Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Life!
24.-26.11. 2023

Festival sportu, tance a zábavy

Lukáš Pleskot: V Brně se esportu daří. Budoucnost MČR směřuje do větší haly


Lukáš pleskot organizuje esportové soutěže od roku 2002. Jeho agentura Playzone pořádá oficiální Mistrovství ČR v počítačových, mobilních a konzolových hrách. V roce 2015 poprvé zavítali na brněnské výstaviště, kde se prezentovali na jednom malém stánku. Dnes zaplňují halu B.

Jste rádi, že se letošní ročník MČR uskutečnil přímo v Brně na výstavišti?

Určitě ano. MČR navazuje na roční kvalifikace, takže to není soutěž vytržená z kontextu. Jedná se o finále ročního konceptu. Dalo by se to přirovnat k rozjetému vlaku, takže i ze dne na den to není jednoduché zastavit.

Narážíte teď na opatření, která vydala vláda v době, kdy bylo MČR v plném proudu?

My jsme je paradoxně ani moc nesledovali. Měli jsme tady tolik práce, že jsme se skoro nezastavili. Já sám jsem byl ale v ten čtvrtek relativně v klidu. My tím, že jsme to všechno měli postavené a že se MČR už rozběhlo, tak jsme věděli, že soutěžní část akce to nenaruší. Všichni soutěžící byli tady na místě. Navíc je náš hlavní výstup z této akce především stream. Proto jsme si byli téměř jistí, že v MRČ budeme moci pokračovat dál. Obavu jsme měli o výstavnickou část pro návštěvníky. Také je rozdíl, pokud hráči hrají před zaplněným kotlem, nebo před prázdnou tribunou.

Jak jste se na letošní MČR připravovali?

Největší hrozby celé akce byly vládní opatření, které se netýkaly v návaznosti na nouzový stav. Opatření, která se vydala v polovině listopadu měla zejména dopad například na to, že se jako neočkovaná osoba nemůžete ubytovat. V prvních chvílích nebylo možno ubytování vyjednat ani v rámci pracovní cesty. Tehdy jsme zvažovali, jestli to vůbec zvládneme provést. Ubytovat se musí nejenom tým, který spravuje MČR, ale také účastníci. Kromě toho jsme pak řešili současné kovidové strasti spojené s trasováním a pozitivními testy.

Dnes máte poslední den MČR. Vidíte na tomhle ročníku také pozitiva?

Jsem mile překvapen. Mohl to být velký průšvih, ale za mě k tomu nedošlo. I přes přísná opatření se za námi přišli podívat lidé. Samozřejmě to není srovnatelné s rokem 2019, kdy bylo MČR taky tady v Brně. Dokud si nezapnete zprávy, tak kromě respirátorů nepoznáte, že se kolem vás něco děje.

Když zmiňujete minulý offline ročník 2019, tak jste se právě letos rozhodli navýšit počet dní. MČR se tak koná 5 dní, tedy o 2 dny déle. Co Vás k tomu vedlo?

Je to poměrně složité, abyste stihli odehrát turnaj za tři dny v době, kdy se koná festival Life! Minulé roky jsme v Brně ostatní turnaje jenom streamovali a lidé přišli až na samotné rozhodující zápasy. Letos jsme se rozhodli turnaj odehrát celý pro veřejnost včetně kvalifikací. Osvědčilo se nám to minulý rok, kdy jsme vše museli vysílat pouze online. Právě proto jsme na to navázali a plánujeme v tom do budoucna pokračovat. Vidím v tom nějakou cestu, že budeme potřebovat alespoň 5 dní na to, abychom odehráli turnaj.

Na co se můžeme v budoucnu v souvislosti s MČR těšit?

Kromě delšího programu, zajímavých expozic také určitě na větší pavilon. Poslední roky, kdy obsazujeme halu B začínáme koukat po něčem větším, takže se příště možná potkáme v pavilonu P.

 

Datum: 28.11.2021 14:03:00

Mohlo by vás zajímat

Video

2022 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015


Fotogalerie

Life! 2022

2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015


Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště