Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BVV v médiích

Letošní MSV nejúspěšnější

Zdroj: Česká informační agentura

Od 10. do 14. září se v  Brně bude konat již 54. mezinárodní strojírenský veletrh MSV 2012. Jaký je letošní zájem vystavovatelů, kteří zahraniční vystavovatelé připravují největší expozice? 

Zájem vystavovatelů o MSV nás letos skutečně potěšitelně překvapil, což nekoresponduje s různými negativními výhledy a zprávami, které nám servírují média a ratingové agentury. Letošní MSV hodnotím rozsahem, kvalitou nabídky a účastí vystavovatelů jako nejúspěšnější za poslední 4 roky, což je dobrá zpráva. Brněnské výstaviště bude plně obsazeno, již několik měsíců jsme nebyli schopni uspokojit poptávku a vystavovatelé jsou stále na čekací listině.

MSV je veletrhem skutečně mezinárodním s účastní více než 40% zahraničních vystavovatelů. Unikátní bude oficiální prezentace Indie - „INDIA SHOW“ k dnešku s přihlášenými 126 vystavovateli a účastí indického ministra hospodářství. Druhou největší zahraniční účastí je historicky nejrozsáhlejší prezentace Ruska s téměř 100 vystavovateli. Ovšem tradičně největší zahraniční účast má Německo s kolektivními účastmi spolkových zemí a individuálními expozicemi 300 německých firem.

V letošním roce pokračují Veletrhy Brno v úsporných opatřeních. Jak se tato opatření zatím projevila na hospodaření v prvním pololetí?

Nadále optimalizujeme režijní i projektové náklady, abychom dosáhli vyrovnaného hospodaření v běžném provozu. Za rok 2012 předpokládáme ziskové hospodaření a samozřejmě splníme naše závazky vůči financujícím bankám.

 Kolik se na veletrzích letos již vystřídalo návštěvníků a vystavovatelů?

Veletrhy na brněnském výstavišti navštívilo více než půl milionu návštěvníků a zúčastnilo se jich 4.100 firem. Nejúspěšnějším veletrhem prvního pololetí, akcí s historicky rekordní návštěvností a účastí vystavovatelů, byl veletrh agrární techniky TECHAGRO. I MSV se zúčastní letos více vystavujících firem než v posledních letech, přesně řečeno 1.860 firem, a počítáme opět s návštěvností do 80 tisíc osob.

Plánujete na příští rok nějaká nová témata veletrhů, na které zatím v Brně nebyl prostor?

Na září 2013 chystáme premiéru nového veletrhu dopravní techniky a logistiky EUROTRANS, který  spojuje veškerou tématiku dopravy a přepravy – nákladní a užitkové vozy pro silniční dopravu (Autotec), kolejová vozidla pro železniční a městskou dopravu (Railtec), přepravu a skladování (Transport Logistika), další druhy dopravy, tématiku opravárenství, telematiky a. Brněnské výstaviště je technicky vybaveno pro vystavování kolejových vozidel. Doprava, mobilita to je velké veletržní téma, velmi důležitý obor, do kterého bude stále třeba investovat. Věřím, že se z veletrhu v nové spojené koncepci vyprofiluje důležitá středoevropská dopravní akce. Název EUROTRANS se velmi rychle vžil a registrujeme velmi pozitivní ohlas.Právě v těchto dnes jsem zaregistroval zájem o účast Ruska a Číny.

V rozhovoru pro ČIA z loňského roku jste zmínil výstavbu pavilonu E. Jak to aktuálně s tímto pavilonem vypadá? Chystáte nějaké další investice do areálu?

Pavilon E dnes již skutečně vypadá a funguje jako evropský kongresový pavilon, z čehož mám radost. Letos hostí řadu lékařských kongresů a firemních akcí včetně největšího lékařského kongresu v Česku, což je sjezd kardiologů s účastí na 3.500 osob. Zásluhou rekonstrukce jsme získali i akce nové. Kongresový pavilon slouží kongresovým a firemním akcím. Sály pavilonu pojmou na 2.000 osob současně, což na výstavišti doposud chybělo. Pro potřeby veletržního a kongresového programu, pronájmů pro firemní a jiné akce disponujeme nyní potřebnou infrastrukturou a tudíž žádné větší investice neplánujeme.

 

 

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště