Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Aktuality

3, 2, 1, teď! Festival Life! se sportem, zábavou a nově i cyklistikou právě začíná

 

Novým generálním partnerem letošního ročníku festivalu Life je Datart, dodavatel značkové elektroniky. Festival tance, zábavy a sportu rozproudí haly brněnského výstaviště začátkem listopadu, konkrétně 8.-10.11. Jeho tvářemi pro rok 2019 bude ambasador Ondřej Sokol, moderátorka Lucie Borhyová a řada známých sportovců.

 


Přijďte překonat taneční rekord v sobotu ve 14:30 do pavilonu A1

Zatímco Ondřej Sokol je tváří festivalu už po několik let a sám moc rád do Brna jezdí, pro Lucii Borhyovou to bude na letošním veletrhu premiéra. 
Tak jako každý rok se i letos pokusí společně s tanečníky pokořit taneční rekord v rámci veletrhu DANCE Life, nacvičte si letošní choreografii podle instruktážního videa. Loni tančilo na stejnou choreografii 2135 návštěvníků, jedná se tedy o vysoce nasazenou laťku. Taneční rekord má každý rok stále lepší neopakovatelnou atmosféru, letos přijdou kromě Lucie a Ondřeje také youtubeři Fatty Pillow s hercem a dabérem Michalem Holánem, Anička Šulc a House. Videopozvánka na Life! 2019 s Lucií Borhyovou a Ondřejem Sokolem A něco pro pobavení - jak jsme točili na dálnici.

BIKE Life! - cyklistika opět na výstavišti

V roce 2019 se na výstavišti opět objeví kola a všechno, co k nim patří. Sekce BIKE Life! bude umístěna v polovině pavilonu V, na expozicích najdou návštěvníci převážně elektrokola, ale také například silniční nebo MTB kola. K cyklistice bude patřit doprovodný program na pódiu a testovací dráha pro elektrokola a elektrokoloběžky. V pátek proběhne E-bike konference a prezentace českých výrobců cyklistického sortimentu CZECH MADE, dopoledne můžete zajít na diskuzi a elektrokolech a související problematice. V sekci BIKE Life! budou vystavovat zhruba dvě desítky firem. Jedním ze zajímavých exponátů bude elektrokolo Bianchi e-suv.

vystavovatelé a aktuality BIKE Life!

SPORT Life! - zážitek i nákup

Centrem sekce SPORT! Life bude tradičně pavilon V, kde jsou umístěni jednak vystavovatelé s cyklistickým sortimentem, jednak vystavovatelé sortimentu pro outdoor a pobyt v přírodě, fitness, běh, firmy prezentující zdravou výživu a vše pro zdravý životní styl. Expozice jsou prodejní, tedy už začátkem listopadu můžete myslet na Vánoce. Ve "Véčku" ještě najdete lezecké stěny, kmenové lezení, imitaci lezení ledů, bouldering, šplh a také adrenalinový skok z pětimetrové výšky. Součástí sekce SPORT Life! je závod freestyle BMX, závody ve šplhu na laně, mistrovství ČR v parkouru nebo boulderingové závody.

Family Hall – pavilon Z

Jednou z novinek festivalu bude větší Family Hall, oblíbená hala s atrakcemi pro rodiny s dětmi. Sportoviště i zábavný park bude tentokrát umístěn do velkého kruhového pavilonu Z. Děti si budou moci vyzkoušet sporty a další aktivity pod vedením lektorů z klubů z Brna a Jihomoravského kraje.

Datart Life

Nově na Life! budou také dvě haly Datart Life (G1 a G2) - jedna bude s technologickými vychytávkami a bílou elektronikou, druhá více lifestylová, zaměřená na zdravé vaření a inspiraci. Pro návštěvníky bude připraven barber shop, vizážistka nebo kuchařská show. Významné místo budou zaujímat stále oblíbenější elektrokoloběžky.  Více o jednotlivých značkách

K programu Datart navíc připravil speciální festivalovou nabídku. Všechny produkty prodejní sítě Datart budou v nabídce za sníženou cenu, a to až o dvacet procent.

DATART Life! podrobnosti

Program s youtubery proběhne před tanečním rekordem

Youtuberská show začne v sobotu ve 14:40 v pavilonu A1, bude pokračovat účastí youtuberů na tanečním rekordu a po jeho skončení v 16 hodin bude následovat autogramiáda, selfíčka a setkávání. Letos přijedou Fatty Pillow se svým parťákem Michalem Holánem, Anička Šulc a House. Ke vstupu na program s youtubery stačí běžná vstupenka na festival Life!. K youtuberům se na autogramiádě přidají také hlavní hvězdy tanečního rekordu – Ondřej Sokol a Lucie Borhyová. Podrobnosti k tanečnímu rekordu

SPORT Life! pro mládež

Už tradiční součástí festivalu je akce určená pro žáky základních škol, kde si mohou zasportovat se známými sportovci, vyslechnout si motivační přednášky, dozvědět se o nebezpečích na sociálních sítích nebo škodlivosti drog. Žáky přijedou motivovat například režisér, herec a sportovec Jakub Kohák, tanečník Marek Dědík nebo cvičitelka a gymnastka Hanka Kynychová, fotbalista Petr Švancara, pětibojař David Svoboda, jezdec freestyle motokros Libor Podmol, automobilový závodník Aleš Loprajs, akrobatický lyžař Aleš Valenta, horolezec Marek Holeček a rally jezdkyně Ollie Roučková. Letos začínáme v pátek 8. listopadu od 9:00 (podrobný program), školní skupiny mají zvýhodněné vstupné, pedagogové mají vstup zdarma a pro vybrané žáky získají přístup do aplikace, která pomůže připravit žáky na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia.

Podrobné informace a program SPORT LIfe! pro mládež

Návštěvnická soutěž

Každý návštěvník může soutěžit o chytrou televizi GoGEN s úhlopříčkou 43 palců a další ceny, Stačí vyplnit na zadní straně vstupenky odhad počtu návštěvníků festivalu Life! a odevzdat na stánku GoGEN v pavilonu V. Více o soutěži

Fitness pro všechny

Milovníci sportu a zdravého životního stylu určitě opět zapojí své svaly na nejrůznějších stanovištích ve Fitness zóně, vyzkouší lezecké stěny a nejrůznější druhy sportů.

Oblíbené běhy

Běžce opět čeká možnost účastnit se několika závodů přímo v areálu výstaviště. Tradiční SPORT Life RUN, který se uskuteční v sobotu, bude rozdělen do více kategorii a poběží se 7 km po výstavišti. Nově se na výstavišti objeví překážkový GLADIÁTOR Race. Ten se uskuteční v neděli a kromě areálu BVV se poběží i na Velodromu. V rámci Gladiator race si mohou dospělí i děti vyzkoušet překážky, které budou pro ně umístěné v pavilonu Z – Family Hall!

Tanec, Game Hall - Mistrovství ČR v PC a mobilních hrách

Fanoušci tance si nenechají ujít nejrůznější workshopy v sedmi studiích s tanečními lektory a mistry i vystoupení tanečníků všech věkových skupin a tanečních stylů, k dispozici jsou také workshopy pro úplné začátečníky nebo pro zvědavce, kteří si chtějí konkrétní taneční styl jen vyzkoušet. Během festivalu proběhne také několik tanečních soutěží a tanečních show. Nadšencům počítačových her, virtuální reality a mobilních aplikací bude sloužit opět Game Hall v pavilonu B, kde je pro ně připraveno mj. i finále MČR v počítačových hrách a nejvyšší tuzemská soutěž v mobilních hrách. V rámci IN-JOY Life! si mohou sami vyzkoušet nejnovější hry na herních konzolách a PC nebo zakoupit potřebný software hardware a užít si hru doma. 

Program Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách

Program Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách

Exit in the hall

V pátek 8. listopadu od 20 hodin si můžete užít v pavilonu A1 zajímavou párty s holandským DJ a producentem EGBERT Live, úžasná párty pokračuje i v sobotu večer. Tato akce je spojena s festivalem Life! už podruhé.

Festival se loni rozkládal na ploše přes 31.000 metrů čtverečních, zaplnil 10 hal a své produkty nabídlo 110 vystavovatelů sportovního vybavení. V roce 2019 bude rozsah festivalu přibližně stejný.

Kdo nechce chybět ve víru tance, zábavy a sportu, neměl by letošní Life! na brněnském výstavišti vynechat.

Datum: 8.11.2019 9:00:00

Mohlo by vás zajímat

Video

2022 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015


Fotogalerie

Life! 2022

2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015


Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště