Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Aktuality

SPORT Life, Caravaning Brno, Dance Life Expo, In-Joy, You2ber Life - předběžná závěrečná zpráva

 

Festival sportu tance a zábavy (SPORT Life, Dance Life Expo, In-Joy, You2ber Life) a veletrh  Caravaning Brno se konaly na brněnském výstavišti od 3. do 6. listopadu 2016. Caravaning Brno začaly už ve čtvrtek, festival se přidal v pátek. You2ber Life probíhal pouze v sobotu. Ročník 2016 je pokračováním osvědčeného konceptu, který jednoznačně potvrdil svůj potenciál. Během čtyř dnů navštívilo výstaviště téměř 45 000 návštěvníků. Opět se nám tak podařilo na výstaviště přilákat širokou veřejnost a otevřít tak areál lidem.

I letošní ročník byl především propagací sportu, pohybu, zdravého životního stylu a zábavy bez alkoholu a drog. Struktura návštěvníků potvrdila, že zejména mezi mladými je tato myšlenka naprosto přirozená, podporu si získala i mezi významnými českými sportovci. Do programu se tak zapojili Kateřina Neumannová, Hanka Kynychová, Štěpánka Hilgertová a Tomáš Řepka. Výstavní expozicí se sportovišti a mnoha programy se veletrhu SPORT Life zúčastnily Statutární město Brno a Jihomoravský kraj.

Veletrh SPORT Life byl umístěn v pavilonech A1, A2, V, F a na volných plochách. Jeho součástí byly nejen expozice vystavovatelů, ale i sportoviště a programová centra. Návštěvníci zkoušeli sportovní aktivity a nakupovali zboží na expozicích vystavovatelů. Veletrh navštívil primátor města Brna Petr Vokřál, do programu se zapojil slaněním administrativní budovy Veletrhů Brno také zpěvák a herec Václav Noid Bárta. Už podruhé byl součástí veletrhu také závod AGROTEC SPORT Life rally show, kterou letos nově doplnil seriál klasických sportovních vozů Penrite Classic Cup. V pátek přišli na výstaviště žáci základních škol, aby absolvovali speciální program zaměřený na sport, protidrogovou problematiku a prevenci dalších negativních jevů.

Veletrh DANCE LIFE EXPO je setkáním tanečníků, soutěžním kláním i místem, kde může veřejnost vidět unikátní taneční představení. Letos proběhlo 80 tanečních workshopů a několik tanečních show. Součástí DANCE LIFE EXPO byla také mezinárodní soutěž IDF EUROPEAN CHAMPIONSHIP. I v roce 2016 se podařilo překonat český rekord v počtu osob tančících stejnou choreografii. V pavilonu B u Evropa 2 Show Stage se sešlo 1577 tančících osob, frontmany akce byli Lukáš Pavlásek, Ondřej Sokol a Jakub Kohák.

In-Joy pokračoval v loni nastoupené profilaci na počítačové hry a youtubering. Jeho centrem byl herní pavilon C, kde se odehrávalo finále Mistrovství ČR v počítačových hrách a první ročník VODAFONE mistrovství ČR v mobilních hrách. Youtuberský program proběhl premiérově pod značkou You2ber Life a během celodenního programu přišly tisíce fanoušků. Pozvání k účinkování přijali FattyPillow, HouseBox, PedrosGame, Jmenuju se Martin, Kovy, Gabrielle Hecl, Anna Sulc, Misha, Metadon, Makyna016, Barbora Votíková, Fayne, EmperKingVision, Porty, Veronika Spurná, Vendali, MarweX, Denča HD, Peťan, Gabrielle Clement, Herdyn.

Příští ročník Festivalu sportu, tance a zábavy se uskuteční v listopadu 2017.

Řekli o veletrhu

Jakub Loub, Hudy
SportLife hodnotíme velmi úspěšně. Akorát nás trošku mrzí to, že v pátek skončil veletrh už v 18 hodin. V příštím ročníku by mohl končit až ve 20 hodin, mezi půl šestou a šestou jsme tady totiž měli hodně lidí. Jinak jsme úplně spokojení. Příští rok to tady ještě vylepšíme, už máme nějaké nápady.

Josef Ulrich, FIT PRO
Naši účast na festivalu hodnotíme určitě jako přínosnou. Zaznamenali jsme dobré prodeje a navázali jsme dokonce dvě nové spolupráce. Nejsilnější byla sobota, kdy se tady konalo BESTIE OPEN, na kterém jsme pomáhali.

Aleš Krmíček, MIHA BODYTEC
Kdybychom měli naši účast ohodnotit od jedné do pěti, kdy jednička je nejlepší, tak bychom zvolili asi dvojku. Celkově jsme tedy určitě spokojení, koncových zákazníků zde bylo spousta. Trochu nám chyběli B2B zákazníci, ale koncept festivalu je zaměřen na širokou veřejnost, takže se to dalo čekat.

Jakub Kalina, Meatfly
Atmosféra byla parádní, zejména pak v sobotu. I když jsme museli trochu hnout s harmonogramem, tak to bylo skvělé, účast byla výborná, fandilo se. Byla tady neskutečná show.

Lukáš Pleskot, PlayZone
Za nás je naprostá spokojenost. Povedlo se nám udělat něco, co tady ještě nebylo, nebo dlouho nebylo. Máme dobrou zpětnou vazbu od návštěvníků, od hráčů i od partnerů, kteří se na tom podílí, a už přemýšlíme o dalším ročníku, který by byl zase tady na výstaviště.

Kateřina Fantová, Jihomoravský kraj
Měli jsme na SPORT Life  už podvanácté doprovodný program, kde se prezentují sportovní kluby a sportovní organizace. Ty mají čím dál větší zájem se tady prezentovat a pořádat exhibice. Takže si myslím, že všechno je dobré. Jediná připomínka, kterou letos mám, je, že jsme sem nedostali program, abychom věděli, co je v dalších pavilonech. Návštěvníci jsou zvyklí, že jsou u nás často sportovci, proto se chodí ptát k nám. A my jsme třeba v pátek, když byl program pro školy, nevěděli, kde jsou sportovní hvězdy jako Štěpánka Hilgertová. Jinak jsme spokojení, žádný problém.

Zbyněk Muzikář, jednatel AVORI s.r.o. (SanaSport)
Pro nás je SportLife tradiční záležitost. Naši expozici jsme přizpůsobili tak, abychom sem přinesli spoustu věcí, co se týče diagnostiky. Například jsme sem poprvé přivezli speed test z Německa. Kolegové, se kterými jsem test řešil, jsou se zájmem o test velmi spokojení, dokonce jsou ta dvě absolutní čísla v počtu testů, které tady proběhly, na úrovni berlínského maratonu a velkých celoevropských sportovních událostí. Takže je vidět, že Češi si rádi hrají a že test, který máme, je zábava. Proč lidi chodí na SportLife: dobrý nákup, vidět něco nového, zábava. To zůstává to tradiční, za čím lidi chodí. My jsme tady posedmé a zatím to nevypadá, že bychom tady nebyli i příští rok.

Radim Kakáč, Biketrial
Akce byla naprosto perfektní. Byl obrovský počet jezdců a to i mladých jezdců, kteří poprvé zkouší biketrial. Z toho mám největší radost. A organizačně byla jako každý rok spolupráce jak s brněnskými veletrhy, tak s okolím a pořadatelským sborem úplně skvělá. Včetně spolupráce na přestavění překážek ze soboty na neděli na lehčí překážky pro mladší účastníky, to dá strašný kus práce. Strašně moc všem děkuju za spolupráci a za to, jak to dopadlo.

Václav Kobes (Předseda české motocyklové federace), Biketrial
Mám velice kladné pocity z celého pojetí SPORT Lifu. Z toho, že se jde na konkrétní akce a z toho, že mají návštěvníci možnost nejenom zhlédnout, ale i vyzkoušet si různé aktivity. To je samozřejmě přínos i oživení pro veletrh. Samotné oblečení je hezká věc, ale když v rámci toho mají zážitkové aktivity, je to vždy plus. Tyhle zkušenosti máme, s BVV spolupracuje tenhle sport dlouho. Pokud bude další rok ze strany BVV zájem, my máme samozřejmě zájem o mistrovství zde i příští rok.

Adam Kosnějovský, VSA Extreme
Z našeho pohledu jsme určitě spokojení, protože bylo dost lidí, podařila se udělat super atmosféra. A kromě malinkého problému s elektřinou, který byl rychle vyřešený, nebyl žádný problém. Jestli tady zorganizujeme mistrovství i příští rok? Záleží na spolupráci s dalšími partnery, ale budeme se snažit, abychom ho tady uspořádali.

Datum: 6.11.2016 17:30:00

Mohlo by vás zajímat

Video

2022 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015


Fotogalerie

Life! 2022

2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015


Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště