Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Life!
9.-11.11. 2018

Festival sportu, tance a zábavy

Faly Faye (BA-TO-CU)

Narodil se v Senegalu v rodině griotů, to znamená afrických umělců hudebníků, kteří předávájí umění africké hudby svého rodu z generace na generaci a hudební talent nesou jednotliví členové rodiny ve svých v genech. Jeho otec i dědeček byli vynikající bubeníci – hráči na senegalské bubny sabary.

Faly Faye začal hrát na sabary v 7-mi letech. Ve svých 16-ti letech se stal jako hráč na sabar v Senegalu členem velké hudební skupiny jménem „Super Cayor“, která se specializovala na žánr hudby „Salsa – Mbalax“. V této skupině působil 10 let.

Dalších 5 let spolupracoval v Senegalu se skupinou „Salsa Star“, kde působil jako hráč na baterii (po odchodu bubeníka Yakhya Fall, který se stal členem skupiny slavného senegalského zpěváka Youssou n'Doura).

Dále spolupracoval s hudební skupinou Africandos, se kterou uskutečnil umělecké turné po celé Evropě.

Později se usadil v Itálii, kde založil vlastní hudební skupinu jménem „Group Jamm“ a v Itálii působil 10 let také jako lektor tance. Vyučoval zde senegalský tanec Sabar Dance a západoafrický tanec Djembe Dance.

V roce 2016 přicestoval do České republiky. Zde spolupracuje se skupinou "Faye Therapy" svého bratra Tapha Faye a se skupinou „Batocu-africká hudba a tanec“ Moniky Rebcové. Založil zde také vlastní skupinu „Faly Faye Company“. Jako lektor tance vyučuje v Praze senegalský Sabar Dance v pravidelných kurzech tance v produkci Moniky Rebcové.

COUPLES & THEMATIC STUDIO

Sobota 11.11.2017
14:30-16:00
Afro Dance
(MASTER CLASS)

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště