Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MBK
28.2. - 2.3. 2012

Mezinárodní veletrh mlynářství, pekařství a cukrářství

Pekařští a cukrářští talenti na scéně – přímo v pavilonu P!

 

Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v ČR pořádá na mezinárodním veletrhu MBK již 17. ročník soutěže Český pekař roku JUNIOR. V profesionálním pekařském centru se ve dnech 28. 2. až 1. 3. utkají nejlepší mladí pekaři z odborných škol a učilišť v celé České republice.

Atmosféru letošního veletrhu MBK oživí třidenní finále soutěže, v níž změří síly nadějný  oborový dorost. Na brněnském výstavišti se tato akce uskuteční již podruhé, navíc zde poprvé proběhne soutěž o „Nejatraktivnější výrobek roku 2012“.

„Před dvěma lety jsme se rozhodli dodat soutěžím větší atraktivnost a přilákat pozornost odborné veřejnosti, sponzorů a médií. Proto se již 17. ročník této národní soutěže mladých pekařských a cukrářských talentů bude znovu konat v pekařském centru pavilonu P,“ uvedl předseda profesního svazu Jaromír Dřízal. Možnost sledovat výkony soutěžících podle něj  bude atraktivní pro odbornou veřejnost i pro návštěvníky z jiných oborů, kteří nemají často možnost sledovat celý proces výroby pečiva, od míchání a tvarování až po pečení.

Na zhotovení vánočky, velkých koláčů s náplní, ručně tvarovaných pletýnek a chleba dostanou soutěžící celkem devět hodin – šest hodin první a tři hodiny druhý den. Odborná porota bude hodnotit především nápaditost a originalitu výrobků, ale také jejich vzhled, vůni a chuť, stejně jako zručnost, technologii, hygienu a pořádek na pracovišti.

Souběžně konaná soutěž „Nejatraktivnější výrobek roku 2012“ je vyhlášena v kategoriích pekařské a cukrářské výrobky. O titul se mohou ucházet organizace, školy i jednotlivci. Soutěžní výrobky reprezentující mistrovskou práci jednotlivce nebo kolektivu budou po celou dobu veletrhu MBK vystaveny ve vitríně v pavilonu P.

MBK 2012

Vybíráme z firem (2016)

 


 

Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště