Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Life!
9.-11.11. 2018

Festival sportu, tance a zábavy

Daša Bátorová (TS Stolárna)

V roce 2005 potkala salsu a byla to láska na první "dobu". Tanec se stal jejím životním stylem a začala poznávat krásy i ostatních tanců - bachata, reggaeton, zouk, west coast swing. Největší závislost v ní ale vyvolala kizomba svou smyslností a samba de gafieira svou hravostí.

Daša Bátorová (TS Stolárna)

Faly Faye (BA-TO-CU)

Narodil se v Senegalu v rodině griotů, to znamená afrických umělců hudebníků, kteří předávájí umění africké hudby svého rodu z generace na generaci a hudební talent nesou jednotliví členové rodiny ve svých v genech. Jeho otec i dědeček byli vynikající bubeníci – hráči na senegalské bubny sabary.

Faly Faye (BA-TO-CU)

František - Frank Tomas Grapl Junior (Whakaari Rotorua)

Vedoucí folklórní skupiny Whakaari Rotorua, muž, který má po otci moravské kořeny, jeho maminka je Maorka. Frank je poloviční Čech, má velký vztah Česku, k historii a tradici - znáte nějakého jiného Maora, který by měl doma schovaný třeba podpis Edvarda Beneše? Je mu teprve 35 let, vzpomínek a zážitků, a to i ve spojení s českou kulturou, má ale tolik, že by to pro jiné vydalo na několik životů.

František - Frank Tomas Grapl Junior (Whakaari Rotorua)

Hana Valová & High Edition (Taneční škola Danza)

Hana Valová alias Háňa pochází z taneční skupiny High Edition, která je na scéně již 10 let! Také je součástí celosvětového seskupení tanečníků Imperial House of Waacking.

Hana Valová & High Edition (Taneční škola Danza)

Jan Dvořák & Ina Daučíková (Bohemian Salseros)

Jako diplomovaný lektor založil školu tance a taneční skupinu Bohemian Salseros, kde působí od roku 2003 jako učitel, manažer a choreograf párových tanců. Společně s partnerkou Inou se věnují nejen výuce, ale i tvorbě tanečních choreografií, se kterými skupina vystupuje na soutěžích, festivalech nebo soukromých akcích v ČR i zahraničí.

Jan Dvořák & Ina Daučíková (Bohemian Salseros)

Jana Habalová (TS Stolárna)

Jana tancuje s přestávkami od osmi let. Začínala v klasické ZUŠce v tanečním oboru, kde získala základy klasického, současného i moderního tance. Ze ZUŠky přešla do tanečního centra Monsignore, kde se věnovala contemporary dance a technice Marthy Graham. Ve 14ti letech se náhodně zúčastnila výběrového řízení do taneční skupiny Ryengle, kde poprvé objevila párový tanec (taneční vynechala), který si ji získal.

Jana Habalová  (TS Stolárna)

Jana Střílková (Forró Prague)

Od roku 2013 se intenzivně věnuje brazilským párovým tancům, především forró. Pravidelně se účastní mezinárodních festivalů, pobývala půl roku v Brazílii, kde načerpala cenné znalosti v "domácím prostředí".

Jana Střílková (Forró Prague)

Lenka Fučíková

Jmenuji se Lenka a jsem tanečnicí a lektorkou z Brna. Tanci a pohybu se věnuji již od útlého dětství. Začínala jsem jako pětiletá ve folklórním souboru Púčik a té doby mám k lidové kultuře a tradicím opravdu blízko. Během studia na taneční konzervatoři jsem se seznámila s většinou tanců Čech, Moravy a zemí karpatského oblouku, které jsem následně jako tanečnice VUS Ondráš prezentovala na scéně v tuzemsku i zahraničí. Další zkušenosti jsem získala za svého působení v profesionálním tělese Slovenského ľudového uměleckého kolektivu (dále SĽUK).

Lenka Fučíková

Lída Janská a Antonio Aldea (Tango Praha)

Lída Janská se tancem se zabývá již od 12 let, kdy se věnovala folklórním tancům a poté soutěžnímu tancování, ve kterém získala mezinárodní třídu ve standardních tancích a semifinálové umístění na mistrovství republiky. Účastnila se mnoha národních i zahraničních soutěží.

Lída Janská a Antonio Aldea (Tango Praha)

Martin Šmoldas (TS Stolárna)

Martin je dlouholetý tanečník, který začínal se standardními a latinskoamerickými tanci, hlavně pro zábavu a až později se náhodou dostal na kurz zouku, který ho uchvátil.

Martin Šmoldas (TS Stolárna)

Om Dance Academy

Om Dance Academy - profesionální taneční skupina, která se věnuje indickému Bollywoodskému tanci - je velmi uznávaná indickou komunitou v ČR a pravidelně vede kurzy indického tance přímo v budově indického velvyslanectví. Svou pedagogickou činnost velmi úspěšně uplatňuje také v Mezinárodní škole v Praze (International school of Prague), kde v rámci mimoškolních aktivit učí malé tanečníky poznávat kouzlo indického tance a radosti z pohybu.

Om Dance Academy

Pavel Maximenko (TS Stolárna)

Od malička jsem měl vztah k hudbě. Měl jsem jí rad ve všech podobách, ať už to byl zpěv, hraní na nějaký nástroj, anebo tanec. Proto jsem to musel vyzkoušet všechno. Po té co jsem zkoušel hrát na klavír, kytaru a zpívat, začal jsem závodně tančit standartní a latinsko-americké tance.

Pavel Maximenko (TS Stolárna)

Petr Zabystrzan (Art 4 People)

Tanec je mojí součástí už od dětství. Díky vytrvalosti se mi spolu s taneční partnerkou podařilo dosáhnout i na nejvyšší republikové příčky, a to jak v juniorských kategoriích, tak i na profesionální dráze v kategorii dospělých. V současné době také působím jako porotce na tanečních soutěžích a již několik let se snažím předávat své taneční zkušenosti svým svěřencům.

Petr Zabystrzan (Art 4 People)

Mohlo by vás zajímat

Video

2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013


Fotogalerie

SPORT Life! 2017

2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013


Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště