Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MBK
28.2. - 2.3. 2012

Mezinárodní veletrh mlynářství, pekařství a cukrářství

Nový český pekařský rekord je na světě, znám je i Český pekař 2012–junior

 

Dnes krátce před třetí hodinou padl na brněnském výstavišti nový český rekord, a to v rychlostním pletení pletýnek. Podmínkou soutěže bylo v co nejkratším čase uplést 30 kusů pletýnek z předem připraveného těsta, které bylo nutné rozdělit na tři díly, vyválet z nich prameny a poté je splést. Soutěžilo celkem šest závodníků – mladých zručných pekařů a pekařek ze středních odborných škol a učilišť. V čase 4:05 minut se nakonec podařilo Milanu Štěpáníkovi, studentovi Střední školy potravinářství a služeb v Pardubicích, obhájit vítězství a o 35 sekund překonat vlastní rekord z roku 2010.   

Vytvoření nového českého rekordu bylo předehrou pro vyhlášení dvoudenního klání o čestný titul „Český pekař roku 2012  – kategorie junior“. Vítězem dovednostní soutěže se stal Jan Havlík ze Střední školy hotelové a služeb v Kroměříži s 90,5 body. Na pomyslném stupni vítězů stanuli na druhém místě pardubický Milan Štěpáník (90,17 bodů) a Tomáš Hlávka z Brna (90 bodů). „Bodové ohodnocení soutěžících bylo vysoké, rozdíly minimální,“ zazněl komentář vrchního komisaře. Soutěže se zúčastnilo patnáct studentů ze sedmi škol. Jejich úkolem bylo vyrobit během devíti hodin 4 kusy konzumního chleba, 4 vánočky, 4 koláče s náplní a 60 kusů housek, přičemž 15 pletýnek na čas. 

Pořadatel soutěže Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v České republice spolu se svými partnery odpoledne oznámil také vítěze v dalších dvou soutěžních kategoriích. Nejatraktivnějším pekařským výrobkem se stala Pekařská sobota Bohumila Kubíčka. Karnevalové snění Terezy Šebkové, Petry Škodové a Heleny Stýblové zvítězilo v kategorii Nejatraktivnější cukrářský výrobek. Soutěžní pekařské a cukrářské výrobky i některá atraktivní nesoutěžní sladká díla jsou k vidění v pekařském centru pavilonu P.

MBK 2012

Vybíráme z firem (2016)

 


 

Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště