Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BVV v médiích

Autosalon Brno 2013

Přesun z června na duben, levnější pro vystavovatele, s bohatým doprovodným programem

PRAHA/BRNO (Autofox) - Největší český veletrh osobních aut Autosalon Brno se v roce 2013 přesune z června na duben. Dohodli se na tom pořadatelská společnost Veletrhy Brno a spolupořadatelé Sdružení automobilového průmyslu (SAP) a Svaz dovozců automobilů (SDA). Členové asociací o této změně rozhodli více než dvoutřetinovou většinou. Veletrhy Brno očekávají ve dnech od 4. do 8. dubna přibližně 100.000 návštěvníků.

Nový termín před hlavní prodejní sezónou má přilákat automobilky k větší účasti. „Nový termín je z hlediska jarní prodejní sezóny odbytově zajímavý. Přinese příležitost prezentovat českému publiku aktuální automobilové novinky krátce po jejich premiérách na veletrhu v Ženevě,“ řekl ředitel veletrhu Jiří Čikl. Infrastruktura brněnského výstaviště navíc umožňuje vystavovatelům využít rozsáhlé venkovní plochy pro aktivní předvádění produktů.

Autosalon Brno se v posledních letech potýkal s nezájmem ze strany jednotlivých značek. V mnoha případech automobilky nahrazovali pouze místní dealeři, některé značky v Brně chyběly úplně.

Jarní termín navazuje na historické prvorepublikové autosalony v Praze (od roku 1904). Autosalon Brno 2013 bude koncipován tak, aby přilákal jak zájemce o koupi nového automobilu, tak i motoristické nadšence automobilových veteránů (Classic Show), tuningu a motoristického sportu (Motorsport Expo 2013). Uzávěrka přihlášek pro vystavovatele je v lednu 2013.

Veletrh již nebude v kalendáři akcí Mezinárodní organizace výrobců automobilů (OICA), jako jsou mezinárodní autosalony v Ženevě, Frankfurtu nebo Paříži, ale bude se profilovat jako akce na podporu prodeje nových aut v Česku. Pro vystavovatele tak bude levnější.

Autosalon Brno 2013 představí osobní automobily, minibusy, lehké užitkové vozy, přípojná vozidla, příslušenství, tuning, služby v silniční dopravě, alternativní pohony, program pro ženy (Lady Car 2013). Tiskový den bude 4. dubna.

 http://www.autofox.cz/index.php?idx=33788

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště