Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Life!
8.-10.11. 2019

Festival sportu, tance a zábavy

Life! přináší novinky

 

Novým generálním partnerem letošního ročníku festivalu Life je  Datart, dodavatel značkové elektroniky.  Festival tance, zábavy a sportu rozproudí haly brněnského výstaviště začátkem listopadu, konkrétně 8.-10.11. Jeho tvářemi pro rok 2019 bude ambasador Ondřej Sokol, moderátorka Lucie Borhyová a řada známých sportovců.


Nová dvojice – Lucie a Ondřej

Zatímco Ondřej je tváří festivalu už po několik let a sám moc rád do Brna jezdí, pro Lucii to bude na letošním veletrhu premiéra. Nicméně už nyní se oba připravují na společnou akci a v současné chvíli připravuji virální video s pozvánku na Life!
Tak jako každý rok, se i letos pokusí společně s tanečníky pokořit taneční rekord v rámci veletrhu DANCE Life. Vloni tančilo na stejnou choreografii 2135 návštěvníků, jedná se tedy o vysoce nasazenou laťku. Také celková návštěvnost festivalu Life! byla v roce 2018 mimořádná, a to 51 350 osob.

BIKE Life! - cyklistika opět na výstavišti

V roce 2019 se na výstavišti opět objeví kola a všechno, co k nim patří. Sekce BIKE Life! bude umístěna v polovině pavilonu V, na expozicích najdou návštěvníci převážně elektrokola, ale také například silniční nebo MTB kola. K cyklistice buce patřit doprovodný program na pódiu a testovací dráha pro elektrokola a elektrokoloběžky.

SPORT Life! - zážitek i nákup

Centrem sekce SPORT! Life bude tradičně pavilon V, kde jsou umístěni jednak vystavovatelé s cyklistickým sortimentem, jednak vystavovatelé sortimentu pro outdoor a pobyt v přírodě, fitness, běh, firmy prezentující zdravou výživu a vše pro zdravý životní styl. Expozice jsou prodejní, tedy už začátkem listopadu můžete myslet na Vánoce. Ve "Véčku" ještě najdete lezecké stěny, kměnové lezení, imitaci lezení ledů, bouldering, šplh a také adrenalinový skok z pětimetrové výšky.

Family Hall – pavilon Z

Jednou z novinek festivalu bude větší Family Hall, oblíbená hala s atrakcemi pro rodiny s dětmi. Sportoviště i zábavný park bude tentokrát umístěn do velkého kruhového pavilonu Z. Děti si budou moci vyzkoušet sporty a další aktivity pod vedením lektorů z klubů z Brna a Jihomoravského kraje, ve Family Hall bude v roce 2019 i oblíbená atrakce z pořadu Drtivá porážka (Wipeout) - obří koule.

Datart Life

Nově na Life! budou také dvě haly Datart Life (G1 a G2) - jedna bude s technologickými vychytávkami a bílou elektronikou, druhá více lifestylová, zaměřená na zdravé vaření a inspiraci. Významné místo budou zaujímat stále oblíbenější elektrokoloběžky.

SPORT Life! pro mládež

Už tradiční součástí festivalu je akce určená pro žáky základních škol, kde si mohou zasportovat se známými sportovci, vyslechnout si motivační přednášky, dozvědět se o nebezpečích na sociálních sítích nebo škodlivosti drog. Letos začínáme v pátek 8. listopadu od 9:00, školní skupiny mají zvýhodněné vstupné, pedagogové mají vstup zdarma a pro vybrané žáky získají přístup do aplikace, která pomůže připravit žáky na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia.

Fitness pro všechny

Milovníci sportu a zdravého životního stylu určitě opět zapojí své svaly na nejrůznějších stanovištích ve Fitness zóně, vyzkouší lezecké stěny a nejrůznější druhy sportů.

Oblíbené běhy

Běžce opět čeká možnost účastnit se několika závodů přímo v areálu výstaviště. Tradiční SPORT Life RUN, který se uskuteční v sobotu, bude rozdělen do více kategorii a poběží se 7 km po výstavišti. Nově se na výstavišti objeví překážkový GLADIÁTOR Race. Ten se uskuteční v neděli a kromě areálu BVV se poběží i na Velodromu. V rámci Gladiator race si mohou dospělí i děti vyzkoušet překážky, které budou pro ně umístěné v pavilonu Z – Family Hall!

Tanec, Game Hall - Mistrovství ČR v PC a mobilních hrách

Fanoušci tance si nenechají ujít nejrůznější workshopy v sedmi studiích s tanečními lektory a mistry i vystoupení tanečníků všech věkových skupin a tanečních stylů, k dispozici jsou také workshopy pro úplné začátečníky nebo pro zvědavce, kteří si chtějí konkrétní taneční styl jen vyzkoušet. Během festivalu proběhne také několik tanečních soutěží. Nadšencům počítačových her, virtuální reality a mobilních aplikací bude sloužit opět Game Hall v pavilonu B, kde je pro ně připraveno mj. i finále MČR v počítačových hrách a nejvyšší tuzemská soutěž v mobilních hrách. V rámci IN-JOY Life! si mohou sami vyzkoušet nejnovější hry na herních konzolách a PC nebo zakoupit potřebný software hardware a užít si hru doma.

Exit in the hall

V pátek 8. listopadu od 20 hodin si můžete užít v pavilonu A1 zajímavou párty s holandským DJ a producentem EGBERT Live. Vstupenky jsou již v prodeji, tato akce je spojena s festivalem Life! už podruhé.

Festival se loni rozkládal na ploše přes 31.000 metrů čtverečních, zaplnil 10 hal a své produkty nabídlo 110 vystavovatelů sportovního vybavení. V roce 2019 bude rozsah festivalu přibližně stejný.

Kdo nechce chybět ve víru tance, zábavy a sportu, neměl by letošní Life! na brněnském výstavišti vynechat.

Mohlo by vás zajímat

Video

2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014


Fotogalerie

2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014


Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště