Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BVV v médiích

Obrat Veletrhů Brno loni znovu překročil miliardu korun

 

21. února 2018, E15.cz a Finance.cz, text převzatý z ČTK

Obrat Veletrhů Brno loni znovu překročil miliardu korun. Konkrétně se vyšplhal až na jednu miliardu a deset milionů. Firma vydělala po zdanění kolem 60 milionů korun. V zisku chce být i letos, řekl ČTK generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

„Dopadli jsme lépe, než jsme plánovali,“ uvedl Kuliš. Firma podle něj plánuje výrazně ziskové hospodaření také letos. Pokud se jí to povede, bude v zisku tři po sobě jdoucí roky.

„Není to přitom z toho důvodu, že bychom prodali nějakou budovu nebo něco, co nepotřebujeme, ale je to z operativní provozní činnosti," zdůraznil Kuliš.

Díky pozitivní bilanci městem vlastněná firma plánuje i výstavbu nového moderního pavilonu. „Nový pavilon bychom rádi zfinalizovali k Techagru za dva roky. Máme celkem jasnou představu jak má vypadat, jaké jsou technické parametry, nyní ladíme s hlavním akcionářem optimální postup,“ uvedl Kuliš. Debaty s městem se podle něj týkají zejména optimální formy financování.

Firma už dříve uvedla, že vzhledem k nedostatku výstavní plochy pro strojírenský veletrh a právě pro veletrh Techagro přichází o 20 až 30 milionů korun ročně, protože nedokáže uspokojit poptávku firem a musí některé odmítat.

Pavilon společnosti chybí poté, co v dřívějších letech opustila pavilon D, v němž je dnes VIDA! science centrum. „Pracovně proto říkáme, že chystáme nový pavilon D. Mělo by jít o revitalizaci pavilonu C, ke kterému bychom ještě přistavěli,“ řekl už dříve Kuliš. Náklady by se podle něj měly pohybovat mezi 400 a 500 miliony korun.

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště