právo

Chcete si zasportovat, zatančit s hercem a režisérem Ondřejem Sokolem, populárním moderátorem televizní show Tvoje tvář má známý hlas, vyzkoušet nejnovější počítačovou hru a vyfotit se s oblíbeným youtuberem? Přijďte s rodinou o víkendu na brněnské výstaviště.

Pro návštěvníky je tu od pátku do neděle připraven festival Life! 2018, který je součástí „aktivních“ veletrhů. A protože se jedná o akci především pro akční návštěvníky, bude například na SPORT Life! stěžejní součástí celého festivalu několik desítek sportovních a zábavných aktivit pro celou rodinu.

Už nyní například připravují organizátoři na pátek program pro mládež, který je určen žákům 6.-9. tříd.

Od pátku do neděle bude probíhat v pavilonu V oblíbená soutěž LA SPORTIVA SPORT Life! bouldercontest, kdy si mohou zkoušet lezení i lanové atrakce dospělí i děti.

Pro zájemce je připravena také výuka základů parkouru. Zhruba dvacítka sportů i nafukovací atrakce čekají na sportovně zaměřené rodiny ve Family hall (G2). Návštěvníkům se bude ve Fitness zóně věnovat několik zkušených trenérů a k dispozici bude spousta nářadí a pomůcek.

V pavilonu V bude hokejbalová střelnice, k zajímavostem akce patří i in-line školka určená pro nejmenší. Výuka jízdy na bruslích se uskuteční ve Family Hall v pavilonu G2 v sobotu od 16 do 17 hodin a v neděli od 11 do 12 hodin. Je ovšem třeba mít s sebou in-line brusle, k zapůjčení ve stánku nebudou.

Dospělí se zase mohou na veletrhu Life! setkat s rychle se rozvíjejícím sportem Ultimate Frisbee. Jedná se o dynamický sport s létajícím diskem, ve kterém se snoubí atletické prvky s taktickým myšlením a herním přehledem. Hráči si přihrávají disk, se kterým ale nesmějí běhat. Cílem organizátorů akce, kteří při pořádání oslovili i řadu známých sportovců, je mimo jiné dostat děti od počítačů a mobilů k aktivnímu pohybu.

 „Myslím si, že se trošku zanedbala osvěta a propagace sportu. Školy, kroužky i rodiče by měli ukázat dětem, co vlastně sport je a jaká odvětví jim nabízí. Přivést děti a mládež k tomu, aby hřiště nebyla prázdná,“ říká k diskutovanému tématu pohybu legendární fotbalista Antonín Panenka.

 „Podceňuje se také pohybová činnost, podle mne jedna hodina tělocviku týdně je strašně málo. Děti si zvykly na to, že vše za ně udělá telefon, nemusejí vyvinout žádnou aktivitu, aby něco našly, aby se hýbaly. A to nemluvím o stravě,“ dodává internacionál.

 

Mistrovství ČR ve videohrách se blíží. Vyrazíte do Brna?

6. listopadu 2018, doupe.cz

Agentura PLAYzone s radostí oznamuje, že největší domácí esport událost letošního roku je zde. Na výstavišti v Brně 9. listopadu vypukne již osmé Mistrovství ČR v počítačových hrách a také Vodafone Mistrovství ČR v mobilních hrách. Do vyvrcholení celé MČR sezóny zbývá už jen pár dní, po kterých odstartují tři dny plné zábavy, a především toho nejlepšího esportu, který můžete na domácí scéně sledovat. Na MČR samozřejmě nebudou chybět ani přední profesionální hráči česko-slovenské scény. Titul v CS:GO budou obhajovat hráči jako Frozen, Dev7l či Zedko. V League of Legends se zase o MČR pohár znovu popere eSuba se zkušenostmi z EU Masters. Jejími soupeři budou ale i hráči, kteří se loni z triumfu radovali.

Na MČR se letos díky společnosti NVIDIA objeví i hra PUBG, která se v našich končinách dočkává velké přízně. To, že to bude to stát za to, dokazuje i fakt, že u této hry půjde o premiéru v seriálu MČR. I v mobilních hrách nás samozřejmě čeká spousta zábavy. Turnaje se opět zúčastní loňští vítězové, tedy Scruffy v Hearthstone a bRoCk v Clash Royale. Oba proti sobě ale budou mít velmi kvalitní hráče. Velkým favoritem v Hearthstone je totiž třeba Faeli a v CR můžou bRoCka potrápit jména jako CHIPY, Mára či UnSeen.

Kdo by se nechtěl, kromě svých idolů z řad hráčů, setkat také s hvězdami z řad domácích streamerů, youtuberů, cosplayerů, komentátorů, analytiků a dalších osobností české herní scény? Právě proto je více než pravděpodobné, že na akci potkáte osobnosti jako blade, Dev1, CzechCloud, Herdyn, Mazarini, Mozilla, shadye a mnoho a mnoho dalších. Nudit se rozhodně nebudete, protože pro volné hraní bude připraveno přes sto stolních počítačů a dalších sto herních konzolí. Nové herní technologie ovšem nemusíte objevovat jen v herní zóně, nachystán pro vás bude nespočet stánků předních výrobců herních vychytávek s nejnovějšími produkty na trhu.

V rámci vstupenek navíc můžete navštívit i festival Life!, který bude probíhat v dalších pavilonech brněnského výstaviště. Lístky jsou stále v prodeji a nabízejí spoustu výhod, tak neváhejte a zahajte cestu na MČR už teď. Na samotném MČR budete krom sledování a hraní her mít možnost vidět nespočet rozhovorů s osobnostmi, účastnit se různých soutěží o ceny, vyhrát v obří tombole nebo navštívit stánky s virtuální realitou.

http://doupe.zive.cz/default.aspx?article=158506

 

Rozvlňte se s Andreou Verešovou!

6. listopadu 2018, dychame.cz

Jedna z patronek festivalu Life!, půvabná modelka Andrea Verešová o tanci prohlásila: „Tanec miluji. Myslím si, že je to přirozený způsob projevu člověka a osobnosti. Říká se dokonce, že tanec je zpívání pohybem.“ Měla pravdu? Přijďte se sami přesvědčit v sobotu 10. 11., kdy se v pavilonu A1 pokusí ona i další tancechtiví návštěvníci překonat laťku loňského tanečního rekordu!

Taneční rekord svojí historií sahá až do roku 2013, kdy se poprvé na brněnském výstavišti sešlo při společné choreografii více než 500 tanečníků na skladbu Celebration od Kool & The Gang. V roce 2014 už to bylo 774 tanečníků a s nimi tančil i Richard Genzer. O rok později už byl ambasadorem Ondřej Sokol a patronem Jirka Mádl a sešlo se rekordních 1 216 tanečníků. V roce 2016 to už bylo 1 577 tanečníků pod vedením patronů Ondřeje Sokola, Lukáše Pavláska a Jakuba Koháka. Vloni překročili magickou hranici dvou tisíc, na místě se sešlo celkem 2 052 tanečníků, ambasadorem byl opět Ondřej Sokol, patroni Leoš Mareš a Simona Krainová. V letošním roce se k Ondřeji Sokolovi přidává Andrea Verešová a Roman Šebrle. Podpořit je můžete i vy! Začínáme v sobotu v 15.00 hod na skladbu I Wanna Dance With Somebody od Whitney Houston!

Také letos se návštěvníci DANCE Life! Kromě rekordu mohou těšit i na lektory několika desítek tanečních stylů, workshopy v tanečních studiích, taneční představení, soutěže a show. Zatímco taneční rekord se bude překonávat v pavilonu A1, tanci bude vyhrazen pavilon E. Připraveno je kolem 100 tanečních workshopů a 9 soutěží. Z tanečních show zmiňme alespoň ohnivé a světelné představení Pyroterra a maorský bojový tanec haka. DANCE Life! zkrátka opět bude největším setkáním tanečníků i fanoušků tance a tanečním festivalem v ČR a střední Evropě vůbec.

https://www.dychame.cz/rozvlnte-se-s-andreou-veresovou/

 

Life! - Sport pro celou rodinu

6. listopadu 2018, dychame.cz

Za jediné vstupné můžete vyzkoušet na festivalu Life! desítky sportů v několika halách, z nichž ta nejvíc rodinná má příznačný název Family Hall. Nejen v pavilonu G2 však najdete sportovní vyžití, letošní festival Life! vás nenechá spočinout a odolat skoku do obřího polštáře, bruslení či freestylovým koloběžkám půjde jen stěží.

„Všechno, co se hýbe a co se hýbe pro děti, je správně. Jsem rád, že toho můžu být součástí. Děti se musí hýbat odmalička,“ říká moderátor a sportovec Roman Šebrle, jeden z patronů festivalu. A má pravdu, pořadatelé festivalu se proto letos rozhodli ještě více podpořit aktivity pro děti i mládež, potažmo pro celou rodinu.

Family Hall v G2  má pod patronací Krajský úřad Jihomoravského kraje a Město Brno a pro malé i velké připravili spoustu lákadel. „Ze sportů to bude například cyklistika, školička in-line bruslení, fotbal, basketbal, florbal, volejbal, rugby, zápas, ale také lední hokej, stolní tenis, badminton, házená, judo, akrobacie a žonglování, vodní pólo, lyžování a řada jiných sportů,“ zve návštěvníky Kateřina Konečná, vedoucí oddělení sportu Jihomoravského kraje. „Lákadlem určitě bude nafukovací air truck, dvacet metrů dlouhá nafukovací matrace, na které mohou děti skákat, dělat salta a další cviky. Nafukovací bude i speciální překážková dráha dlouhá 27 metrů,“ doplňuje Konečná. Nejen děti, ale i dospěláci jistě ocení také trenažéry, zejména jachtařský nebo veslařský. Ve spolupráci s Hudy Sport je připravena i dětská lezecká stěna.

Dětem jsou určeny i speciální programy na malých trampolínkách v A2 Jumping Kids, půjčovna BMX kol a freestyle koloběžek v hale G1, spolu s dospěláky si mohou vyzkoušet skok do obřího polštáře Meatfly nebo jízdu lanovkou v hale V. Ve stejné hale bude i kluziště s umělým ledovým povrchem a další sporty včetn ping pongu nebo juggeru.

https://www.dychame.cz/life-sport-pro-celou-rodinu/

 

Neváhej, neseď doma a přijď na MČR 2018! Startuje v pátek

6. listopadu 2018, isport.cz

Buď u toho, jak se tvoří historie české progamingové scény, zažij atmosféru vyvrcholení nejnapínavějších soubojů v nejhranějších titulech počítačového i mobilního herního světa, cvakni si selfie se svými idoly z řad influencerů a vyzkoušej si nejmodernější herní techniku od předních značek na trhu. Od pátku až do neděle tě čeká nabušený program a obrovská porce zábavy na každém kroku. Web iSport.cz je mediálním partnerem MČR.

Na výstavišti v Brně 9. listopadu vypukne již osmé Mistrovství ČR v počítačových hrách a také Vodafone Mistrovství ČR v mobilních hrách. Do vyvrcholení celé MČR sezóny zbývá už jen pár dní, po kterých odstartují tři dny plné zábavy, a především toho nejlepšího esportu, který můžete na domácí scéně sledovat. Na MČR samozřejmě nebudou chybět ani přední profesionální hráči česko-slovenské scény. Titul v CS:GO budou obhajovat hráči jako Frozen, Dev7l či Zedko. V League of Legends se zase o MČR pohár znovu popere eSuba se zkušenostmi z EU Masters. Jejími soupeři budou ale i hráči, kteří se loni z triumfu radovali.

Na MČR se letos díky společnosti NVIDIA objeví i hra PUBG, která se v našich končinách dočkává velké přízně. To, že to bude to stát za to, dokazuje i fakt, že u této hry půjde o premiéru v seriálu MČR. I v mobilních hrách nás samozřejmě čeká spousta zábavy. Turnaje se opět zúčastní loňští vítězové, tedy Scruffy v Hearthstone a bRoCk v Clash Royale. Oba proti sobě ale budou mít velmi kvalitní hráče. Velkým favoritem v Hearthstone je totiž třeba Faeli a v CR můžou bRoCka potrápit jména jako CHIPY, Mára či UnSeen.

Kdo by se nechtěl, kromě svých idolů z řad hráčů, setkat také s hvězdami z řad domácích streamerů, youtuberů, cosplayerů, komentátorů, analytiků a dalších osobností české herní scény? Právě proto je více než pravděpodobné, že na akci potkáte osobnosti jako blade, Dev1, CzechCloud, Herdyn, Mazarini, Mozilla, shadye a mnoho a mnoho dalších. Nudit se rozhodně nebudete, protože pro volné hraní bude připraveno přes sto stolních počítačů a dalších sto herních konzolí. Nové herní technologie ovšem nemusíte objevovat jen v herní zóně, nachystán pro vás bude nespočet stánků předních výrobců herních vychytávek s nejnovějšími produkty na trhu.

V rámci vstupenek navíc můžete navštívit i festival Life!, který bude probíhat v dalších pavilonech brněnského výstaviště. Lístky jsou stále v prodeji a nabízejí spoustu výhod, tak neváhejte a zahajte cestu na MČR už teď. Na samotném MČR budete krom sledování a hraní her mít možnost vidět nespočet rozhovorů s osobnostmi, účastnit se různých soutěží o ceny, vyhrát v obří tombole nebo navštívit stánky s virtuální realitou.

Napětí sílí, hráči trénují poslední překvapivé taktiky, cosplayeři už pomalu balí kostýmy a komentátoři žehlí obleky. MČR je už zkrátka za rohem. Proto už ani neváhej ani minutu, neseď doma a buď u toho všeho přímo na místě! Tvoji favorité totiž potřebují podporu. Tohle není jen další herní akce – tohle je akce, na kterou stojí za to celý rok čekat.

Celé MČR by se samozřejmě neobešlo bez jeho partnerů. Pro MČR v počítačových hrách jsou v letošním roce generálními partnery společnosti HAL3000, Lenovo Legion, Alza.cz a Semtex. Hlavními partnery pak jsou společnosti MSI, AOC Gaming, WD Black, E-BLUE a MARVO. Letošní ročník mobilního mistrovství podporuje také strategický partner Vodafone, generální partner Samsung a samozřejmě I hlavní partneři TP-Link a SanDisk.

O MČR v počítačových a Vodafone MČR v mobilních hrách

Mistrovství ČR v počítačových a Vodafone MČR V mobilních hrách je vrcholnou akcí profesionálního a poloprofesionálního hraní (progamingu) České i Slovenské republiky. Turnaj s dlouholetou tradicí byl obnoven po tříleté pauze v roce 2011 společností PLAYzone, která se stala jeho novým pořadatelem. Více informací naleznete na oficiálním webu MČR https://www.mcrpc.cz/ a https://www.mcrmobil.cz/.

O PLAYzone

Agentura PLAYzone se zaměřuje na pořádání herních eventů, online marketing v herní komunitě, profesionální živé přenosy z herních i neherních akcí a také každoroční pořádaní Mistrovství České republiky v počítačových hrách a Vodafone Mistrovství České republiky v mobilních hrách, která jsou považována za vrcholné esportové akce roku. Velkou aktivitou je také portál PLAYzone.cz, jenž je nejnavštěvovanějším herním portálem na českém internetu a jehož náplní je každodenní pořádání turnajů a zpravodajství z domácího i zahraničního světa progamingu, společně s celou řadou komunitních aktivit.

https://isport.blesk.cz/clanek/349576/nevahej-nesed-doma-a-prijd-na-mcr-2018-startuje-v-patek

 

Na žádném pořádném vletrhu nechybí dobré značky

5. listopadu 2018, magazinelita.cz

Nejlehčí běžecké boty, ponožkoboty,  značkové mikiny, bundy, outdoorové i streetové oblečení se slevami až 70 %. Skok do polštáře, běh do schodů, lezení po stěnách i jízdu lanovkou. To vše a mnohem více vám nabídne SPORT Life! v pavilonu V.

GoGen

Značka Gogen je na trhu přes deset let a její oblíbenost stále roste napříč spektrem generací. U dětí se zase těší oblibě tablety, radia nebo sluchátka s Maxipsem fíkem. U teenagerů je oblíbená produktová řada street line, se kterou se jednoznačně odliší od svých vrstevníků. Mladé lidi oslovuje značka Gogen převážně segmentem bezdrátových reproduktorů, party reproduktorů nebo trendových bezdrátových sluchátek. Značka Gogen je zároveň výrobce kvalitních UHD televizí, které jsou díky své příznivé ceně stále oblíbenější.

Náš tip:

Párty reproduktor Gogen BPS 686 X

Lehký přenosný arty reproduktor GoGEN BPS 686X s výkonem 70 W se hodí se na party všeho druhu, ozvučení cvičebních lekcí, karaoke večírky, sportovní akce nebo jen tak pro kvalitní poslech hudby. Díky Bluetooth můžete streamovat muziku až na vzdálenost 10 metrů.

S GoGen můžete i veslovat

Jsme hrdým partnerem a budeme se na Vás těšit na našem stánku v hale V, tak se přijďte podívat. Můžete si zasportovat i poměřit síly s nejlepším českým veslařem současnosti a tváří značky GoGen, Ondřejem Synkem, zrelaxovat v pohodlných sedacích pytlích při poslechu živé kytarové hudby nebo na vlastní kůži vyzkoušet produkty GoGen. Zjistíte i jak zní největší party speaker GoGen BPS 733, když ho pustíme na plné pecky!

Se SANASPORT si změříte došlap

Společnost přiveze do Brna podzimní běžecké novinky, speciální diagnostiku došlapu od Asics a Mizuna, atraktivní ponožkoboty Skinners i nejlehčí běžeckou botu Reebok Floatride Run Fast s váhou 99 g, kterou nabízí v ČR exkluzivně!

HUDYsport láká na lezení na ledu

Imitace lezení ledů, lezecké stěny i lanovku napříč pavilonem chystá HUDYsport. Kromě toho na svém stánkupřipravuje oblíbené výprodeje brandových značek, ať už jde o značky Mammut, La Sportiva, Deuter, Arc'Teryx, Millet, Jack Wolfskin nebo E9. Slevy  na textil, batohy, obuv i na outodoorové vybavení jsou až 60-70 %!

V Kine–MAX (Erawan) vás i zatejpují

Společnost bude mít skutečně po celou dobu výstavy na stánku fyzioterapeuta, který bude vyšetřovat a tejpovat návštěvníky zdarma. Kromě tejpování nabídne také cvičební a rehabilitační pomůcky, některé se slevou až 50%.

SUN SKI SPORT (WOOX) přijede kamionem

A to jedinečným prodejním kamionem, v němž přiveze novou podzimní a zimní kolekci 2018/19 oblečení značky WOOX - podzimní a zimní bundy, kabáty, mikiny, fleece. Pro návštěvníky, kteří se zaregistrují, nabídne trvalou slevu 50 % na veškeré zboží Woox.

HANZA SPORT plus (MEATFLY) přiveze skákací polštář

Skok do MEATFLY obřího polštáře je oblíbenou atrakcí a samotný stánek Meatfly vás zahltí streetovými kousky z loňské kolekce, a ukáže i pár kousků z té nové, ať už jde o zimní streetové bundy nebo novou kolekci pro dámy. Díky předvánočnímu načasování jsou v oblibě i doplňky jako např. barevné ponožky, peněženky, pásky, zimní masky aj. Některé produkty můžete koupit až s 60% slevou.

S KILPI si vyběhnete na AZ Tower

Skutečně, Kilpi chystá soutěž v běhu na nejvyšší budovu v Brně na schodovém simulátoru. Na promo zóně KILPI si také můžete vyzkoušet a zakoupit novou kolekci outdoorového oblečení na zimu 2018/2019. Největší zájem bývá o volnočasové a zimní oblečení, které bude za zvýhodněné ceny, ještě speciálně ponížené o dalších 20 %.

S Bjež čelenkou se běží dobře

Přiveze do Brna spoustu nových designů čelenek, včetně širokých typů na sportování v chladnějším počasí podzimu a zimy.  V sortimentu mají také novinku v podobě multifunkčních nákrčníků ve dvou variantách (lehčí a teplejší) v podobných designech jako  stylové čelenky, které jsou díky svému neklouzavému povrchu oblíbené i u dětských sportovců.

http://www.magazinelita.cz/clanek/8144-na-zadnem-poradnem-veletrhu-nechybi-dobre-znacky/ 

https://www.topmoments.cz/clanek/1019-na-dobre-pripraveny-veletrh-patri-jen-ty-nejlepsi-znacky/

 

Běžíme s úsměvem, naplno, přes překážky i tmou

4. listopadu 2018, csnoviny.cz

V pátek 9. listopadu se otevřou brány brněnských veletrhů a v podvečer budou odstartovány i běžecké závody pro širokou veřejnost SPORT Life! Run powered by GoGEN pro děti i dospělé. Bude odstartován i šifrovací závod Tmou. V sobotu se poběží s charitou RUNSMILE a vše uzavře nedělní PREDATOR RUN.

SPORT Life! Run powered by GoGEN, je otevřený závod, který je určen několika kategoriím. Je prvním ze série „Life! běhů“. Start i cíl je umístěn u hlavní brány brněnského výstaviště, skrze které se poběží – po asfaltu, trávě i štěrku. Závody vyžadují registrace, které najdete zde.

Pořadatelé vyhlásili několik kategorií:

Děti ve věku 5 až 10 let, trasa na 500 m

Muži a ženy do 36 let, trasa 5 nebo 10 km

Muži a ženy nad 36 let, trasa 5 nebo 10 km

Na vítěze čekají price money, značková elektronika a další ceny, děti navíc potěší výhry z kolekce GoGEN Maxipes Fík. Běžecké aktivity různých stupňů náročnosti v rámci festivalu Life! mají své patronky, jednou je herečka Pavla Vitázková a druhou cvičitelka Hanka Kynychová. Společně s nimi jistě protnou startovní čáru stovky závodníků, a to od malých dětí až po ostřílené běžce.

První a největší běh bude mít start v pátek 9. listopadu a večer bude odstartován i noční běh, nebo spíše šifrovací hra, „TMOU“. Pokud máte rádi napětí, jste schopni ujít až 20 km od pátku večera do sobotního poledne a máte logické myšlení, pak je pro vás tato hra jako dělaná. Ale pozor – na každé další stanoviště se dostáváte pouze tehdy, když správně vyluštíte šifru. V opačném případě pro vás hra končí!

Třetí běh je plánován na sobotu 10. listopadu a jde o charitativní akci RUNSMILE. Slyšeli jste už o zdravotních klaunech, co rozdávají radost dětem v nemocnicích? Tak i na jejich podporu je určen tento běh, pro který je vymezen čas v sobotu od 10 do 17 hod. Běžet může skutečně každý, trať totiž měří pouhou jedinou míli a navíc se bude od startu až po cíl usmívat.

Poslední ze závodů je plánován na neděli 11. listopadu a jde o nejjednodušší verzi tzv. Predator závodů PREDATOR RUN. Třináct překážek a celkem sedm kilometrů trasy bude připraveno nejen na výstavišti, ale i v jeho blízkém okolí. Do soutěže se mohou zapojit jednotlivci, týmy i skupiny, takže neváhejte a posuňte si běžeckou laťku opět o překážku výš! A nemějte strach, náročnost trati je koncipovaná tak, abyste si závod i dobře užili.

http://csnoviny.cz/bezime-s-usmevem-naplno-pres-prekazky-i-tmou/

 

Přijďte si do Brna zatančit s Andreou Verešovou

4. listopadu 2018, magazinelita.cz

Půvabná modelka Andrea Verešová se stala pro letošní rok patronkou brněnského festivalu Life! a již při natáčení upoutávky bylo naprosto jasné, že se stane ozdobou „tanečku“ na výstavišti. „Tanec miluji.

Myslím si, že je to přirozený způsob projevu člověka a osobnosti. Říká se dokonce, že tanec je zpívání pohybem,“ prohlásila vždy skvěle vypadající modelka. Přijďte se v sobotu 10. listopadu přesvědčit na vlastní oči, kdy se v pavilonu A1 pokusí ona i další tancechtiví návštěvníci překonat laťku loňského tanečního rekordu!

Taneční rekord se zapsal do historie brněnského výstaviště v roce 2013. Na společnou choreografii na skladbu Celebration od Kool & The Gang najednou tančilo více než 500 účastníků. V roce 2014 se už zapojilo 774tanečníků a tančil s nimi i Richard Genzer. O rok později se stal ambasadorem Ondřej Sokol a patronem Jirka Mádl a sešlo se rekordních 1 216 tanečníků. V roce 2016 to už bylo 1 577 tanečníků a vedlo je velice zajímavé trio - Ondřej Sokol, Lukáš Pavlásek a Jakub Kohák. Vloni se na místě sešlo celkem 2 052 tanečníků. Ambasadorem byl opět Ondřej Sokol, ke kterému se připojil Leoš Mareš se Simonou Krainovou.V letošním roce si s Ondřejem Sokolem zatančí

Andrea Verešová a také Roman Šebrle. Podpořit je můžete i vy a třeba právě díky vám může být rekord překonaný. Začátek v sobotu 10. listopadu v 15.00 hod a tančit se bude na skladbu Wanna Dance With Somebody od Whitney Houston!

Také letos se návštěvníci DANCE Life! mohou těšit na lektory několika desítek tanečních stylů, na workshopy v tanečních studiích, taneční představení, soutěže a show, kterou nemáte šanci běžné zažít. Zatímco taneční rekord se bude překonávat v pavilonu A1, tanci však bude vyhrazen pavilon E. Připraveno je kolem 100 tanečních workshopů a 9 soutěží. Těšit se můžete i na ohnivou taneční show a třeba i světelné představení Pyroterra a také maorský bojový tanec haka. DANCE Life! bude opět jednoznačně největším setkáním tanečníků i fanoušků tance a tanečním festivalem v ČR a střední Evropě vůbec.

http://www.magazinelita.cz/clanek/8143-prijdte-si-do-brna-zatancit-s-andreou-veresovou/

https://www.topgentleman.cz/clanek/651-prijdte-si-na-vystaviste-zatancit-s-andreou-veresovou/ 

 

E-Blue a Marvo hlavními partnery s exkluzivitou na periferie na MČR v počítačových hrách

4. listopadu 2018, avmag.cz

Výhradní distributor počítačových herních doplňků E-Blue a Marvo, společnost LAMA Plus, oznámil, že se stal hlavním partnerem s exkluzivitou na periferie na Mistrovství ČR v počítačových a mobilních hrách. Tato největší událost gaming světa ČR se jako každoročně bude konat na brněnském výstavišti a to v období 9. – 11.11.2018.

Značka Marvo zahrnuje široký sortiment herních doplňků pro každého hráče. Sortiment Marvo zahrnuje myši podsvícené, s programovatelným nastavením, klávesnice podsvícené, mechanické, sluchátka s vibrační funkcí, s prostorovým zvukem 7.1 surround sound, reproduktory přenosné i 2.1, gamepady drátové i bezdrátové, volanty, podložky pod myš, chladicí podstavce pod notebooky a křesla.

E-Blue jako jediná značka nabízí svým fanouškům kompletní vybavení pro gaming od herního příslušenství, přes nábytek zahrnující herní stoly a křesla, jedinečného plně konfigurovatelného all-in-one monitoru Scion s 32“ displejem až po kompletní herní arény s úžasnou atmosférou, kterou ocení každý hráč.

A právě celou E-Blue & Marvo arénu budou mít všichni fanoušci gaminu možnost vidět a na vlastní oči. A nejen vidět. Každý, kdo vstoupí do pravé gaming arény si může vyzkoušet, jaký je to zážitek hrát na podsvícených herních stolech usazen do pohodlných ergonomických herních křesel. Představeno bude také nejnovější herní křeslo se zabudovanými neviditelnými bluetooth reproduktory či RGB podsvícený, výškově nastavitelný stůl, jehož deska je tvořena podložkou pod myš. Zároveň si může vyzkoušet, jak přesné a kvalitní herní doplňky obě značky nabízí.

Distributor si pro návštěvníky mistrovství připravil bohatý program. Hráči mohou porovnat své umění v turnaji CS:GO a vyhrát jednu z atraktivních cen. Během sobotního dne se mohou v E-Blue & Marvo aréně potkat s cosplay Wonder Woman od @mrs.physiotherapist. Kdo bude mít zájem odnést si domů herní produkty E-Blue či Marvo, může si je zakoupit s 10% slevou. Fanoušci herního týmu EERINESS budou jistě potěšeni možností zakoupení produktů s logem jejich oblíbeného týmu. Aby nepřišli zkrátka také ti, kteří se do Brna nedostanou, bude na Facebooku obou značek vyhlášena soutěž o herní křeslo Cobra či herní sadu Marvo.

K účasti na MČR se vyjádřil PC gaming specialist společnosti LAMA Plus Martin Karas: Už minulý rok sme mali možnosť vyskúšať si spoluprácu s Playzone a prezentovať na MČR v našej zmenšenej Game Aréne skoro všetky produkty značky E-Blue. Tento rok sa okrem značky E-Blue na našom stánku objaví aj značka Marvo ktorá dopĺňa  sortiment o ďalšie zaujímavé modely. Feedback ktorý nám fanúšikovia dali minulý rok bol obrovský a preto sa aj tento rok na všetkých v Brne tešíme a vy sa môžete tešiť na bohatý program v našej Game Aréne, kde okrem iného budete mať bohatý výber príslušenstva na testovanie priamo v hrách a miniturnajoch.

http://avmag.cz/e-blue-a-marvo-hlavnimi-partnery-s-exkluzivitou-na-periferie-na-mcr-v-pocitacovych-hrach/

 

Holky k nakousnutí

22. října 2018, Story

Co mají společného herečka Pavla Vitázková, modelka Andrea Verešová a majitelka fitness Hanka Kynychová? Zaručejně tajný recept na věčné mládí, protože všechny vypadají krásně a jsou vitální, zkrátka k nakousnutí. Energie z nich čiší na dálku a společně spojily síly i v projektu Life - festivalu sportu, tance a zábavy. Dvě z nich jsou hlavní patronky běhu a třetí je tváří tanečního rekordu. Čím se udržují a co jim pomáhá vypadat a cítit se dobře? Vyzpovídala je Dita Brančíková, tisková mluvčí festivalu Life!, která je do společného projektu nalákala. A protože se jejich věkové hranici sama přiblížila, zajímaly ji praktické tipy na věčné mládí a pohodu.

PAVLA VITÁZKOVÁ - herečka (39), dvě dcery (4 a půl a 2 roky)

TIP na mladistvý vzhled: Spánek, tanec a běhání s německým ovčákem po lese

„V žádné speciální kosmetice nejedu, používám levné krémy, vystačím si s českou kosmetikou Ryor, tu mám velmi ráda. U mě je totiž o tom, že se musím pořádně vyspat. Jinak spoléhám na to, že když bude hůř, nemám nic proti omlazujícím injekcím, teď na ně ale nemám ani dost času. Co se týče pohybu, když jsem měla jedno dítě, chodila jsem do fitka zaposilovat si, je tam i sauna a wellnes, ale teď je to pro mně časově náročnější. Sem tam si ráda zaběhám se psem u nás v lese, to člověk může hned a nemusí se vymlouvat (smích). Co se týče genetiky, tak mám spíše sklony k tloustnutí, a to nejvíce z nás všech tří sester. Tatínek byl velmi obézní, přestože jej všichni milovali a měl smysl pro humor, vážil skoro 200kg. Maminka mi preventivně dávala menší porce než ostatním (smích). I dnes se držím, jím málo sladkého a vůbec ne-piju sladké nápoje ani tvrdý alkohol. Výjimečně zhřeším a dám si pivo.“

Andrea VEREŠOVÁ - modelka (38), syn a dcera (9 a 11 let)

TIP na mladistvý vzhled: Jóga, tanec, genetika a cítit se dobře!

„Víte, částečně za svoji postavu vděčím genetice a pak asi životosprávě a celkovému stylu života. Naštěstí nemáme problém se sportem, celá rodina skoro celý rok sportujeme - buď jsme na lyžích a na snowboardech, nebo v létě na kolech. Ráda plavu, dělám jógu, pilates, powerplate, kalanetiku. Dostala jsem se k tomu přirozeně, postupně, není to tak, že bych od malička ráda dělala jógu nebo kalanetiku, byly to spíše běžné sporty, atletika, lyžování. Časem jsem ale zjistila, co mi dělá dobře, po čem se dobře cítím, kde se nejen odreaguji ale i zpevním tělo a pak mně ráno nic nebolí. Když člověk jako já hodně cestuje, nosí vysoké podpatky, když je kupa stresu nebo dlouhé sedavé dny v kanceláři nebo v autě - tak pohyb je důležitý. Někdo má raději akčnější pohyb, někdo klidnější pomalejší protahování. Já jsem si to velice oblíbila a pomáhá mi to udržovat se v kondici a jak se říká „Cítit se dobře znamená vypadat dobře.“

Hanka KYNYCHOVÁ - cvičitelka (50), děti (dcery - dvojčata 10, syn 19)

TIP na mladistvý vzhled: Životní postoj, denní cvičení a správný jídelníček

„Hlavní je životní postoj. Snažím se být šťastná. Nedávno jsem oslavila padesátku, ale nepřipouštím si ten věk, je to jen číslo. Člověku je tolik let, na kolik se cítí. Co se týče péče, na omlazení používám občas botox, občas kyselinu hyaluronovou, pravidelně si na pleť dávám masku a používám kvalitní kosmetiku. A můj tajný tip na vysušenou pleť po létě je olivový olej (úsměv). Samozřejmě jím střídmě, omezuji mléčné výrobky s laktózou a pečivo a lepek obecně. Sladkosti v mém jídelníčku nenajdete.

No a cvičím, díky svému povolání cvičitelky i několik hodin denně. Pokud chcete zhubnout, tak je však nejdůležitější správný jídelníček, až pak cvičení. Takže rozhodně nezatěžujte svoje tělo mléčnými výrobky, dopřejte si jen občas kvalitní sýr, vynechte těstoviny, pečivo a vše, co obsahuje lepek a také zatěžuje naše trávení. Nejezte žádné polotovary. Vařte si vlastní jídlo do krabiček, abyste věděla, co jíte, a svému tělu tak mohla dopřát to nejlepší. Důležitý je i dostatek pohybu, ideální je věnovat se mu alespoň 20 minut denně. Když už nemáte čas jít cvičit, stačí svižná procházka nebo si můžete zacvičit sestavu na vaše problémové partie podle youtube.“

 

Na výstavišti bude Life! Víkend plný zábavy pro celou rodinu

2. listopadu 2018, 5plus2

Listopad na brněnském výstavišti patří již tradičně sportu, tanci a zábavě. Příští pátek začíná festival Life!, na kterém se nikdo nebude nudit.

Sportovní nadšenci, milovníci tance, fanoušci počítačových her i populárních youtuberů. Ti všichni si to pořádně užijí na festivalu Life!, který 9. listopadu startuje na brněnském výstavišti. Sport, tanec a zábavu nabídne po celý víkend. Pro rodiny s dětmi to bude skvělá příležitost poznat mnoho forem zdravého trávení volného času.

Své místo mají na veletrhu i tradiční sporty. Ty najdou lidé v pavilonu G2 (Family Hall), kde se prezentuje město Brno a Jihomoravský kraj. Vyzkouší si zde například florbal, basketbal, badminton a další sporty. Děti určitě potěší i ninja dráha a nafukovací atrakce známé z televizních soutěžních pořadů. Potkat zde můžete i slavné sportovce.

Bruslení, běh i lanové atrakce

V pavilonu V bude letos kluziště se speciálním povrchem LIKE-ICE, a nemusíte ani nosit brusle, lze si je vypůjčit. Uskuteční se zde i krasobruslařské exhibice a show. Kromě kluziště budou v pavilonu i speciální sportoviště pro korfbal,ping-pong, jugger, frisbee nebo headis.

Na festivalu se bude také běhat. Na programu je hned několik běhů, ten pro děti SPORTLife Run je hned v pátek odpoledne. Nejen děti si užijí lanové atrakce v pavilonu V. Lákavá je především dlouhá lanovka vedoucí přes celý pavilon nebo barmský most. Obvykle jsou lanové parky instalovány v přírodě, tento je instalován přímo nad výstavními expozicemi.

Adrenalin a taneční rekord s hvězdami

V adrenalinové hale G1 si mohou děti zapůjčit freestylové koloběžky nebo malá BMX kola a pod vedením zkušených instruktorů si okusit extrémní sporty. V hale A si zase kluci a holky v rámci speciálního programu Jumping Kids užijí netradiční skákání na malých trampolínách. V pavilonu V je velkým zážitkem i skok do obřího polštáře z výšky.

Sobota s pokusem o překonání tanečního rekordu se už bez nadsázky dá označit za tradici. Letos je laťka hodně vysoko, v roce 2017 se totiž sešlo 2 052 tanečníků. Letos vypukne davové taneční šílenství v pavilonu A v sobotu v 15 hodin a účastníci to rozbalí s Ondřejem Sokolem, Romanem Šebrlem a Andreou Verešovou. Součástí pokusu o překonání tanečního rekordu budou další představení – například fire show nebo šálová akrobacie.

100 herních počítačů a workshopy s youtubery

Festival Life! je herní událostí roku. V pavilonu B si návštěvníci vyzkoušejí například brýle pro virtuální realitu nebo si zahrají na výkonných herních počítačích. Těch bude připravena více než stovka. Dvě pódia pak nabídnou finále mistrovství ČR v počítačových hrách a Vodafone mistrovství ČR v mobilních hrách. Fanoušci PC hraní mohou přihlížet jako diváci nebo si vyzkoušet nejnovější edice PC her.

Program s youtubery začíná v sobotu 10. listopadu v 9.30 a potrvá zhruba do 14 hodin. Každý fanoušek si už při nákupu vstupenky vybere, se kterým youtuberem chce absolvovat workshop, samozřejmě v programu jsou i společné části, na kterých se sejdou všichni přítomní youtubeři. Čas bude i na selfíčko a povídání. Na výstaviště přijedou House, PedrosGame, Anna Sulc, GetTheLouk, Stejk, Fatty Pillow, Jmenuju se Martin, Pimps a Luboš Je Celkem Fajn. Vstupenka na program youtuberů platí pro dvě osoby – jednu mladší 18 let a jednoho rodiče.

Výstaviště je otevřeno v pátek a v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli do 16 hodin. Vstupenky je nejvýhodnější pořídit si přes web. Ceny programu s youtubery, tanečních workshopů a dalších druhů vstupenek najdete na www.festivallife. cz.

 

Life! - pod křídly Sokola

30. října 2018, Brněnský týden

Ambasadorem brněnského festivalu tance, sportu a zábavy je už několik let herec Ondřej Sokol.

Na brněnské výstaviště se rád vrací, protože se zde prý cítí dobře. O to, aby se tu nejen on, ale i návštěvníci, sportovci a vystavovatelé dobře cítili se stará celý produkční tým z Veletrhů Brno. Jeho členkou je také PR manažerka Dita Brančíková. Co nám o Life! a jeho zákulisí prozradila?

Festival Life! je přehlídkou životního stylu, jak jej vnímáte?

Jako akci, která je opravdu pro všechny. Zabaví se tady jak děti, tak jejich rodiče, sportovci i tanečníci, vyznavači počítačových her, ale třeba i milovníci karavanů. Caravaning letos zabral hned dvě haly z celého výstaviště. Máme zaplněných celkem deset hal a v každé je něco zajímavého, nebudou chybět ani stále populární youtubeři.

Festival bývá spojován s nějakými známými tvářemi, jaké to budou letos?

Letos bude hlavním ambasadorem už počtvrté herec Ondřej Sokol, spolupráce s ním je výborná, po profesionální i po lidské stránce. Sekundovat mu tentokrát bude modelka Andrea Verešová a sportovec a moderátor Roman Šebrle. Taneční rekord je taková naše specialita a v minulosti nám jej pomohli překonat například Richard Genzer, Jiří Mádl, Jakub Kohák, Lukáš Pavlásek, Leoš Mareš či Simona Krainová.

Každý rok k tomuto rekordu natáčíte speciální video se známými osobnostmi, určitě tak vznikla spousta „nepublikovatelných“ historek z natáčení…

Tak těch je opravdu hodně. (smích) V začátcích vznikala videa opravdu živelně a tak trochu „punkově“. Když jsme například natáčeli na Národní třídě v Praze, opomněli jsme udělat zábor prostoru. Celé natáčení jsme pak jen čekali, jestli na nás někdo nepřijde, a video tak vzniklo nechtěně u popelnice, která stála uprostřed místa natáčení. A nikdo si toho v zápalu „boje“ nevšiml. Vtipná byla i situace, kterou jsem pracovně nazvala „kdo je tady režisér“, kde se celý štáb před nastoupenými profesionálními režiséry Sokolem a Mádlem nemohl dohodnout, kdo to celé vlastně režíruje. (smích)

Jak tyto akce vznikají, kdo je vymýšlí?

Je to týmová práce více lidí, ale na place nám pak samozřejmě pomáhá i Ondra Sokol jako skvělý improvizátor, který dokáže našim nápadům dát ještě větší šťávu. Ondřej je ale šoumen třeba i při běžných pracovních schůzkách. Dodnes vzpomínáme na jeho impozantní příchod na schůzku do restaurace, kde na něj dychtivě čekalo asi dvanáct lidí. Při příchodu totiž nechtěně „sejmul“ číšníka s tácem plného jídla, které tak skončilo na většině přítomných. Ondřej si jakoby nic sedl, začal mluvit, a my jsme si tak alespoň všichni odnesli domů kus oběda na šatech. (smích)

Co zajímavého budou moci vyzkoušet?

Mohou se třeba svézt na lanovce, zkusit si slézt umělou stěnu, zabruslit si, zahrát si stolní tenis, vyzkoušet si Freestyle BMX kola i koloběžky, skákat do obřího polštáře z výšky, zapotit se při spinningu nebo jumpingu, nebo si s námi zatančit a zaběhat. Nabízíme čtyři různé běžecké závody - největší z nich je SPORTLife RUN, noční orientační závod Tmou nebo překážkový Predator Run či charitativní Run Smile. Odvážní pánové se mohou zúčastnit i Hero Factoru, oblíbené verze náročné japonské soutěže. No a kdo by odolal pohledu na krásně vyrýsované chlapy při workoutu?

Kromě pohledu na svalnaté muže, co byste doporučila přímo ženám?

Pokud mají rády zdravý životní styl, jógu nebo čínskou medicínu, tak se určitě najdou v rámci sekce Style Life. Mohou si vyzkoušet umělou ledovou plochu nebo si zahrát stolní tenis, milovnice fff tka určitě naláká fff tness zóna se spinningem, novinkou budou například kola s tzv. wattmetrem, který je schopen při jízdě vyhodnotit i sílu došlapu a jiné hodnoty. Mohou si také zaskákat na trampolínkách pod vedením zkušených instruktorek a pro maminky s dětmi tady máme navíc Family Hall, kde si užijí nejrůznější sporty i atrakce se svými ratolestmi.

Máte něco lákavého i pro děti?

No jéje! Právě ve Family hall je čeká například dvacet metrů dlouhý nafukovací air truck (matrace), na kterém mohou skákat a dělat salta nebo nafukovací překážková dráha dlouhá dvacet sedm metrů. Můžou se také přihlásit do školičky inline bruslení (G2) nebo si vyzkoušet umělou ledovou plochu v pavilonu V. Pro děti i mládež jsou nachystány dětské verze programů - jak skoky na trampolínkách Jumping Kids (A2) tak dětské lezecké stěny (G2 i V), půjčovna BMX Xtreme kol a koloběžek (G1) a další atrakce.

A když bych chtěla přijít a zkusit překonat taneční rekord se Sokolem, kde se naučím sestavu?

Sestřihli jsme takové minutové instruktážní video z natáčení, podle kterého se to každý může naučit. Musí ovšem sledovat Andreu Verešovou protože ostatní si jedou nějaké úplně pro nás neznámé sestavy, o kterých nic nevíme. (smích) Děkuji za rozhovor

 

Nuda v Brně? Na festivalu LIFE nikdy!

26. října 2018, Metro

Listopad na brněnském výstavišti je každoročně věnován sportu, tanci a zábavě. Od 9. listopadu zde totiž začíná oblíbený festival Life!, který nabídne zábavu doslova pro celou rodinu. Konat se bude až do neděle 12. listopadu a zábava a sport pro děti jsou připraveny po celém výstavišti. Pro rodiny a hlavně děti to bude skvělý víkend, kdy se představí mnoho forem hodnotného a zdravého trávení volného času.

Family Hall pro rodiny s dětmi

Své místo mají na veletrhu i tradiční sporty. Ty najdou lidé v pavilonu G2 (FAMILY HALL), kde se prezentuje město Brno a Jihomoravský kraj. Vyzkouší si zde například florbal, basketbal, badminton a další sporty. Děti určitě potěší i ninja dráha a nafukovací atrakce známé z televizních soutěžních pořadů. V expozicích Jihomoravského kraje a města Brna navíc návštěvníci potkají slavné sportovce.

Na festivalu si i zabruslíte

V pavilonu V bude letos k dispozici i kluziště se speciálním povrchem LIKE-ICE, na místě si budete moci půjčit brusle. Uskuteční se zde i krasobruslařské exhibice a show. Kromě kluziště budou v pavilonu i speciální sportoviště pro korfball,-ping-pong, jugger, frisbee nebo headis.

Přijďte si na výstaviště zaběhat

SPORT Life! 2018 oživuje tradici běhů na brněnském výstavišti. Během festivalového víkendu se uskuteční několik běhů, ten pro děti SPORTLife Run proběhne v pátek odpoledne a na „pětistovce" se děti mohou seznámit s půvabem přirozeného pohybu.

Lanové atrakce I v pavilonu V

Nejen děti si mohou užít lanové atrakce v pavilonu V. Zajímavá je především dlouhá lanovka vedoucí přes celý pavilon nebo barmský most. Nejzajímavější je asi „urban“ zážitek z této atrakce, obvykle jsou lanové parky instalovány v přírodě, tento je instalován nad výstavními expozicemi.

Adrenalin

V adrenalinové hale G1 si mohou děti zapůjčit freestylové koloběžky nebo malá BMX kola a pod vedením zkušených instruktorů si okusit extrémní sporty. V hale A si zase děti mohou v rámci speciálního programu Jum-ping Kids užít netradičního skákání ¦ na malých trampolínách. V pavilonu . V je pro děti velkým zážitkem i skok • do obřího polštáře z výšky.

Taneční rekord se Sokolem, Šebrlem a Verešovou

Sobota s pokusem o překonání tanečního rekordu se už bez nadsázky dá označit za tradici. Letos je laťka hodně vysoko, v roce 2017 se totiž sešlo 2052 tanečníků. Letos vypukne davové taneční šílenství v pavilonu A v sobotu v 15 hodin a účastníci to rozbalí s Ondřejem Sokolem, Romanem Šebrlem a Andreou Verešovou. Součástí pokusu o překonání tanečního rekordu budou další představení - například fire show nebo šálová akrobacie.

Přes 100 herních počítačů pro veřejnost

Festival Life! je herní událostí roku. V pavilonu B si návštěvníci si vyzkoušejí například brýle pro virtuální realitu nebo si zahrají na výkonných herních počítačích. Těch bude v pavilonu připraveno více než sto. Dvě pódia pak nabídnou finále Mistrovství ČR v počítačových hrách a Vo-dafone Mistrovství ČR v mobilních hrách. Fanoušci PC hraní mohou přihlížet jako diváci nebo vyzkoušet nejnovější edice PC her.

Youtubeři zcela nově -na workshopech

Program s YouTubery začíná v sobotu 10. listopadu v 9:30 a potrvá zhruba do dvou hodin. Každý fanoušek si už při nákupu vstupenky vybere, se kterým youtuberem chce absolvovat workshop, samozřejmě v programu jsou i společné části, na kterých se sejdou všichni přítomní youtubeři. Dostatek času bude samozřejmě i na selfíčko nebo popovídání. N výstaviště přijedou House, PedrosGame, Anna Sulc, GetThe-Louk, Stejk, Fatty Pillow, Jmenuju se Martin, Pimps a Luboš Je Celkem Fajn. Vstupenka na program you-tuberů platí pro dvě osoby - jednu mladší osmnácti let a jednoho zákonného zástupce (rodiče).

Vstupné a otevírací doba

Výstaviště je otevřeno v pátek a v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli do 16 hodin. Vstupenky je nejvýhodnější pořídit si přes web. Ceny programu s youtubery, tanečních workshopů a dalších druhů vstupenek najdete v ceníku vstupného na www.festivallife.cz.

 

Verešová se dala do tance. Trhne se Sokolem rekord?

15. října 2018, Týden.cz

Zlákat půvabnou modelku Andreu Verešovou (38) do společného tance na festivalu Life! a do průvodního klipu nebyl prý vůbec problém. Sama tanec miluje a považuje jej za přirozený způsob pohybu už od pradávna. Podaří se jí s Ondřejem Sokolem (46) a Romanem Šebrlem (43) trhnout taneční rekord?

"I domorodé národy vždy tančily a na vesnicích byly veselky a lidové tance. Lidé se mohli nejen tancem uvolnit, ale mohli se i projevit a 'dobít'. Pro mně je tanec úžasná forma se odreagovat a relaxovat," uvedla Verešová.
V tanečním klipu ji vidíme i jako uklízečku Milunu, které sekunduje instalatér Franta alias Roman Šebrle. Společně to pak rozjedou v závěrečném flashi společně s průvodcem - vrátným po brněnsku, Ondřejem Sokolem.

Cílem klipu je nalákat co nejvíce lidí na překonání tanečního rekordu, a to v sobotu 10. listopadu. Ondřej Sokol je na festivalu už počtvrté ambasadorem a chystá se i letos opět se synem.

Roman Šebrle je u projektu poprvé, ale role instalatéra sportovce i tanečníka se zhostil skvěle. Od zahájení spolupráce mu vyrostl plnovous, o to lépe v klipu kontrastuje s ostatními. "Mě baví tancovat všeobecně, ať už na moderní nebo valčík či polku," říká Šebrle a na dotaz, zda jablko nepadá daleko od stromu, dodává: "Moje děti jsou na tom pohybově dobře, Štěpu jsem pravda tancovat ještě neviděl, ale Káča  ta tancuje moderní tance pořád doma. Ale Štěpánovi letos bude 16, takže má skoro před sebou taneční."
Kromě tří zmíněných patronů veletrhu najdeme v klipu i herečku Evu Decastelo a youtubera FatyPillowa.

 

Proč Roman Šebrle tančil v prázdné veletržní hale?

25. září 2018, zeny.iprima.cz

Festival sportu, tance a zábavy je rozhodně skvělou příležitostí, aby se děti, dospělí i celé rodiny zapojili do desítek sportovních a zábavných aktivit, které i letos nabídne brněnský Life!. Jedním z letošních patronů je Roman Šebrle.

A tak jsme ho bleskově vyzpovídali přímo při natáčení vtipného videa, které bude festival provázet. Naše otázky směřovaly především k tanečním dovednostem.

K jaké disciplíně byste přirovnal tanec?

Úplně přirovnat se to k atletické disciplíně nedá, protože je to samozřejmě něco úplně jiného. Desetiboj má natolik rozdílné disciplíny, že cit pro pohyb tam musí být. To znamená, že tanec mi většinou nedělá problémy, až doteď (smích).

Vrhl jste se do tance po boku s Ondřejem Sokolem, Andreou Verešovou a Evou Decastelo, ale taneček do vtipného videoklipu přeci není tak složitý…

Tohle je zvláštní choreografie, kterou pořád nemůžu chytit (smích).

Z tanců byste si tedy vybral jaký?

Mě baví tancovat všeobecně, ať už na moderní nebo valčík či polku. Asi bych úplně nevybíral, co úplně tancuji, protože za tancem nechodím.

V desetiboji jste byl sám za sebe, jak se vám tančí v týmu?

Je to něco jiného, člověk do toho jde s tím, že je tam více lidí, je to příjemnější.

Jak jsou na tom vaše děti?

Děti jsou na tom pohybově dobře, Štěpu (15) jsem, pravda, tancovat ještě neviděl, ale Káča (12), ta tancuje doma pořád.

Jak vnímáte veletrh Life!?

Všechno co se hýbe a co se hýbe pro děti, je správně. Jsem rád, že toho můžu být součástí. Děti se musí hýbat odmalička.

Veletrh je inspirací pro děti. Myslíte, že je to vytáhne od mobilu?

Stoprocentně. Aspoň na chvíli. Lepší aspoň na chvíli než vůbec.

Co byste popřál festivalu Life!?

Já bych mu přál, ať má stále stoupající úroveň, stále stoupající počet ať už dětí nebo i dospělých, ať se to líbí, je to úspěšné a ať festival děti přivede k tanci nebo nějakému sportu. A ať se jim daří.

Jak jste se dostal ke sportu?

V Rychnově nad Kněžnou jsme měli skvělého tělocvikáře, jmenoval se pan Paštika, byl přísný, takže jsme se ho trochu báli, ale na tělák jsme se těšili. Nebylo to tak, že by nám jen hodil míč a nechal nás hrát, ale provedl nás přes atletiku, fotbal, přes gymnastiku, volejbal – opravdu jsme si vyzkoušeli všechno. Atletika mně bavila už na základce, jezdil jsem na závody už jako malý dítě, ale jen v rámci školy jednou dvakrát do roka. Když mi bylo šestnáct sedmnáct, tak jsem začal závodit za středoškolský klub a už to bylo.

Pamatujete si ještě pocit z první olympiády, kde jste stál na stupních vítězů?

Pamatuji si pocity ze všech čtyř olympiád. Každá byla úplně jiná. Nejdřív jsem chtěl jen medaili, měl jsem stříbro, pak už jsem chtěl jen zlato, protože jsem byl ten rok nejlepší na světě, pak jsem chtěl zase medaili, ale bohužel tam bylo zranění během roku a ta poslední už nevyšla tak, jak bych si představoval. Pamatuji si všechny, ale samozřejmě nejlepší jsou ty první dvě, kde jsem získal medaile.

Chlapi to neradi přiznávají, ale ukápla i nějaká slza dojetí?

To vždycky. Člověk se tomu věnuje celý rok, naplno maká a fakt si odpírá spoustu věcí a soustředí to na jediný závod, který je jednou za 4 roky. Když se to povede a získá medaili, tak ví jaká je práce za tím a skvělý pocit je nepopsatelný, vždycky je za tím i dojetí.

Ještě jako aktivní atlet jste se začal věnovat golfu. Jak se Vám při tomto sportu ovládají emoce?

Ano, tam musím emoce hodně ovládat, což mi občas nejde, obzvlášť když hraju špatně (smích). Ale není to tak, že bych zkazil ránu a pak hned hodil holí. Ono to ve mně doutná, doutná, až to jednou bouchne. Myslím si však, že jsem se to naučil ovládat daleko lépe než dřív.

Kolik času věnujete golfu, jak dlouho tedy hrajete?

Už dlouho, od nějakých třiceti let, ale opravdu vážně to hraju poslední 4 roky. Poslední dva roky ale není čas moc trénovat.

 

PUBG se stává součástí MČR v počítačových hrách 2018

08. října 2018, feedit.cz

Mezi tituly letošního Mistrovství ČR v počítačových hrách se nově přidává turnaj v populárním Battle Royale titulu PlayerUnknown’s Battlegrounds, ve kterém si díky hlavnímu partnerovi NVIDIA zahraje 16 nejlepších týmů o 100 000 Kč v hotovosti!

Pořadatel oficiálního Mistrovství České republiky v počítačových hrách ve spolupráci s hlavním partnerem NVIDIA, vedoucí společností v oblasti vizuálních výpočetních technologií, jež na trh nedávno uvedla novou řadu grafických karet RTX, dnes oznámil šampionát ve hře PlayerUnknown’s Battlegrounds (známa familiárněji jako „PUBG“). Soutěže, která bude probíhat ve formátu FPP SQUAD (nebo-li čtyřčlenné týmy z prvního pohledu), se zúčastní 16 nejlepších týmů česko-slovenské scény, aby si zde zahrály o titul mistra ČR a celkovou dotaci ve výši 100 000 Kč v hotovosti.

Samotné offline finále proběhne v sobotu 10. listopadu v herní aréně pavilonu B během festivalu Life! na Veletrhy Brno a v průběhu sedmi map jím budou diváky provázet populární streameři Nikolai „Mazarini“ Lazarev a Martin „spajKK“ Beneš. Celý finálový turnaj bude živě přenášen a komentován na Twitch kanále NVIDIAGeForceCZ, a to od 10:00 hodin. Na nejlepších pět týmů poté čeká prizepool, který byl rozdělen následovně:

Ještě předtím ale budou muset všichni účastníci podstoupit kvalifikační boje na portále www.PLAYzone.cz, který celý měsíc před konáním MČR bude hostit online fázi, z níž vzejde 16 postupujících na offline pokračování. Kvalifikace bude rozdělena do čtyř víkendů od 12. října do 4. listopadu a bude probíhat systémem, kdy se v pátek hraje otevřený turnaj pro maximálně 96 týmů, z něhož 16 nejlepších postoupí do uzavřeného turnaje. Ten se uskuteční vždy hned následující neděli a čtyři bodově nejlepší celky se z něj kvalifikují přímo na NVIDIA PUBG MČR 2018. Otevřené turnaje se budou hrát na tři mapy (Bo3), uzavřené potom na pět map (Bo5). Také těchto osm online turnajů bude živě streamováno na Twitch kanále NVIDIAGeForceCZ a o jejich komentář se postará moderátorská trojice Marek „Shadye“ Hovanec, Přemysl „huhy“ Malina a Miloslav „pixel1k“ Feik.

Harmonogram NVIDIA PUBG MČR 2018:

Fanouškům gamingu, kteří se během festivalu Life! chystají přímo do místa dění, doporučujeme navštívit pavilon B, jenž se promění ve velkou herní arénu vybavenou počítači s nejnovějšími grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX. Na nich bude možné si vyzkoušet aktuální tituly podporující technologie ray-tracing i DLSS, které zažijete pouze s kartami GeForce RTX.

O MČR v počítačových hrách

Osmý ročník finále Mistrovství ČR v počítačových hrách míří 9. až 11. listopadu na BVV do Brna, kde se po opětovném úspěchu představí v pavilonu B o prostoru 9000m2. Tvrdý boj o titul mistrů České republiky a výhry ve stovkách tisíc korun v hotovosti čeká na ty nejlepší domácí hráče Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends a PlayerUnknown’s Battlegrounds.

 

Ondřej Sokol se stal ředitelem. Čeká ho i páté moderování Tváře

30. července 2018, Super.cz

Herec, režisér a moderátor povede slavný Činoherní klub. Popáté se vrátí na brněnské výstaviště, aby podpořil překonání tanečního rekordu.

Svůj životopis bude mít Ondřej Sokol (46) bohatší o další položku. K profesi herce, režiséra a moderátora si připíše i úlohu uměleckého ředitele divadla. Moderátor pořadu Tvoje tvář má známý hlas totiž začal šéfovat uměleckému souboru Činoherního klubu.

„Už docela živě dokážu představit, jak bude vypadat Činoherní klub, kam nastupuju od září jako umělecký šéf. Plánujeme spoustu změn a posunů a doufám, že do divadla dostaneme třeba i mladší generaci. To mi teď zabírá a bude zabírat nejvíc času. Poslední tři měsíce jsem strávil na cestách po světě, kde jsme natáčeli cestopis Cesta kolem světa. Skvělá zkušenost, která mi přinesla spoustu zážitků, zkušeností, ale do života taky třeba Lukáše Pavláska, tentokrát jsme ale netancovali, protože jsme svými dokonalými pohyby nechtěli rozdráždit místní ženy,” směje se.

Kromě toho Ondřej nebude chybět ani v páté řadě show Tvoje tvář má známý hlas. „Moderuji tento pořad na Nově už popáté. Jak znám produkci, zase určitě zapojí i mě,” říká.

Kromě toho Sokola čeká ještě další příjemné opakování. „Mířím na brněnské výstaviště na Life, ke kterému mám zvláštní vztah. Už popáté tam budu tancovat s tisíci lidmi. Před pěti lety neuvěřitelná představa… I když já tomu nevěřím nikdy. A vždycky ti lidé přijdou a je jich víc a víc a rekord překonáme,” rozpovídal se herec o tanečním projektu, který měl svůj vývoj.

„Nejdřív jsem tancoval s Geňou. Další rok jsem povýšil na Jirku Mádla. Pak se přidal Kohák a Pavlásek. Loni už jsme přibrali Leoše Mareše a Simonu Krainovou. A letos mě čeká Roman Šebrle a Andrea Verešová. No, jsem zvědavý, kam to povede,” říká Ondřej Sokol. Autor: Jiří Čeladník

Text a fotografie zde

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště