Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Aktuality

Lifefood: život je hojnost

 

Lifefood je česká společnost vyrábějící raw food, neboli živé jídlo. Založila ji Tereza Havrlandová v roce 2006, tedy v době, kdy byl koncept raw food prakticky neznámý. Dnes je společnost největším světovým výrobcem raw food co se týče šíře produktových řad. Zpracovává suroviny z rozmanitých koutů planety a její produkty milují lidé na celém světě. V promyšlené symbióze funguje propojení unikátních technologií, dlouholetého know how a důrazu na ruční práci. Přitom všechno mohlo být docela jinak.

Příběh Terezy

Tereza studovala práva a zahraniční obchod, chtěla se věnovat diplomacii. Zároveň milovala sport a cestování. Již v roce 2004, při návštěvě sestry ve Spojených státech, se poprvé seznámila s raw food – jídlem z chemicky a tepelně neošetřených surovin rostlinného původu. Učarovalo jí nejen pestrostí chutí, ale pomohlo jí také v osobním životě, kdy se díky změně stravy zbavila zdravotních potíží. Další zlomový moment přišel při kitesurfingu v Austrálii. Tereza si vážně poranila rameno a kvůli náročné rekonvalescenci se musela vrátit do České republiky.

Nedostatek kvalitní výživné stravy ji donutil k důležitému kroku. Začala dovážet raw produkty ze zahraničí. A záhy se rozhodla uplatnit vlastní zkušenosti s přípravou živých pokrmů. Společně s prvními kolegy vybudovala ze zrušené pekárny v centru Prahy malou sušárnu. Prvotní inspiraci čerpala v zahraničí, brzy se však vydala vlastní cestou počínaje recepturami a konče výrobním know how nebo třeba vyhledáváním nových ingrediencí. Z centra Prahy se firma brzy přestěhovala, protože kapacita nestačila narůstající výrobě. Lifefood se vydal na vzestup.

Dnes je Lifefood přítomen po celém světě a život je stále hojnost

Vyrobeno s láskou. Život je hojnost. Kvalita ruční práce. S touto vizí Tereza začínala a dodnes je majákem v moři každodenní mravenčí práce při vedení tak velké společnosti. Prvotřídní kvalita, chuť a osobní přístup při všudypřítomném důrazu na etiku konání je to, co dělá Lifefood Lifefoodem.

Tereza stále naslouchá svým zákazníkům na veletrzích, festivalech a všude tam, kde proudí život. Podílí se na vývoji receptur, dohlíží na výrobu, organizuje. Část roku tráví v zahraničí vyhledáváním nových dodavatelů, návštěvami stávajících nebo hledáním inspirace při oblíbeném kitesurfingu.

Kvalita bez kompromisů

Certifikovaná kvalita - od svého vzniku v roce 2006 vyrábí Lifefood své produkty podle velice přísných vnitrofiremních a zákonných norem a své filozofie. Samozřejmostí a předpokladem vzniku zdravých, chutných a maximálně výživných potravin je využití těch nejkvalitnějších surovin v raw a bio kvalitě.

Bio certifikace

Všechny výrobky Lifefood obsahují 100 % prvotřídních surovin v bio kvalitě. Dodavatelé se pravidelně hodnotí dle přísných kritérií. Výroba je certifikována společností ABCERT dle evropských norem. BIO kvalita je jejich standard. CZ-BIO-002.

Živá strava

Všechny výrobky Lifefood jsou zpracovávány za studena nebo za nízkých teplot do 45 °C. Nejsou zahřívané vysokou teplotou, pečené, vařené, pražené ani pasterované. Díky tomu zůstávají všechny nutriční hodnoty zachovány, stejně jako přirozená podstata surovin. Při teplotách do 45 °C nedochází k modifikaci výživných látek a ty si tak uchovávají maximální vstřebatelnost a využitelnost pro lidský organizmus.

Bez laktózy

Všechny výrobky Lifefood jsou přirozeně bez laktózy, neboť se používají čistě rostlinné ingredience.

Bez lepku

Všechny výrobky Lifefood jsou vyráběny z přirozeně bezlepkových surovin a jsou pravidelně na obsah lepku testovány. Lifefood spolupracuje se Společností pro bezlepkovou dietu z.s., která firmě udělila licenci k ochranné známce "symbolu přeškrtnutého klasu".

Vegan certifikace

Všechny výrobky Lifefood jsou vyráběny z čistě rostlinných ingrediencí a v provozovně se nevyskytují žádné živočišné produkty. Firemní volbou je nepřispívat k utrpení zvířat určených pro lidskou spotřebu kdekoli na světě a cílem je šířit tuto myšlenku dále výrobou a prodejem 100% vegan výrobků.

Bez přidaného cukru

Všechny výrobky Lifefood jsou vyráběny bez přidaného rafinovaného nebo třtinového cukru, bez sladů nebo umělých sladidel. Produkty jsou sladké díky přirozeně se vyskytujícím cukrům v sušeném či čerstvém ovoci anebo v raw sirupu z agáve. Díky tomu má většina výrobků nízký glykemický index.

Bez genetické modifikace (non-GMO)

Všechny výrobky Lifefood jsou ze surovin bez genetické modifikace. Lifefood si uvědomuje rizika narušování přírodních dějů, koloběhu života a vývoje. Je proti násilnému vstupování do přírodních procesů nadnárodními koncerny, které manipulují přírodou i lidmi za jediným účelem, a tím je vlastní zisk.

S láskou

Lifefood nemá obří výrobní linky, které obsluhují pár bezejmených lidí. Naopak. Společnost zrekultivovala starý brownfield, pracuje v malých týmech a všichni se zde znají jménem. Každý produkt prochází rukama konkrétního člověka, který je za něj zodpovědný a dbá na jeho kvalitu a chuť. Ví, že za krátkou dobu ten produkt někdo bude jíst a chce, aby to bylo s potěšením a radostí.

Datum: 26.10.2018 9:55:00

Mohlo by vás zajímat

Video

2022 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015


Fotogalerie

Life! 2022

2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015


Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště