Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BVV v médiích

Caravaning 2018 očima médií

 

Caravaning představuje luxusní obytné vozy i nové technologie

10. listopadu 2018, ČTK

 

Veškeré možnosti mobilního bydlení na kolech představuje až do nedělního odpoledne veletrh Caravaning Brno, který letos obsadil hned dva pavilony brněnského výstaviště.

V pavilonu F jsou prémiové značky, v pavilonu P pak další značky i příslušenství, potřeby pro kempování i poradna pro karavanisty. Vozy vystavené v pavilonu F ilustrují, že cestování na vlastních kolech rozhodně nemusí znamenat skromné kočování.

"Na stánku společnosti Blue Rent je k vidění jeden z nejluxusnějších obytných vozů na trhu, který vyjde na téměř půl milionu eur (téměř 13 milionů Kč) a jeho součástí je i garáž na malé auto," přiblížil manažer veletrhu Michal Svoboda. Návštěvníci mohou nahlédnout i do interiéru tohoto luxusního korábu silnic, který je téměř 12 metrů dlouhý a poskytuje pohodlné ubytování až šesti lidem.

Světovou novinkou na trhu je pak v témže pavilonu model Le Voyageur Signature na stánku společnosti J. M. Trade. Jde o jediný obytný vůz bez vnějších zrcátek. "Na karoserii si můžete všimnout výstupků, v nichž jsou umístěny kamery. Má to dvojí efekt - jednak je nemůžete urazit tak jako rozměrná vnější zrcátka, navíc jejich odstranění mírně snižuje spotřebu a hlavně hluk," přiblížil výhody systému jednatel J. M. Trade Jan Myslil.

Hlavní výhodou je ale podle něj větší bezpečnost při jízdě i parkování. "Kamery fungují bez ohledu na déšť nebo na tmu. Zatímco ve zpětných zrcátkách vás může za vámi jedoucí vůz snadno oslnit, s kamerami počítač obraz vyrovná, takže nejenže vás světla neoslní, ale vidíte i obrys auta jedoucího za vámi," dodal Myslil.

Na každé straně jsou dvě kamery, které dokáží eliminovat takzvaný mrtvý bod, další kamera zobrazuje dění přímo za autem. To lze využít i při parkování a nocování ve voze. "Pokud máte pocit, že okolo vašeho auta někdo chodí, můžete to kamerami zkontrolovat, protože dobře vidíte celé okolí vozu," uvedl Myslil.

Kromě obdivování luxusních obytných vozů a karavanů mohou lidé na volné ploše otestovat i jízdní vlastnosti některých modelů, nebo se porozhlédnout po bazaru karavanů. 

 

Luxusní karavan může stát stejně jako vila u Prahy. K vidění jsou v Brně

10. listopadu 2018, denik.cz

Domy na kolech s garáží pro auto, luxusní ložnicí i plnohodnotnou koupelnou. To jsou ty nejdražší karavany, které můžete vidět na brněnské výstavě Caravaning Brno. Přístupná je až do neděle.

"Na brněnské výstaviště se sjely stovky obytných vozů. Koná se zde totiž výstava Caravaning Brno, v rámci níž si lze prohlédnout obytné přívěsy, klasické nástavby, plně integrované karavany nebo super luxusní vozy za miliony o velikosti i hmotnosti dálkového autobusu.

Nejluxusnějšími modely na výstavišti jsou bezesporu stroje Conocorde, které zde prezentuje dovozce Blue Rent. Vyjdou na podobnou částku jako rodinná vila nedaleko za Prahou a nabízí své posádce maximální možný komfort. Podlahové topení, koupelna větší než v hotelovém pokoji či ložnice s luxusní postelí a šatnou jsou jen několika málo přednostmi.

Nejvíce pozornosti samozřejmě vyvolává model, který má uvnitř integrovanou garáž na malý vůz. V tomto případě se dovnitř vejde Fiat 500. To je velmi praktické řešení, protože na karavan vážící 15 tun potřebujete správné místo k zaparkování a určitě s ním nemůžete vyrazit na občasné výlety do města nebo na pláž.

Pro koho by ale takový obytný palác byl příliš opulentní, jsou tu i mnohem dostupnější řešení spaní na cestách. Jedním z nejpovedenějších je paradoxně také asi jedeno z nejlevnějších. Vozík Hero Ranger nabízí prostor na spaní pro dva, a to má navíc skrytou kuchyňku či odolné pneumatiky, se kterými se nemusíte bát vyrazit ani do terénu.

Prohlédněte si ty nejzajímavější karavany z výstavy Caravaning Brno v naší velké fotogalerii. Pokud se na ně chcete podívat naživo, pak stačí vyrazit na brněnské výstaviště. Expozice je otevřena celý víkend, vstupné pro dospělého vyjde na 200 korun. A jde samozřejmě o prodejní výstavu - kromě nových modelů tu jsou k dostání i desítky ojetin.

 

Teplý podzim nevyhovuje? Matonoha z Ulice jede za pořádnou zimou

13. listopadu 2018, Ahaonline

Zatímco většina z nás si užívá příjemné listopadové teploty, herec Tomáš Matonoha vyrazil na sever za pořádnou zimou. Usedl za volant svého karavanu a se synem se vypravil na ledovec.

Dovolená v karavanu mu vyhovuje, protože mu dává volnost. „Nejsem závislý na cestovních kancelářích. Lokalitu dovolené si vyberu na poslední chvíli podle počasí, počtu otevřených sjezdovek a podobně,“ uvedl herec při návštěvě brněnského výstaviště, kde se koná veletrh Caravaning Brno. Matonoha na cesty vyráží s kompaktním šestimetrovým vozem.

„Je to lepší, než s velkou károu. V jižní Evropě navíc s velkým vozem neprojedete, protože jsou tam v malých městečcích úzké uličky,“ sdělil. Do jeho karavanu se i tak vejdou čtyři lidé, tedy celá jeho rodina. I přesto na dovolenou vyráží jen se synem. „Dceru vezmu až za čtrnáct dnů,“ řekl. A jaký pro to má důvod? „Potomci teď mají šest a třináct let, což je takové období, kdy s nimi můžu být maximálně tři hodiny,“ zasmál se.

https://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/153920/teply-podzim-nevyhovuje-matonoha-z-ulice-jede-za-poradnou-zimou.html

 

Tomáš Matonoha si už roky užívá dovolenou na čtyřech kolech

09. listopadu 2018, topvogue.cz

Oblíbený herec Tomáš Matonoha má rád takovou dovolenou, kterou nemusí trávit na jediném místě. Má rád absolutní volnost, a tak není divu, že se přijel podívat na Caravaning Brno, kde hledal novou inspiraci.

Dopoledne proběhl veletržní novinky a za pár hodin už byl se synem Štěpánem na cestách. A kam asi právě teď míří? Budete se divit, na ledovec, ale kam přesně, tak na to dopoledne ještě neznal odpověď: „V podstatě se můžu rozhodnout u Mnichova, kam pojedu. Jednou se mi stalo, že jsem jel na určité místo a skončil jsem nakonec úplně jinde,“ zavzpomínal Tomáš Matonoha na jednu ze svých výprav. Za dva týdny se prý vydá na dovolenou s dcerou. Proč nebere oba současně, má své důvody, které rád ozřejmil: „Víte, jsou teď ve věku 6 a 13 let, a to je takové to období, kdy s nima můžu být tři hodiny maximálně, “ směje se několikanásobný otec.

Herec si obytňáky dříve půjčoval, většinou však první tři dny zjišťoval, co jak funguje nebo spíše nefunguje… Touha mít vlastní karavan se naplnila, ale jen proto, že vzal Tomáš práci, o které původně neuvažoval: „Zjistil jsem, že když to vezmu, tak si alespoň budu moci vlastní karavan pořídit, takže jsem dost dobře placenou práci vlastně vzal kvůli tomu. Jinak bych ji možná nedělal,“ prozradil spokojený karavanista. Když svůj nový obytný vůz vybíral, dlouho prý přemýšlel, zda zvolit velký, přece jen s ohledem na početnou rodinu, nebo karavan pro 4 osoby: „Nakonec jsem vybral kompaktní šestimetrový, protože hlavně v zimě když jste na cestách, je to lepší než jet nějakou velkou krávou,“ osvětlil herec, proč padla volba ve prospěch menšího vozu. Důvodů však bylo více, třeba i to, že při cestách po jižní Evropě, musí velké karavany zůstat před městy, kvůli úzkým uličkám. ¨

„Na zimní dovolenou musíte mít topení a dobrou izolaci. V zimě musí člověk pořád dávat pozor na vodu, aby nezamrzla. To se mi třeba stalo. Špatně jsem nastavil topení a v listopadu přišly první ranní mrazíky, dva dny mrzlo a já byl zrovna pryč. Proto v zimě jezdím raději na sucho. Mám vypuštěnou vodu a beru s sebou hodně petek,“ zkušeně sdělil sympatický herec, který si oblíbil i zimní kempování s karavanem. Takže, pokud se i vy rozhodujete, jaký karavan si pořídit, nejsou zkušenosti a postřehy Tomáše Matonohy rozhodně liché.

https://www.topvogue.cz/clanek/311-tomas-matonoha-si-uz-roky-uziva-dovolenou-na-ctyrech-kolech/

 

Tomáš Matonoha je zkušený karavanista

09. listopadu 2018, topgentleman.cz

Oblíbený herec Tomáš Matonoha v mládí rád trempoval a uvědomil si, že mu vlastně vyhovuje dovolená, kterou tráví celou dobu na jediném místě. Ta na čtyřech kolech je prostě ideální. Dává mu absolutní volnost, a tak není divu, že se objevil na veletrhu Caravaning Brno, kde hledal novou inspiraci, i když si před časem pořídil vlastní obytný vůz.

Dopoledne proběhl veletržní novinky a za pár hodin už byl se synem Štěpánem na cestách. A kam asi právě teď míří? Budete se divit, na ledovec, ale kam přesně, tak na to dopoledne ještě neznal odpověď: „V podstatě se můžu rozhodnout u Mnichova, kam pojedu. Jednou se mi stalo, že jsem jel na určité místo a skončil jsem nakonec úplně jinde,“ zavzpomínal Tomáš Matonoha na jednu ze svých výprav. Za dva týdny se prý vydá na dovolenou s dcerou. Proč nebere oba současně, má své důvody, které rád ozřejmil: „Víte, jsou teď ve věku 6 a 13 let, a to je takové to období, kdy s nima můžu být tři hodiny maximálně, “ směje se několikanásobný otec.

Herec si obytňáky dříve půjčoval, většinou však první tři dny zjišťoval, co jak funguje nebo spíše nefunguje… Touha mít vlastní karavan se naplnila, ale jen proto, že vzal Tomáš práci, o které původně neuvažoval: „Zjistil jsem, že když to vezmu, tak si alespoň budu moci vlastní karavan pořídit, takže jsem dost dobře placenou práci vlastně vzal kvůli tomu. Jinak bych ji možná nedělal,“ prozradil spokojený karavanista. Když svůj nový obytný vůz vybíral, dlouho prý přemýšlel, zda zvolit velký, přece jen s ohledem na početnou rodinu, nebo karavan pro 4 osoby: „Nakonec jsem vybral kompaktní šestimetrový, protože hlavně v zimě když jste na cestách, je to lepší než jet nějakou velkou krávou,“ osvětlil herec, proč padla volba ve prospěch menšího vozu. Důvodů však bylo více, třeba i to, že při cestách po jižní Evropě, musí velké karavany zůstat před městy, kvůli úzkým uličkám. Takže, pokud se i vy rozhodujete, jaký karavan si pořídit, nejsou zkušenosti a postřehy Tomáše Matonohy rozhodně liché. 

 

Trh s obytnými vozy i karavany loni v ČR vzostl na 1767 vozidel

08. listopadu 2018, ČTK

Český trh s obytnými vozy i karavany v loňském roce mírně vzrostl. Majitelé zaregistrovali zhruba 1767 vozidel, což je meziročně o 19 více a jde o nejvyšší počet ročních registrací za deset let. Počty plynule rostou od roku 2010 s výjimkou propadu v roce 2014. Trendy kopírují rostoucí evropský trh, sdělil ČTK na veletrhu Caravaning Brno Jan Bízik ze Sdružení dovozců obytných vozidel OSCAR. Ve statistice jsou jen nové obytné vozy, protože ministerstvo dopravy ojeté nesleduje.

Loni rostl především počet karavanů, po předloňském propadu se jich registrovalo 1096. Naopak ubylo registrací obytných vozů na 669.

Zájem o trávení dovolené v obytném voze či karavanu v Česku mírně roste s tím, jak celkově roste počet turistů a ekonomické možnosti. Podle Bízika však není infrastruktura stále na požadované úrovni. "Chybí dostatek cestovních kanceláří či agentur s pojištěním a spolehlivostí, které jsou zaměřeny na specifické potřeby karavanistů. Na rozdíl od zahraničí u nás převládá právě z těchto důvodů individuální cestování," řekl Bízik.

Podle něj také není plně rozvinuto hodnocení úrovně autokempů a tábořišť, aby si potenciální návštěvníci mohli ověřit rozsah nabízených služeb. "Výsledkem je, že dochází k výraznému rozporu mezi požadavky majitelů a provozovatelů rostoucího počtu obytných vozidel a poskytovatelů služeb," uvedl Bízik.

Bízik jako v předchozích letech zopakoval, že přes nesporné ekonomické přínosy caravaningu nemají ministerstva pro místní rozvoj a dopravy snahu přivést do Česka ještě více karavanistů. "Na dopravě není vůle řadu let vyřešit výjimku v platbě mýtného pro auta nad 3,5 tuny, ministerstvo pro místní rozvoj nijak zase nepřispívá k rozvoji caravaningu. Nezajímá ho," řekl Bízik. Uvedl, že zahraničním karavanistům doma říkají, ať se Česku vyhnou kvůli nekvalitním dálnicím a silnicím, kvůli vysokému mýtu i kvůli nebezpečnému silničnímu provozu.

V evropském měřítku rostly registrace karavanů o 7,4 procenta, obytných vozů o 14,9 procenta. "Celkem se v Evropě prodalo dohromady 189.789 aut a karavanů, průměrný růst je 11,6 procenta," uvedl Bízik. Podíl Česka zůstává na těchto prodejích kolem jednoho procenta. Nejvíce aut a karavanů se loni stejně jako předloni prodalo ve Velké Británii, Německu a Francii.

O růstu českého trhu svědčí podle Bízika to, že v ČR už lze sehnat vozy prakticky všech světových výrobců včetně amerických. "Čeští prodejci mají ve své nabídce 95 procent světové produkce sortimentu obytných vozidel," řekl.

 

Karavany potěší milovníky kočování

08. listopadu 2018, Právo

Populace, která miluje kočovný život, ovšem s luxusem kolem sebe, se rok od roku rozrůstá. Svědčí o tom mimo jiné stále se zvyšující zájem vystavovatelů i návštěvníků Mezinárodní výstavy karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno.

Ta patří mezi nejvýznamnější akce svého druhu nejen v České republice, ale i ve střední a východní Evropě. Výstava se už druhým rokem nevejde jen do největšího výstavního pavilonu P, ale koná se i v pavilonu F a k tomu mají karavanisté ještě k dispozici i volné výstavní plochy.

K vidění i koupení bude například řada doplňků, které motoroví „nomádi“ potřebují. Kdo nemá hluboko do peněženky, může si nový obytňák přímo objednat, součástí bude i bazarový prodej ojetých obytných vozů, zájemci si mohou obytná auta vyzkoušet při testovacích jízdách, návštěvníky čekají přednášky například o tom, jak je stále oblíbenější cestování v zimě a podobně.

Caravaning startuje na brněnském výstavišti už ve čtvrtek a je „předskokanem“ aktivního festivalu zábavy a sportu Life!, který se koná od pátku a končí stejně jako výstava karavanů v neděli.

Na brněnském výstavišti si mimo mnoho adrenalinových sportů mohou zájemci vyzkoušet své taneční schopnosti v dalším pokusu o světový rekord v počtu tancujících lidí. Loni pokus, odstartovaly už v roce 2013, překročil magickou hranici dvou tisíc, na místě se sešlo celkem 2052 tanečníků.

Některá obytná auta jsou nejen mimořádně drahá, například Concorde Centurion, postavený na základě tahače MercedesBenz Actro, pod 15 milionů určitě neseženete a na vůz s náročnou výbavou vám ani dvacet nebude stačit. Ovšem z luxusu se tají dech.

Autor: Miroslav Homola       

 

V Brně se chystá zábavní festival Life a veletrh Caravaning

07. listopadu 2018, ČTK

Na brněnském výstavišti se od pátku do neděle uskuteční velký zábavní festival Life!, který nabídne návštěvníkům různé druhy zábavy od sportu, počítačových her, tance, setkání s youtubery či večerní velkou sobotní párty. Souběžně se již od čtvrtka taktéž do neděle koná veletrh Caravaning Brno, který představí novinky v karavanech a obytných vozech, řekl dnes na tiskové konferenci za Veletrhy Brno Jan Kuběna.

Caravaning se loni rozšířil do dvou pavilonů a zůstane to tak i letos. "V pavilonu F budou prémiové značky, v pavilonu P další značky včetně příslušenství, potřeb pro kempování či poradna pro karavanisty. Na venkovních plochách je také možné testovat a bude zde také bazar karavanů," řekl Kuběna.

Součástí festivalu Life! je několik dílčích akcí a příchozí se mohou těšit na slavné současné i bývalé sportovce, ale i na hvězdy showbyznysu. Každý rok se pokouší účastníci tanečního festivalu překonat rekord v počtu tančících v jednu chvíli na jednom místě. "Loni byl ustanoven rekord na 2052 lidech, laťka je hodně vysoko. V sobotu od 15:00 budou s účastníky tančit Ondřej Sokol, Andrea Verešová a Roman Šebrle. Pro aktivní tanečníky je určena zhruba stovka workshopů pod vedením špičkových umělců z Česka i zahraničí," uvedl Kuběna.

Sport si budou moc lidé zkusit aktivně i pasivně. Pro děti je určena řada sportovišť. "V pátek přijde 2200 dětí, vždycky to bývalo maximálně 1000. Osm sportovců si je rozdělí do skupin a budou s nimi mít zhruba tříhodinový program. Přijedou Pavel Horváth, Tomáš Verner, Antonín Panenka, Kateřina Baďurová či Jakub Kornfeil," řekl Kuběna. Během akce se také uskuteční čtyři hromadné běhy.

V pavilonu B budou přichystané herní počítače, uspokojí více než 100 hráčů naráz. Připravené budou také brýle pro virtuální realitu. Uskuteční se zde i finále mistrovství republiky v počítačových a mobilních hrách.

Velmi oblíbené je setkání s youtubery, které se koná pouze v sobotu. "Každý fanoušek si už při nákupu vstupenky vybere, se kterým youtuberem chce absolvovat setkání v užší skupince. V programu jsou i společné části, na kterých se sejdou všichni přítomní youtubeři," uvedl Kuběna. Velká párty pro 3000 lidí se koná od 20:00.

Výstaviště je každý den otevřené od 9:00. Vstupenku na jeden den lze koupit buď přes internet za 180 korun, nebo na místě za 200 korun. Na youtubery je potřeba koupit vstupné zvlášť.

 

Stovky karavanů a obytných aut. Blíží se Caravaning Brno

02. listopadu 2018, MF DNES

Moderní obytné vozy a karavany světových značek, vybavení pro cestování, minikemp, testovací jízdy i cestovatelské přednášky. To vše nabízí oblíbený veletrh Caravaning Brno, který na výstavišti začíná příští týden ve čtvrtek.

Volnost na cestách. To je hlavní výhoda obytných aut a karavanů. Pokud patříte mezi fanoušky tohoto druhu cestování, nenechte si ujít další ročník oblíbeného veletrhu Caravaning Brno. Na brněnské výstaviště můžete zajít ve dnech 8.–11. listopadu.

 Dva zaplněné pavilony

Caravaning Brno opět zcela zaplní dvě výstavní haly. Jedinečný pohled na ty nejluxusnější expozice nabídne pavilon F, který je věnován prémiovým značkám. Dočkáte se toho nejlepšího od značek Blue Rent, Campingworld Neugebauer, Caravan Metropol, J. M. Trade, Mercedes-Benz Vans Česká republika či TOPTRADE. „Zastoupeny budou značky Bürstner, Niesmann + Bischoff, Hymer, Carthago, Concorde, Frankia, Pilote, Le Voyageur a Phoenix,“ doplňuje manažerka veletrhu Simona Křečková. Další desítky vystavovatelů se představí v pavilonu P. „Návštěvníci zde najdou novinky i osvědčené modely od firem Adria Karavany Morava, Adria Karavany Sedlčany, Blue Rent, Car-Star, Caravan Centre Moravia, Caravan Centrum Pardubice, FIBICH CampingCars, FINASO, HvCARAVANS, HYKRO, KaravanTravel. cz, KOBRAS, Kov Velim, Rinen či Turčan-Auto,“ jmenuje Křečková. Vystaveny tak budou modely značek Adria, CARADO, LMC, Pössl, Westfalia, BENIMAR, Dethleffs, GIOTTILine, Itineo, Rapido, Fendt, Sunlight, Ahorn, CI, Eura Mobil, RIMOR, Globecar, Frankia, Tanja Vans, Mobilvetta a dalších.

Stany, nábytek i elektrokola

Na veletrhu ale nebudou jen nablýskané vozy a přívěsy. Určený je také pro ty, kteří shání nové vybavení pro kempování. A mohou zde i rovnou nakoupit stany, nádobí, předstany, kempingový nábytek a mnoho dalších věcí. Hodně lidí si na dovolenou bere kola a přibývá těch, kteří volí verzi s motorkem. Elektrokola na výstavišti nabídnou například Auto Kelly, GreenBike nebo Cyklospeciality.

Sedněte si za volant karavanu

Na veletrhu si nemusíte expozice jen prohlížet, řadu věcí si můžete vyzkoušet. Populární jsou testovací jízdy s obytnými vozy na venkovních volných plochách před pavilony. „Zajezdit si mohou jak zkušení řidiči, tak začátečníci, kteří si chtějí jízdu na vlastní kůži vyzkoušet,“ doplňuje Křečková. Vítáni jsou i návštěvníci, kteří na veletrh přijedou stylově – vlastním obytným vozem. Připraven je pro ně Caravan Park, ve kterém mohou na veletrhu přenocovat. Zajímavý bude také program na stánku Žena v autě.cz, kde si návštěvníci vyzkouší simulátory otočení vozu a nárazu.

Na veletrhu Caravaning Brno už můžete začít plánovat dovolenou a vybírat správný kemp. Dozvíte se, co všechno tato zařízení pro karavanisty nabízejí a na co si dát pozor. Stánek zde budou mít jak samostatné kempy, tak například Asociace kempů v ČR.

 

V zimě můžete kempovat třeba přímo u sjezdovky

02. listopadu 2018, MF DNES

 Zimní kempování patří mezi současné cestovatelské trendy. A toto téma se objeví i na veletrhu Caravaning Brno. Své zkušenosti přijde předat například fotograf a cestovatel Jakub Moravec, se kterým se návštěvníci podívají až za zimní polární kruh – samozřejmě v „obytňáku“.

 Tipy ohledně vhodných obytných vozů pro cestování v zimě mají i vystavovatelé. „Pro zimní cesty bych doporučil Concorde Charisma 900L. Jedná se o stabilní vůz s vynikajícími jízdními výkony. Sám jezdím nejvíc v zimě, zejména na víkendy po Čechách a Rakousku,“ říká za Blue Rent Filip Guryča.

 Vhodná místa pro zimní kemping doporučuje i Ivan Vávra z TOPTRADE. „Vyrazil bych kamkoliv pod sjezdovku, například s vozem Frankia Platin.“

 Náruživým kempařem je i Heinrich Vik z Caravan Metropol. „Kempuji již od roku 1969, zimní kemping je prostě super, ale bohužel u nás je stále málo kvalitních zimních kempů. Jedničkou v této oblasti je určitě Rakousko se svými více než 150 zimními kempy,“ doplnil. Vhodná vozidla do zimy má i firma Campingworld Neugebauer. „Vozidla Carthago jsou všechna vhodná do zimního provozu. Sériově jsou vybavena dvojitou vyhřívanou odizolovanou podlahou,“ popisuje za firmu Lukáš Kinzl.

 Zimní kempování vyznává i Jan Myslil z J. M. Trade. „Já osobně bych si vybral od značky Pilote polointegrovaný vůz P706GJ, který má velkou garáž a jízda s ním je velmi příjemná. Osobně jezdím rád do Schladmingu, kde se ještě loni dalo stát přímo u sjezdovky. Je tam také kemp, od kterého jezdí skibus,“ doporučuje. Vhodné vozy pro cestování v zimě má i Mercedes-Benz Vans ČR. „Jednoznačně bych z naší nabídky doporučil Mercedes-Benz Marco Polo s pohonem všech kol a nezávislým topením. S tímto vozem se dostanete bez problému do oblíbené lokality za každého počasí,“ sdělil za společnost Jan Przyczko.

 

Pro všechny milovníky karavaningu a kempování se již brzy otevřou brány veletrhu Caravaning Brno

05. listopadu 2018, all4camper.com

Přemýšlíte o pořízení obytného vozu či přívěsu? Chcete se podívat jaké novinky se na trhu karavanů prodávají? Hledáte cestovatelskou inspiraci anebo vás zajímají doplňky a příslušenství? Tak neváhejte a přijeďte do Brna, neboť od 8. listopadu tam na výstavišti začíná další ročník oblíbeného veletrhu Caravaning Brno.

A na co se tam můžete těšit? Ve dvou zaplněných halách bude přes 60 vystavovatelů, kteří představí nejnovější modely obytných aut, karavanů, ale třeba i nabídku doplňků a příslušenství pro kempování. Samozřejmě nebude chybět zajímavý doprovodný program, testovací jízdy nebo bazar karavanů.

Zájemci se v průběhu veletrhu seznámí s jednotlivými druhy obytných aut a rozdíly mezi značkami. Budete moci využít individuální poradenství k problematice kempingu a karavaningu. Na jednotlivých expozicích vystavovatelů se pak uskuteční i praktické předvádění vybavení a doplňků obytných aut.

Mimochodem, na veletrhu najdete i elektrokola, elektrické koloběžky a cyklodoplňky, což ocení zejména ti z vás, kdo o jejich pořízení uvažujete.

Samozřejmě to není vše. Každý si tu najde to své, protože plno bude i na venkovních volných plochách. Připraven bude bazar karavanů a k vyzkoušení budou testovací jízdy, které ocení zkušení řidiči i nováčci. Jedná se tak o skvělou příležitost, jak si vyzkoušet odlišné jízdní vlastnosti obytných aut.

Já sama tento veletrh navštěvuji a musím říci, že se mi na něm opravu líbí. Při poslední návštěvě, kdy jsem opravdu pečlivě „prolézala“ skoro všechny vystavěné modely a kladla dotazy vystavovatelům, jsem to vše málem ani nestihla projít. Proto doporučuji se vystavovatelů nebát zeptat na jakoukoliv otázku a přijít co nejdříve. Mé zkušenosti říkají, že všichni vystavovatelé vždy rádi a ochotně zodpoví jakýkoliv dotaz.

Jaké firmy a značky letos v Brně vystavují? Těšit se můžete na známé a zavedené firmy jako je Blue Rent, Car-Star, Campingworld Neugebauer, Caravan Centrum Pardubice, Caravan Metropol, Finaso, Hykro, J.M. Trade, KaravanTrvel.cz, KOV Velim, HvCaravans, Mercedes-Benz Vans Česká republika či TOPTRADE. Všichni tito vystavovatelé samozřejmě přivezou novinky pro nadcházející sezonu, ale i osvědčené modely.

Co se týče značek, tak zastoupeny budou například značky Bürstner, Niesmann + Bischoff, Hymer, Carthago, Concorde, Frankia, Pilote, Le Voyageur, Phoenix, Pössl, Westfalia, Frankia, LeVoyageur, Rapido, Knaus, Dethleffs, Eura Mobil, Adria nebo Carado. Máte-li karavan či obytný vůz této značky a potřebujete se na něco zeptat – máte zde ideální možnost!

Zajímavý je i doprovodný program složený z cestovatelských přednášek nebo technického poradenství. Své zážitky předá například fotograf a cestovatel Jakub Moravec, se kterým se podíváte do Skotska nebo za zimní polární kruh. Zájemci o nákup obytného vozu dostanou odpověď na často kladenou otázku spojenou se skupinou řidičských oprávnění pro řízení různých kategorií OV od Jana Bizika ze sdružení OSCAR. Nebude chybět ani „moje maličkost“, kdy v rámci své prezentace a následné krátké diskuze se budu vyjadřovat ke kempování mimo kempy v ČR a zahraničí.

Další informace najdete na www.caravaning-brno.cz.

Pokud ještě přemýšlíte, zda na tento veletrh zajet, tak věřte, že jeho návštěva stojí za to.

https://all4camper.com/cs/pro-vsechny-milovniky-karavaningu-a-kempovani-se-jiz-brzy-otevrou-brany-veletrhu-caravaningu-brno/

 

Caravaning Brno – rady pro nákup i cestovatelské přednášky

04. listopadu 2018, mise.cz

Na veletrhu Caravaning Brno je pro vás připraven i zajímavý program. Své zážitky přijede předat například fotograf a cestovatel Jakub Moravec, který již léta vyznává právě karavaning. V sobotu 10. 11. od 14:00 se s ním podíváte do Skotska a v neděli od 11:00 zamíříte dokonce až za zimní polární kruh.

O tom, jak se dá kempovat mimo kempy v České republice i zahraničí, povykládá Klára Hájek Velinská, autorka známého blogu All4Camper.

Kromě cestovatelských přednášek je připraven i program zabývající se technickými tématy nebo třeba radami pro výběr prvního obytného auta. „Doprovodný program připravujeme ve spolupráci se Sdružením dovozců obytných vozidel OSCAR, časopisem Camping, Cars & Caravans a také magazínem Žena v autě,“ sdělil PR manažer akce Michal Svoboda. Zájemci se tak seznámí s jednotlivými druhy obytných aut a s rozdíly mezi značkami. Nebudou chybět ani přednášky o dopravních předpisech pro karavanisty v České republice i zahraničí.

Využít lze i individuální poradenství k problematice kempingu a karavaningu. Na expozicích vystavovatelů se pak uskuteční i praktické předvádění vybavení a doplňků obytných aut.

http://www.mise.cz/ccc/?p=5076

 

Obytná auta a karavany zaplní v listopadu brněnské výstaviště. Přichystán je i program pro cestovatele

29. října 2018, ecaravan.cz; caravan24.cz; mise.cz

Veletrh Caravaning Brno je svátkem pro všechny nadšence do cestování na čtyřech kolech. Již od 8. listopadu se na brněnském výstavišti představí přední dovozci a prodejci obytných aut a karavanů. Připravena je však také nabídka kempingového vybavení a atraktivní cestovatelský doprovodný program.

Prémiové značky najdete v pavilonu F

Ty nejluxusnější expozice plné moderních obytných aut a karavanů jsou připraveny v pavilonu F, který je stejně jako vloni věnován prémiovým značkám. Připraveno bude to nejlepší od firem Blue Rent, Campingworld Neugebauer, Caravan Metropol, J.M. Trade, Mercedes-Benz Vans Česká republika či TOPTRADE. Těšit se tak můžete na značky Bürstner, Niesmann + Bischoff, Hymer, Carthago, Concorde, Frankia, Pilote, Le Voyageur a Phoenix.

Desítky prodejců obytných aut a karavanů v pavilonu P

Plně obsazen bude i pavilon P, ve kterém najdete výběr toho nejlepšího od jednotlivých firem, včetně novinek pro nadcházející sezónu. Představí se zde například firmy Adria Karavany Morava, Adria Karavany Sedlčany, Blue Rent, Car-Star, Caravan Centre Moravia, Caravan Centrum Pardubice, FIBICH CampingCars, FINASO, HvCARAVANS, HYKRO, KaravanTravel.cz, KOBRAS, Kov Velim, Rinen či Turčan-Auto. Ze značek jmenujme třeba CARADO, LMC, Pössl, Westfalia, BENIMAR, Dethleffs, Giotti Line, Itineo, Rapido, Fendt, Sunlight, Ahorn, CI, Eura Mobil, RIMOR, Globecar, Frankia, Tanja Vans nebo Mobilveta. Jednoduše zde na jednom místě najdete kompletní nabídku, která je na trhu k dispozici.

Vyberte si z nabídky cestovatelského vybavení

Caravaning Brno nabídne bohatý sortiment cestovatelského vybavení. Ať už se jedná o stany, svítidla, kempingový nábytek či židle a křesla. Příslušenství výrobce Eurotrail najdete například na stánku Auto Moto Přikryl. Stany pořídíte u firmy APPEL TRADE. Na veletrhu zakoupíte i příslušenství přímo pro obytná auta a karavany. A jelikož veletrh je zároveň inspirací a zdrojem informací, dozvíte se zde, jaké jsou možnosti ubytování v tuzemských i zahraničních kempech.

Bazar karavanů, Caravan Park i testovací jízdy

Veletrh nezapomíná ani na starší modely obytných aut a karavanů. Ty, které již mají něco málo za sebou, najdete v bazaru karavanů – navíc za velice příznivé ceny. Vítání jsou i návštěvníci, kteří chtějí přijet vlastním obytňákem nebo karavanem. Právě pro ně je připraven Caravan Park, díky kterému si zakempujete přímo v areálu výstaviště. Návštěvníkům doporučujeme vyzkoušet i testovací jízdy, které ocení jak zkušení řidiči, tak nováčci.

Doprovodný program – bezpečná jízda a zimní cestování

Letošní ročník veletrhu se ve svém programu zaměřuje na aktuální cestovatelská témata. Jedním z nich je bezpečnost jízd s obytným vozem, na stánku Žena v autě.cz budou pro návštěvníky připraveny trenažery, simulátory, zajímavé workshopy, ale třeba i zajímavý program pro ženy. Své zkušenosti s obytným autem nebo karavanem přijedou předat také známí čeští cestovatelé jako např. Jakub Moravec, který se zaměří i na moderní trend v podobě zimního cestování. Zájemcům sdělí své zážitky z cestování po Skotsku, severním Norsku i Laponsku.

Technické poradenství

Na veletrhu se dozvíte i mnoho zajímavých informací díky přednáškám a praktickým ukázkám. Připravena jsou technická témata, která se zaměřují například na výběr a montáž vhodných doplňků do obytných aut či energetickou soběstačnost obytných aut. Dále se seznámíte s rozdíly mezi jednotlivými druhy obytných aut, možnostmi financování i s dopravními předpisy pro karavanisty v České republice i v zahraničí.

Nejvýhodnější je navštívit veletrh ve čtvrtek 8. listopadu, kdy je vstupné při zakoupení on-line jen 100 Kč. Více informací najdete na webových a facebookových stránkách, k on-line registraci využijte již nyní webové stránky www.caravaning-brno.cz.

https://www.ecaravan.cz/obytna-auta-a-karavany-zaplni-v-listopadu-brnenske-vystaviste-prichystan-je-i-program-pro-cestovatele

https://www.caravan24.cz/articles.php?article_id=656

 

Zimnímu kempování můžete snadno propadnout

05. listopadu 2018, magazinelita.cz

Caravaning Brno je veletrh, který byste si neměli nechat ujít, i kdybyste nebyli vyznavači kempování, může totiž pro vás být skvělou inspirací, jak trávit volný čas. Zimní kempování? Nic nemožného!

Jedním z hlavních témat doprovodného programu bude právě tento novodobý trend - zimní kempování, který se stává v posledních letech více a více oblíbenějším mezi cestovateli. Reagují na to jak výrobci, tak kempy, které často zůstávají v provozu celý rok. „Mnoho modelů, které na veletrhu návštěvníci uvidí, jsou vhodné i pro zimní cestování. Vystavovatelé stále více přizpůsobují obytné vozy celoročnímu provozu, ať už v podobě dvojitých podlah, kvalitnějších vytápěcích systémů nebo izolace,“ doplňuje Michal Svoboda, PR manažer veletrhu.

Velkým zastáncem a propagátorem zimního kempování je i Klára Hájek Velinská, autorka známého cestovatelského blogu All4Camper. „Karavaning je rozhodně celoroční záležitost, byla by škoda s podzimem obytný vůz či karavan zazimovat a vyjet až na jaře. V Česku jsou zimní kempy stále spíše na začátku svého rozvoje, ale v Rakousku nebo Itálii lze najít perfektně vybavené kempy,“ sdělila Velinská, která se na veletrhu zaměří během doprovodného programu na kempování mimo kempy.

Cestování v zimě se bude v neděli věnovat fotograf a cestovatel Jakub Moravec, který již léta vyznává právě karavaning. Zájemci se s ním podívají až za zimní polární kruh. O den dříve, v sobotu, se s návštěvníky podělí o své zážitky ze Skotska.

V sobotu přijede i český cestovatel Jiří Kolbaba, který strávil uplynulé dva měsíce v obytném voze při cestách po Islandu. K prohlédnutí bude i vůz, kterým svou cestu uskutečnil.

Kromě zimního cestování se doprovodný program samozřejmě bude věnovat i dalšími tématům. Zájemci se seznámí s celou řadou obytných aut a také s rozdíly mezi značkami. Nebudou chybět ani přednášky o dopravních předpisech pro karavanisty v České republice i zahraničí. Využít lze individuální poradenství k problematice kempingu a karavaningu. „Na stánku Sdružení obytných vozidel OSCAR, které je odborným garantem veletrhu, bude návštěvníkům k dispozici poradna pro karavanisty po celou dobu konání veletrhu,“ zve Svoboda.

Součástí veletrhu je i program zaměřený na bezpečnost. Na stánku Žena v autě.cz si s odborníky BESIP návštěvníci osvěží pravidla bezpečné jízdy, vyzkouší si simulátory otočení vozu a nárazu. Program doplní i workshop poutání dětských autosedaček.

Veletrh Caravaning Brno se koná od 8. do 11. listopadu na brněnském výstavišti. Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin, poslední den do 16 hodin. Základní vstupné na místě stojí 200 Kč, v předprodeji je k sehnání za 180 Kč. Vstupné na čtvrtek při zakoupení on-line stojí jen 100 Kč. Více informací je k dispozici na www.caravaning-brno.cz.

http://www.a-priori.cz/veletrhy.php?id=50-zimnimu-kempovani-muzete-snadno-propadnout

https://www.myboxx.cz/zimni-kempovani-nic-nemozneho

http://www.vipbulvar.cz/i-zimni-kempovani-si-muzete-skvele-uzit/

http://www.firststyle.cz/i-zimni-kempovani-si-muzete-skvele-uzit/

http://www.sportbulvar.cz/i-zimni-kempovani-si-muzete-skvele-uzit/

http://www.viponline.cz/i-zimni-kempovani-si-muzete-skvele-uzit/ 

 

Stovky obytných aut a karavanů zaplní brněnské výstaviště

24. října 2018, Metro

Blíží se Caravaning Brno. Máte při svých cestách rádi co nejvíce volnosti a nechcete dovolenou trávit na jednom místě? Pak by tou pravou volbou pro vás mohlo být cestování s obytným autem nebo karavanem. Inspiraci najdete od 8. do 11. listopadu na brněnském výstavišti, kde se koná další ročník oblíbeného veletrhu Caravaning Brno.

Prémiové značky v pavilonu F

Výjimečný pohled na ty nejluxusnější expozice nabídne pavilon F, který je věnován prémiovým značkám. Dočkáte se toho nejlepšího od firem Blue Rent, Campingworld Neugeb-auer, Caravan Metropol, J.M.Trade, Mercedes-Benz Vans Česká republika či TOPTRADE. „Zastoupeny budou značky Bůrstner, Niesmann + Bischoff, Hymer, Carthago, Concorde, Frankia, Pilote, LeVoyageur a Phoenix," doplňuje manažerka veletrhu Simona Křečková.

Obytná auta a karavany obsadí i pavilon P

Zaplněn bude i největší pavilon brněnského výstaviště. „Návštěvníci zde najdou novinky i osvědčené modely od firem Adria Karavany Morava, Adria Karavany Sedlčany, Blue Rent, Car-Star, Caravan Centre Moravia, Caravan Centrum Pardubice, FIBICH CampingCars, KaravanTravel.cz, KOBRAS, Kov Velim, Rinen či Turčan-Auto,“ jmenuje Křečková. Ze značek tak vyberme například CARADO, LMC, Pós-sl, Westfalia, BENIMAR, Dethleffs, Giotti Line, Itineo, Rapido, Fendt, Sunlight, Ahorn, Cl, Eura Mobil, Rl-MOR, Globecar, Frankia,Tanja Vans nebo Mobilvetta.

Cestovatelské vybavení a elektrokola

Na výstavišti si vyberete nejen obytná auta a karavany, ale také kempingové vybavení. Na Stánku Auto Moto Přikryl pořídíte vybavení značek Eurotrail, Thetford nebo Thule. Zakoupíte zde třeba předstany, nádobí, kempingový nábytek a mnoho dalšího. Stany seženete například na Stánku APPEL TRADE. Na veletrhu nebudou chybět ani elektrokola, která se stávají populárním společníkem při cestách. Vyberete si je třeba u firem Auto Kelly (konkrétně značku Easy Bike), GreenBike nebo Cyklo-speciality.

Bazar karavanů, Caravan Park, testovací jízdy

Na veletrhu jsou vítáni i zájemci o modely obytných aut a karavanů, které mají již něco málo za sebou. „Připraven je bazar karavanů, který potěší zejména příznivějšími cenami prodávaných modelů," sdělila Křečková. Na výstaviště můžete přijet i vlastním obytným autem či karavanem - zaparkovat a dokonce i přenocovat lze v připraveném Caravan Parku, díky kterému si zakempujete přímo v areálu. „Určitě si nenechte ujít ani testovací jízdy, které uvítají jak zkušení řidiči, tak začátečníci," zve Křečková.

Technické poradenství, zážitky z cest i bezpečná jízda

Přednášky i praktické ukázky budou součástí doprovodného programu v pavilonu P. Dozvíte se, jak si správně vybrat obytný vůz nebo jak si vybrat vhodné doplňky a vybavení. Tématem letošního ročníku bude i zimní kempování. „O víkendu bude mít zajímavé přednášky cestovatel Jakub Moravec, se kterým se posluchači podívají až za polární kruh," upřesňuje Křečková. Chybět nebude ani téma bezpečného cestování. Na Stánku magazínu Žena v autě budou připraveny simulátory otočení vozu a nárazu. Na veletrhu si i zasou-těžíte - ve spolupráci s AZ SERVIS je připravena soutěž o zapůjčení vozu Škoda KODIAQ na celý víkend.

Vybíráme z novinek vystavovatelů

Na expozicích vystavovatelů se setkáte s mnoha novinkami a zajímavými modely. Luxusní Concorde Liner Plus 1136 Gmax s garáží pro malý osobní vůz najdete na expozici Blue Rent. Campingworld Neugebauer přiveze novinku v podobě obytného vozu Liner for two, který je určen speciálně pro cestovatelské dvojice. Caravan Centrum Pardubice na veletrhu představí poprvé značku CARADO, na expozici Caravan Metropol si pak prohlédnete jeden z nejluxusnějších a nejdražších modelů značky Niesmann + Bischoff, a to integrovaný Flair. Vrcholem nabídky firmy Car-Star budou dva modely s prémiovou výbavou RAPIDO 8096DF a 8066DF. Exkluzivní edici polointe-grovaných vozů PERSEO představí v české premiéře FIBICH CampingCars i HvCARAVANS. U firmy J. M. Trade najdete další zajímavý model LeVoyageur Signatuře 8.5 GJF - jedná se o světovou novinku obytného vozu bez vnějších zrcátek. Na expozici KaravanTravel.cz uvidíte horkou novinku značky Eura Mobil, konkrétně model Integra Line 720 EB s podélnými postelemi a komfortní obytnou zónou. Karavan Centrum Morava pak vůbec poprvé na český trh přiveze značku ETRUSCO spojující italský smysl pro krásu a německou kvalitu. Světovou novinku najdete i na expozici TOPTRADE, a to v podobě nové polointegrované Frankie.

Veletrh Caravaning Brno se koná na brněnském výstavišti od 8. do 11. listopadu 2018. Otevřeno je denně od 9:00 do 18:00, poslední den do 16:00. Vstupné zakoupíte buď on-line, nebo přímo na místě, kde pořídíte základní vstupenku za 200 Kč. Na čtvrtek 8. 11. stojí vstupné při zakoupení on-line jen 100 Kč!

Více informací najdete na www.caravaning-brno.cz.

 

Novinky i osvědčené modely obytných aut a karavanu na veletrhu Caravaning Brno

29. října 2018, Deník

Listopad je ideální čas pro zahájení příprav na další karavanistickou sezonu. Inspiraci i mnoho novinek přinese již od 8. listopadu oblíbený veletrh Caravaning Brno. Konat se bude až do 11. listopadu na brněnském výstavišti a opět se lze těšit na přední dovozce a prodejce obytných aut a karavanů. Chybět nebude ani nabídka kempingového vybavení nebo zajímavý doprovodný program pro cestovatele.

DVA ZAPLNĚNÉ PAVILONY

Caravaning Brno opět zaplní dva pavilony brněnského výstaviště, včetně toho největšího. Obsazeny navíc budou i okolní volné plochy. Prémiovým značkám bude věnován pavilon F. „Na návštěvníky čeká to nejlepší od firem Blue Rent, Campingworld Neugebauer, Caravan Metropol, J. M. Trade, Mercedes-Benz Vans Česká republika či TOPTRADE,“ jmenuje manažerka veletrhu Simona Křečková. Zastoupeny zde tedy budou luxusní značky jako Bürstner, Niesmann + Bischoff, Hymer, Carthago, Concorde, Frankia, Pilote, Le Voyageur a Phoenix. Další desítky vystavovatelů se představí v pavilonu P. Novinky i své stálice přivezou například firmy Adria Karavany Morava, Adria Karavany Sedlčany, Blue Rent, Car-Star, Caravan Centre Moravia, Caravan Centrum Pardubice, FIBICH CampingCars, FINASO, HvCARAVANS, HYKRO, KaravanTravel.cz, KOBRAS, Kov Velim, Rinen či Turčan- Auto. „Ze značek, které se v pavilonu P představí, jmenujme například CARADO, LMC, Pössl, Westfalia, BENIMAR, Dethleffs, Giotti Line, Itineo, Rapido, Fendt, Sunlight, Ahorn, CI, Eura Mobil, RIMOR, Globecar, Frankia, Tanja Vans nebo Mobilvetta,“ doplňuje Křečková. Účast všech předních firem dělá z veletrhu jeden z největších a nejoblíbenějších evropských veletrhů svého druhu.

NABÍDKA VYBAVENÍ PRO CESTOVÁNÍ

Na výstavišti najdete vše, co patří k pohodovému cestování karavanem nebo obytným autem. Takže je zde k dispozici i bohatá nabídka kempingového a cestovatelského vybavení. Na stánku Auto Moto Přikryl pořídíte vybavení značek Eurotrail, Thetford nebo Thule. Zakoupíte zde třeba předstany, nádobí, kempingový nábytek a mnoho dalšího. U firmy APPEL TRADE seženete kvalitní stany. „Veletrh myslí také na příslušenství pro obytná auta. Střešní stany a markýzy budou k dispozici u firmy OP servis. Zabezpečení vozů představí firma Jablotron, vytápění a klimatizace firma SINCLAIR,“ sdělila Křečková.

ZÁJEM JE I O ELEKTROKOLA

Elektrokola se stávají oblíbenou součástí našich cest. Jejich nabídka proto nesmí chybět ani na veletrhu Caravaning Brno. Elektrokola a cyklodoplňky prověřené značky Easy Bike přiveze společnost Auto Kelly. Dále najdete elektrokola také na stáncích firem GreenBike nebo Cyklospeciality. Na své si přijdou i příznivci elektrických koloběžek, jednokolek či skateboardů, které budou k dostání u firmy ESIN.

V BAZARU KARAVANŮ NAJDETE JÍZDOU OSVĚDČENÉ MODELY

Kromě luxusních karavanů a obytných aut, které jsou k vidění v pavilonech, je pro vás připraven na venkovní ploše i bazar karavanů. „K zakoupení jsou zde sice o něco starší modely, ale stále ve špičkovém stavu. Lákadlem jsou navíc velice příznivé ceny,“ uvedla Křečková. Bazar je otevřen po celou dobu konání veletrhu, takže jej při vaší návštěvě určitě nezapomeňte navštívit.

DÍKY CARAVAN PARKU SI ZAKEMPUJETE PŘÍMO NA VÝSTAVIŠTI

Na výstavišti jsou vítáni i ti, kteří přijedou na veletrh vlastním obytným autem nebo karavanem. Přímo v areálu výstaviště je totiž připraven Caravan Park, ve kterém jsou k dispozici volná stání pro vaše vozy. A navíc zde můžete i komfortně přenocovat. Určitě se tedy bude jednat o nezapomenutelný zážitek. Parkování vás vyjde na 250 Kč za den, připlatit se dá i za přívody vody a elektřiny. Místo v Caravan Parku je potřeba si rezervovat dopředu. Více informací najdete na www.caravaning-brno.cz.

 

Jak vypadají nejluxusnější modely? Poradí si obytné vozy i v zimě?

29. října 2018, Deník

Zatímco přípravy na veletrh vrcholí a vystavovatelé chystají nádherné obytné vozy a karavany k převozu do Brna, položili jsme jim dvě otázky. Především nás zajímalo, co bude u nich na expozici NEJluxusnější či NEJmodernější. Někteří nám doporučili i nějaké modely vhodné pro nový trend, kterým je zimní kempování. Navíc nám prozradili i pár tipů, kam vyrazit...

1. Jaký nejluxusnější/nejmodernější (případně jinak výjimečný) model přivezete na veletrh do Brna? 2. Jaký model byste doporučil/a pro cestování v zimě, máte případně svoji oblíbenou destinaci?

2. Jaký model byste doporučil/a pro cestování v zimě, máte případně svoji oblíbenou destinaci?

Filip Guryča

Blue Rent (na veletrhu zastupuje značky Concorde, Pössl, Westfalia) 1. Bude to luxusní Concorde Liner Plus 1136 Gmax s garáží na malý osobní vůz Fiat 500. Základem je výkonný podvozek Mercedes Atego s motorem o výkonu 299 HP a celkové hmotnosti 12 tun. Tento prémiový vůz je určen pro luxusní kempování pro čtyři osoby – ve výbavě naleznete vše jako v dobře vybaveném domě, včetně myčky nádobí, pračky anebo centrálního vysavače. Zadní ložnice je impozantní, stejně jako oboustranná kuchyně a salon s koženou sedací soupravou. Pro špatné počasí jsou připraveny televize se satelitním příjmem nebo Soundsystemy. 2. Doporučil bych Concorde Charisma 900L – vůz se zadním náhonem, uzávěrkou diferenciálu, s vynikajícím poměrem vnitřního pohodlí a vnějšího rozměru. Vůz je stabilní, má vynikající jízdní výkony. Nechybí teplovodní podlahové topení, zákazník může zvolit Gast Tank, vestavěnou centrálu a podobně. A k druhé části otázky – sám jezdím nejvíce v zimě, na víkendy po Čechách nebo Rakousku. Kdybych však měl čas, tak bych si zajel opět do Tří údolí ve Francii, je to moje nejoblíbenější zimní destinace.

Ivan Vávra

TopTrade spol. s r. o. (na veletrhu zastupuje značky Frankia, Globe-Traveller) 1. Budeme vystavovat absolutní světovou novinku, novou polointegrovanou Frankii na Mercedesu s šestiválcovým třílitrovým motorem. Frankia je jediný velkovýrobce obytných automobilů, který vyrábí obytné vozy na novém podvozku Mercedes SPRINTER se zadním náhonem a s 3L 6V motorem. Ostatní výrobci používají Sprinter s ALKO podvozkem a předním náhonem a s motorem 2,2 l. Představíme také model Frankia Platin edition, špičkový obytný vůz s elektrickým vybavením a LiFePo bateriemi, který umožňuje za jízdy používat 220 V klimatizaci. Bez připojení vozu na 220 V lze tuto klimatizaci používat ještě cca šest hodin. 2. Všechny Frankie i Globe- Travellery jsou koncipované jako zimní vozy, mají dvojitou podlahu, dobrou izolaci a dvojskla v integrovaných vozech vepředu. Co se mě týče, vyrazil bych kamkoliv pod sjezdovku, protože jste například s Frankií Platin nezávislí na vodě (zásobník 270 l), na elektřině (Bütner paket) i na plynu (plnicí plynové nádrže).

Heinrich Vik

Caravan Metropol (na veletrhu zastupuje značky Bürstner, Hymer, Niesmann + Bischoff) 1. Naší nejluxusnější i nejdražší zastupovanou značkou je Niesmann + Bischoff. Vyrábějí asi 550 obytných vozů za rok, je to takový Bentley mezi obytňáky. Vše je ruční výroby a podle toho se odvíjí kvalita a cena. Největší a nejdražší je integrovaný Flair na podvozku Iveco, celková hmotnost je 7,5 tuny. Právě tento model bude k vidění v Brně. Má devět různých půdorysů a podle toho i různé délky, od 8,30 m do 9,30 m. Další menší výrobní řadou je Arto, také integrovaný obytný vůz na podvozku Fiat. Také tady je na výběr 13 modelů, ty největší na tříosém podvozku s délkou 8,80 m. Třetí výrobní řadou je Smove, nejmenší Niesmann + Bischoff pro dva, velmi luxusní polointegrovaný obytňáček s krásným designem. 2. Jsem náruživý „kempař“ už od roku 1969, zimní kemping je super, ale ne u nás. Je zde stále málo zimních kempů a špatně vybavených. Jedničkou v zimním kempování je stále Rakousko se svými více než 150 zimními kempy, většinou s výbavou super až luxus!

Lukáš Kinzl

Campingworld Neugebauer s.r.o. (na veletrhu zastupuje značky Carthago a Malibu) 1. Na letošní veletrh přivezeme absolutní novinku značky Carthago, jedná se o model Liner For Two neboli luxusní provedení obytného vozu pro dvě osoby. Zájemci se mohou u nás na stánku těšit na celkem 24 vystavených vozů, budou zde nové modely 2019 ve třídě do 3,5 tuny, nad 3,5 tuny i v kategorii vestaveb. 2. Vozidla Carthago jsou do zimního provozu vhodná všechna, protože sériově jsou vybavena dvojitou vyhřívanou odizolovanou podlahou, kde jsou uloženy i nádrže na vodu. Konstrukce vozidel Carthago je vyrobena z hliníkového „sendviče“ (hliník, tvrzená pěna, hliník) a jak je známo, hliník daleko více drží teplo než dřevo nebo jiné materiály. Já osobně jsem s vozem nikde v zimní sezoně nebyl, jezdíme pouze s dětmi v létě.

Jan Myslil

J. M. Trade spol. s r. o. (na veletrhu zastupuje značky Pilote, LeVoyageur, Phoenix, ARCA) 1. Nejluxusnějším, nejmodernějším a nejzajímavějším modelem bude bezesporu LeVoyageur Signature 8.5 GJF. Jedná se o světovou novinku obytného vozu bez vnějších zrcátek. Vůz má díky tomu menší spotřebu, je bezpečnější a počasí vám nemůže komplikovat výhled. Mimo to je vůz velice luxusně vybaven a kvalitně zpracován. 2. V zimě bych doporučil určitě integrovaný typ vozu, který má lepší izolaci. Je však pouze pro čtyři osoby. Já osobně bych si vybral od značky Pilote 7m polointegrovaný vůz P706GJ, který má velkou garáž a je velmi příjemný na jízdu. A k zimnímu kempování – rád jezdím do Schladmingu, kde se ještě loni dalo stát přímo u sjezdovky. Je tam také kemp, od kterého jede skibus. Je to zhruba 400 km z Prahy, takže se to dá zvládnout i na víkend.

Jan Przyczko

Mercedes-Benz Vans Česká republika 1. Na veletrhu v Brně bude možné spatřit všechny vozy z rodiny Marco Polo. Jedná se o vozy určené k přespání ve variantách Marco Polo, Marco Polo Horizon a Marco Polo Activity. 2. Pro cestování v zimě bych jednoznačně doporučil vůz Mercedes-Benz Marco Polo s pohonem všech kol a nezávislým teplovodním topením. S tímto vozem se dostanete bez problému do oblíbené lokality za každého počasí. Teplovodní topení navíc zajistí dostatek komfortu pro pobyt ve voze, i když teploty padnou hluboko pod 0 stupňů Celsia a vy potřebujete načerpat energii na další den plný lyžování.

Michal Kratochvíl

Car-Star obytné vozy Hyundai Centrum Praha s.r.o. (na veletrhu zastupuje značky Dreamer, GIOTTI Line, Itineo, Rapido) 1. Nejluxusnější modely z námi prodávaných značek obytných vozidel budou Rapido 8096DF a Rapido 8066DF. Oba vozy, ve výbavě Premium Edition, mají luxusní čalounění Paris, dvojitou podlahu a teplovodní vytápění. Do Brna přijedou přímo od výrobce. 2. Všechny námi prodávané vozy jsou vybaveny na zimu, mají zesílenou izolaci podlahy, vyhřívané nákladové prostory a odpadní nádrže. Nejvhodnější jsou vozy Rapido řady 80xx DF, které mají dvojitou podlahu a navíc možnost teplovodního vytápění. Já v zimě jezdím nejčastěji na parkoviště u sjezdovek. Doporučení mám od přátel do kempu u Stubaitalského ledovce.

Vladimír Horký

Karavan Centrum Hykro Praha (na veletrhu zastupuje značky Ahorn, Carado, Fendt, Knaus, Bravia Mobil, Sunlight) 1. Na našem stánku se setkáte s bestsellery Carado T 448 a A 464, dále s akčním terénním malým karavanem Herro Traveller Ranger, nádhernými nejkvalitnějšími obytnými přívěsy Fendt a obytnými vestavbami v různém provedení značek Bravia, Weinsberg, Roadcar. Dalšími stálými oblíbenci jsou obytné přívěsy Weinsberg a Knaus v malém a palandovém provedení. Nejzajímavějším a nejluxusnějším modelem našeho stánku pak bude nádherný integrovaný model Knaus SUN I 700 LG. 2. Pro vyznavače zimního kempingu doporučujeme integrovaný Knaus Sky I 650 LEG, který má dvojité podlahy a vyhřívané obě nádrže, navíc velmi užitečný technický servisní box na boku vozidla, kde jsou uložena všechna technologická zařízení obytného vozu. Tento model umožňuje i ovládání PB topení přes chytrý telefon. Naší oblíbenou destinací v zahraničí je Maďarsko – termální lázně, dále Skandinávie a také Bosna nebo Černá Hora. V tuzemsku se nám líbí na více místech, máme krásnou zemi a je zde spousta nádherných a zajímavých míst, která stojí za návštěvu.

Martina Černohorská

FINASO, s. r. o. (na veletrhu zastupuje značky Dethleffs, Sunlight, Laika, Pössl, VanTourer) 1. Každá z námi zastupovaných značek má na novou sezonu nějakou tu novinku a my jsme se snažili vybrat to, co by mohlo návštěvníky v Brně zajímat nejvíce. Od firmy Dethleffs je to nová modelová řada obytných vozů Pulse, z níž představíme plně integrovanou verzi I 7051-EB. Jedná se o novou koncepci interiéru s harmonickou kompozicí světel. Mimo to představíme i vůz, který má momentálně na dvouměsíční cestě po Islandu známý český cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba. 2. Doporučili bychom zástupce z řad karavanů. Konkrétně to bude Dethleffs Generation Scandinavia – a jak již název napovídá, jedná se o přívěs přizpůsobený extrémnějším podmínkám, tedy nejen pro letní provoz, ale také pro bezproblémový a komfortní zimní karavaning.

Jiří Čapek

KaravanTravel.cz (na veletrhu zastupuje značky Eura Mobil, Caravans International) 1. Nejluxusnějším modelem bude Eura Mobil Integra 890EB. Jedná se doslova o palác na šesti kolech. Má výkonné topení Alde, arktický paket, dvojitou vyhřívanou podlahu, úložné prostory o objemu 5000 l, plné vzduchové odpružení, automatickou převodovku a mnoho dalšího. 2. Pro zimní cestování bych doporučil Eura Mobil. Oblíbený je nejen v Německu, u nás, ale především také ve skandinávských zemích právě díky jeho použitelnosti do vysokých mrazů, dvojité vyhřívané podlaze a skvělé technologii nástavby. Vyrazte s ním za zimními radovánkami třeba na Kronplatz do Itálie.

Petr Lesák

ADRIA Karavany Sedlčany (na veletrhu zastupuje značku Adria) 1. Jako zástupce slovinského výrobce Adria Mobil na výstavě uvedeme na náš trh nový model vestavby Adria Twin Supreme SGX se zvedací postelí v zadní části. Díky tomuto systému je model velice vhodný pro převoz jízdních kol a samozřejmě také motocyklů, protože byl vyvinut ve spolupráci s továrním motokrosovým týmem KTM Racing. Další novinkou bude nejluxusnější vůz z nabídky Adria Mobil – integrovaný model Adria Sonic Supreme s novým uspořádáním interiéru.

Václav Harmáček

HvCARAVANS Mariánské Lázně (na veletrhu zastupuje značky Autostar, Benimar, Mobilvetta, Elnagh, McLOUIS) 1. HvCARAVANS Mariánské Lázně je importérem obytných vozů BENIMAR pro Českou republiku. Na veletrhu Caravaning Brno využijeme příležitosti a představíme zbrusu novou kolekci BENIMAR PERSEO 2019 při své premiéře v ČR. Španělská společnost BENIMAR dodává pět modelových řad obytných vozů s top výbavou za atraktivní ceny. Dále HvCARAVANS představí novinky modelů 2019 od značek: AUTOSTAR, MOBILVETTA, McLOUIS a ELNAGH.

Petr Tesner

Caravan Centrum Pardubice (na veletrhu zastupuje značky CARADO, LMC) 1. Caravan Centrum Pardubice bude vystavovat svou tradiční značku LMC, jejíž je výhradním dovozcem do ČR. Výrobce LMC je pověstný kvalitou zpracování, použitými materiály a výslednou hmotností. Díky Long Life Technologii klient dostává 12letou záruku na těsnost vozu, což je skutečně rekord. Poprvé letos přivezeme i další značku ze skupiny Erwin Hymer Group, a tou je CARADO.

Pavel Kolář

KOV Velim (na veletrhu zastupuje značku Dethleffs) 1. Výraz nejluxusnější/ nejmodernější pro firmu Dethleffs znamená ve svém sortimentu de facto kompletní nabídku. Právě pro rok 2019 máme zcela novou řadu integrovaných automobilů, které mají nový vnější i vnitřní design v celém sortimentu i v kategorii do 3,5 t. 2. Všechny výrobky firmy Dethleffs jsou konstruovány pro zimní provoz. Do skandinávských zemí se ročně prodávají tisíce kusů těchto vozidel, což je nejlepší vizitka kvality. Přesto lze ještě doobjednávat takzvaný winterpaket v několika provedeních. Součástí přípravy nového modelu jsou vždy zkoušky v chladicím boxu při teplotách -20 stupňů Celsia, kde se testuje odolnost veškerých použitých materiálů a také rychlost vyhřátí interiéru.

 

Doprovodný program veletrhu Caravaning Brno vás zavede až za polární kruh

29. října 2018, Deník

Na veletrhu Caravaning Brno je pro vás připraven i zajímavý program. Své zážitky přijede předat například fotograf a cestovatel Jakub Moravec, který již léta vyznává právě karavaning. V sobotu 10. 11. od 14 hodin se s ním podíváte do Skotska a v neděli od 11 hodin zamíříte dokonce až za severní polární kruh.

Kromě cestovatelských přednášek je připraven i program zabývající se technickými tématy nebo třeba radami pro výběr prvního obytného auta. „Doprovodný program připravujeme ve spolupráci se Sdružením dovozců obytných vozidel OSCAR, časopisem Camping, Cars & Caravans a také magazínem Žena v autě,“ sdělil PR manažer akce Michal Svoboda. Zájemci se tak seznámí s jednotlivými druhy obytných aut a s rozdíly mezi značkami. Nebudou chybět ani přednášky o dopravních předpisech pro karavanisty v České republice i zahraničí. Využít lze také individuální poradenství k problematice kempingu a karavaningu. Na expozicích vystavovatelů se pak uskuteční i praktické předvádění vybavení a doplňků obytných aut. 

Je jízda s karavanem pro ženu bezpecná?

29. října 2018, Deník

Část pavilonu P bude patřit nejen karavanům, ale také ženám-řidičkám. Na stánku Žena v autě.cz bude připraven atraktivní program zaměřený na ženskou krásu, bezpečnost i populární modely aut. Osvěžíte si pravidla bezpečné jízdy, vyzkoušíte si simulátory otočení vozu a nárazu v 50 km/h rychlosti. Připraven bude i workshop poutání dětských autosedaček. A protože téma bezpečnost je důležité nejen pro ženy, zpovídali jsme už nyní šéfredaktorku magazínu Žena v autě Sabinu Kvášovou.

Na webu Žena v autě se hodně zaměřujete na bezpečnost. Co je podle vás nejdůležitější dodržovat, aby jízda byla bezpečná?

 Nejdůležitějších zásad, na které je třeba dbát, je hned několik. Dobře upevnit náklad, který převážím. Dále zabezpečit nejen zavazadla, ale i předměty, jako je kabelka, lahev s pitím nebo například fotoaparát. V případě nehody se všechny tyto předměty mohou stát nebezpečnou zbraní. Dále je důležité se dobře za volantem posadit a připoutat (správné nastavení sedačky a vzdálenosti od volantu je základ), dohlédnout na správné připoutání dětí, ať už v autosedačce, či na podsedáku. Pás musí být napevno, jinak ztrácí své ochranné vlastnosti. A samozřejmě řidič se musí věnovat na 100 procent řízení a jet rozumnou rychlostí.

Myslíte si, že ženy jezdí opatrněji než muži? Jaký je mezi nimi podle vás rozdíl?

Ženy mají obecně tendenci více dodržovat dopravní předpisy. Jsou také bezesporu při řízení opatrnější, avšak méně rozhodné. Když se pro něco, my ženy, rozhodneme, začneme paralelně přemýšlet o tom, zda ta druhá varianta není lepší. Jezdíme bezpečněji, ale máme například problémy s orientací v noci. Muži jsou šikovnější na senzomotoriku, vnímání prostoru, jsou rychlejší v rozhodování a jednoznačněji reagují. Nekladou takový důraz na bezpečnost, ale zpravidla řídí plynuleji a pocitově je jízda s nimi převážně příjemnější.

Když si pořizuje obytný přívěs žena-řidička, jaké by měla mít požadavky a zároveň dosažené zkušenosti, aby pro ni jízda byla příjemná?

Je pravda, že jízda (a zejména parkování) s přívěsem vyžaduje notnou dávku zkušeností a zručnosti. Na trhu se ale objevují novinky, které cestování s přívěsem dokážou zjednodušit. Výhodou dnešních moderních aut je v případě cestování s přívěsem možnost příplatkové výbavy. Šikovný pomocník dokáže pomoci při parkování s přívěsem prostřednictvím vodicích čar. Díky tomu může být parkování a další manévrování s přívěsem hračka.

Záleží hodně na výběru vhodného auta?

Nová auta často umožňují dovybavit je pomocníky při cestování s karavanem nebo přívěsem. Mnoho řidiček volí právě koupi nového auta, které disponuje šikovným pomocníkem při parkování s přívěsem. Starší auta tato „chytrá“ řešení, která usnadňují řízení, nenabízejí.

 

Veletrh Caravaning Brno se blíží

30. října 2018, novinky.cz

Ve čtvrtek 8. listopadu bude zahájen na výstavišti v Brně veletrh Caravaning Brno. Pokud rádi cestujete obytným autem nebo karavanem, je to veletrh přesně pro vás - skvělým bonusem jistě bude cestovatelský doprovodný program.

Ve dvou pavilonech a na přilehlých volných plochách budou k vidění nejen nejnovější modely obytných aut a karavanů, ale i vybavení pro kempování. O tom, že jde o významný veletrh na našem území, vypovídá i to, že několik značek chystá do Brna své světové premiéry.

Obytné vozy se už v současné době velice podobají plně vybaveným domům a přesně i takové modely budou vystaveny na veletrhu Caravaning Brno. Za prémiovými značkami musíte vstoupit do pavilonu F. Lákadlem bude třeba Concorde Liner Plus 1136 Gmax, který bude k vidění v expozici Blue Rent. Ve výbavě naleznete myčku na nádobí, pračku i plně vybavenou kuchyni.

Atraktivní bude i expozice Campingworld Neugebauer, kde zájemci budou mít možnost nahlédnout do obytných vozů uzpůsobených náročným cestovatelským dvojicím. Chybět nebudou ani nejdražší a největší modely nejznámějších výrobců. V expozici J. M. Trade – bude představen vůz LeVoyageur Signature bez vnějších zrcátek. Řada novinek návštěvníky čeká v expozici TOPTRADE.

Veletrh nezapomíná ani na starší modely obytných aut a karavanů. Vítání jsou i návštěvníci, kteří chtějí přijet vlastním 'obytňákem' nebo karavanem. Právě pro ně je připraven Caravan Park, díky kterému je možné si zakempovat přímo v areálu výstaviště.

V nabídce budou testovací jízdy, jistě je ocení jak zkušení řidiči, tak nováčci. Bezpečnost jízd s obytným vozem prověří na stánku Žena v autě.cz., kde budou pro návštěvníky připraveny trenažery, simulátory a zajímavé workshopy. K vyzkoušení budou také elektrokola několika prověřených značek. Na své si přijdou i příznivci elektrických koloběžek, jednokolek či skateboardů.

Caravaning Brno nabídne i bohatý sortiment cestovatelského vybavení. Ať už se jedná o stany, svítidla, kempingový nábytek či židle a křesla. A jelikož veletrh je zároveň inspirací a zdrojem informací, dozvíte se zde i jaké jsou možnosti ubytování v tuzemských i zahraničních kempech.

Letošní ročník veletrhu je také příslibem aktuálních cestovatelských témat. O své zkušenosti s obytným autem se přijde podělit známý český cestovatel Jakub Moravec a téma bude zimní cestování a zážitky z cest po Skotsku, severním Norsku a Laponsku.

Po celou dobu veletrhu poběží i řada zajímavých přednášek, například na téma: Výběr a montáž vhodných doplňků do obytných aut a Energetická soběstačnost obytných aut. Chybět nebudou praktické ukázky či bližší seznámení se s dopravními předpisy pro karavanisty v České republice i v zahraničí, ani poradenství s možnostmi financování koupě nových vozů. Veletrh zkrátka nabídne vše, co je zapotřebí pro ideální cestování na čtyřech kolech.

Caravaning Brno se koná na brněnském výstavišti od 8. do 11. listopadu.

Další informace na www.caravaning-brno.cz.

https://www.novinky.cz/vase-zpravy/jihomoravsky-kraj/brno-mesto/4327-52958-veletrh-caravaning-brno-se-blizi.html

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště