Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BVV v médiích

Brno představilo motoristické veletrhy

Veletrhy Brno seznámily v říjnu motoristickou veřejnost s novinkami pro příští rok. V kalendáři se objeví nové názvy, ale také nové termíny. Upřesněna byla i místa konání akcí. Jak budou veletrhy s dopravní tematikou vypadat?

MOTOSALON

Mezinárodní veletrh motocyklů, příslušenství a oblečení Motosalon se opět po roce stane významným místem setkání dovozců a výrobců motocyklů, čtyřkolek, motocyklového příslušenství a oblečení, odborníků, novinářů a návštěvníků. Čtvrtý ročník se uskuteční v tradičním březnovém termínu, konkrétně od 7. do 10. března 2013 na výstavišti v Praze-Letňanech. Veletrh MOTOSALON je největším motocyklovým showroomem pořádaným v České republice. Je připravován za podpory motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů (SDA), jejíž členové se výstavy tradičně účastní. Například Harley-Davidson bude své novinky na veletrhu prezentovat na dvakrát větší ploše, než tomu bylo v minulosti. „Motosalon bereme jako součást oslav 110. výročí a předvedeme zde celou modelovou řadu motocyklů.“, uvedl country manager pro střední a východní Evropu Martin Heřmanský. Jaké novinky návštěvníci uvidí v expozici společnosti A-Spirit prozradil pan Jaroslav Pištěk: „V expozici motocyklů a skútrů představíme průřez všemi značkami APRILIA, MOTO GUZZI, GILERA, PIAGGIO a VESPA. V segmentu skútrů budeme vystavovat především kompletní sortiment modelů s motory 125 ccm splňujících novou legislativu ohledně řidičských průkazů skupiny B. Mezi motocykly představíme české veřejnosti většinu novinek pro rok 2013, tj. superbike APRILIA RSV4 Factory APRC ABS, cestovní enduro APRILIA Caponord 1200 nebo custom bike MOTO GUZZI California 1400 ABS/TC.“ Jak se na veletrh připravuje jeden z největších vystavovatelů, značka Honda, popsal její marketingový manažer Miloš Petr: „Společnost Honda Česká republika plánuje pro další ročník tradiční výstavy Motosalon rozsáhlý výstavní stánek, na kterém představí všechny své novinky a komplexní modelovou řadu pro kalendářní rok 2013. Celková expozice bude obsahovat více jak čtyřicet motocyklů, z nichž více jak deset bude patřit mezi nové modely. Mezi novinkami určitě zaujme model CB1100, nebo třeba nová generace jednoho z nejprodávanějších skútrů v Evropě modelu SH125. Výstava Motosalon je pro nás tradičním zahájením motocyklové sezony.“ Na své si přijdou také zájemci o příslušenství a oblečení, jak za Yshop.cz uvedl manažer marketingu Mirek Severa: „Na stánku Yshop.cz bude mít návštěvník možnost vidět novinku světového významu, revoluční airbagovou bundu a vestu Dainese D-Air® Street, která je založena na zcela jiné technologii, než současné airbagové motocyklové oblečení. Prezentovat budeme také novinky od předních světových výrobců přileb Arai a AGV a spoustu dalšího.“

AUTOSALON BRNO

Jedenáctý ročník mezinárodního veletrhu osobních automobilů AUTOSALON BRNO se uskuteční v novém jarním termínu, a to od 4. do 8. dubna 2013. Dohodli se na tom organizátor akce Veletrhy Brno, a.s. a spolupořadatelé Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) a Svaz dovozců automobilů (SDA). „Změnu termínu brněnského veletrhu osobních a užitkových vozů vnímáme pozitivně. Nové načasování brněnského veletrhu, krátce po mezinárodním automobilovém veletrhu v Ženevě, umožní značce ŠKODA představit nejžhavější novinky z portfolia tuzemské automobilky na domácí půdě, bez výraznějších prodlev,“ říká Petr Pečenka, ředitel ŠKODA AUTO Česká republika a předseda výkonného výboru SDA. Největší tuzemská automobilová výstava bude koncipována tak, aby přilákala jak zájemce o koupi nového automobilu, tak i motoristické nadšence automobilových veteránů, tuningu a motoristického sportu. Na základě předchozích ročníků se předpokládá návštěvnost přibližně 100 tisíc osob.

EUROTRANS

Od 11. do 14. září 2013 se na brněnském výstavišti uskuteční premiéra mezinárodního dopravního veletrhu EUROTRANS. Základními stavebními kameny tohoto nového titulu jsou stávající veletrhy AUTOTEC, Transport a Logistika. K nim přibude téma železniční dopravy pod názvem RAIL-TEC, které bylo doposud součástí strojírenského veletrhu.

Veletrhy Brno se také dohodly s pořadateli slovenské výstavy ŽEL-RAIL na spolupráci.

Výsledkem je přesun této tradiční akce pod veletrh EUROTRANS. Dohoda tak položila velmi pevný základ oboru kolejových vozidel na tomto nově vznikajícím veletrhu. Komplex dopravních veletrhů vznikl na základě analýzy českého trhu a vytváří základ pro česko-slovenské dopravní setkání. Takto koncipovaný veletrh má všechny předpoklady k účinné prezentaci vystavovatelů a také k vytvoření fóra pro odbornou výměnu názorů a formulování podnětů pro další rozvoj dopravních oborů. Nad Eurotransem převzali záštitu Svaz průmyslu a dopravy ČR spolu s Ministerstvem dopravy, které zde představí evropský navigační systém GALILEO, jehož administrativní centrum se v letošním roce přesunulo do Prahy. Partnery projektu EUROTRANS jsou hlavní profesní sdružení zaštiťující obory veletrhu (AutoSAP, SDA, SISA, ČESMAD, ČAPPO, SAČR, SSL, ELA, ČLA).

 

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště