Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Aktuality

Life! pod novou značkou zlomil taneční rekord a přilákal 48 tisíc diváků

 

Festival Life! na brněnském výstavišti, který letos poprvé pod jednou značkou zaštítil všechny části festivalu sportu, tance a zábavy, přilákal od 9. do 12. listopadu společně s úspěšným veletrhem karavanů Caravaning na brněnské výstaviště 48 tisíc návštěvníků.


Pod název Life! se v letošním roce poprvé schovaly všechny tradiční aktivity festivalu sportu, tance a zábavy na brněnském výstavišti – sportovní veletrh a festival Sport Life, taneční Dance Life, herní Injoy Life, druhý ročník youtuberského festivalu You2ber Life a nově i program Style Life, který zacílil na ženy, zdravý životní styl a beauty.

Že bylo rozhodnutí sjednotit festival správné, potvrdila jak návštěvnost, tak ohlasy vystavovatelů, organizátorů sportovních soutěží a především samotných návštěvníků.

Jako každoročně byl festival Life! propagací pohybu, zdravého životního stylu a aktivního přístupu k životu. Ambasadory se stala celá špičkových českých sportovců v čele s úřadujícím mistrem světa ve skifu Ondřejem Synkem, kterého doplnili Josef Dostál, Jiří Prskavec, Iveta Vacenovský, Alois Kaňkovský, Alžběta Dufková a Dominik Nekolný. Spolu s nimi se v pavilonu G2 patřícím sportovním aktivitám pod záštitou města Brna a Jihomoravského kraje představily i české sportovní legendy – Dominik Hašek a Josef Zimovčák.

SPORT Life! našli návštěvníci v pavilonech A1, A2, V, G1, G2, Z a na volných plochách. Veletrh slavnostně přímo ve „sportovním“ pavilonu G2 zahájili primátor města Brna Petr Vokřál a jihomoravský hejtman Bohumil Šimek, atraktivní podívanou pak zajistilo tradiční slaňování desetipatrové administrativní budovy brněnského výstaviště, kterého se letos ujala prezidentka Nadace Kapka naděje Vendula Pizingerová. V sobotu a v neděli byla součástí festivalu také AGROTEC Life! Rally Show, v jejíž depo se proměnil pavilon Z. V jeho okolí se pak přední čeští závodníci rally utkali v atraktivních soubojích v paralelním rally sprintu. V pátek přišli na brněnské výstaviště žáci základních škol, aby absolvovali speciální program zaměřený na sport, protidrogovou problematiku a prevenci dalších negativních jevů. Byl také představen projekt Olympijského parku, který vyroste v únoru 2018 na brněnském výstavišti.

Na DANCE Life! se setkali tanečníci jednak na tanečních workshopech, jednak na soutěžích. Návštěvníci tak několik dní mohli sledovat jedinečně sestavená představení složená nejen z tanečních, ale také artistických vystoupení. Na výstavišti proběhlo na 100 tanečních workshopů, konaly se významné mezinárodní soutěže v pole dance, stepu a freestyle.

Atraktivní součástí festivalu je už několik let pokud o překonání rekordu v počtu lidí tančících stejnou choreografii. Úctyhodný rekord stanovený v loňském roce překonali tanečníci pod vedením moderátora Leoše Mareše, herce Ondřeje Sokola a modelky Simony Krainové bezmála o pět set lidí. Až do příštího ročníku tak bude v české knize rekordů zapsáno číslo 2052.

In-Joy Life! v pavilonu B patřil PC hraní, od pátku do neděle proběhla Mistrovství České republiky v počítačových hrách a Mistrovství České republiky v mobilních hrách. V herní hale vyrostlo také množství stánků s herním příslušenstvím a výkonnými počítači, na kterých mohli návštěvníci zkoušet nejnovější PC hry.

You2ber Life! v sobotu přilákal stovky fanoušků známých youtuberů, kteří se představili v pódiovém programu, rozdávali podpisy a fotili se s návštěvníky. Pozvání v ročníku 2017 přijali FattyPillow, House, PedrosGame, Jmenuju se Martin, Anna Sulc, Gabrielle Hecl, Barbora Votíková, Fayne, Porty, Veronika Spurná, MarweX, Denča HD, Gabrielle Clement, Pimps, Luboš Je Celkem Fajn, Carrie Kirsten, Pavel Callta, Johny Machette. Youtubeři se zúčastnili také překonání tanečního rekordu. 

STYLE Life! – projekt zaměřený na ženy, zdravý životní styl a téma beauty – absolvoval svou premiéru v pavilonu A2. Na expozicích vystavovatelů nalezli návštěvníci kosmetiku, zdravou výživu, oblečení a oděvní doplňky. Třídenní doprovodný program nabídl přednášky nebo péči stylistů a vizážistů.

OHLASY VYSTAVOVATELŮ

Zdena Kašparová, GoGEN
marketingový brand manažer pro značku GoGEN

Jednalo se o první partnerství a účast na festivalu. Rozhodně jsme velmi spokojení. Splnila se nám představa, se kterou jsme na festival šli. Návštěvníci byli nadšení, dobře se bavili u našeho programu, na stánku jsme měli pořád plno. Největší zájem byl určitě o veslování s Ondrou Synkem. Navíc jsme veslovali pro dobrou věc, takže se lidi rádi zapojovali. Návštěvníci využívali i naši chill out zónu. Jsme mile překvapení i z prodejů, především drobné elektroniky. Spojení naší značky s festivalem Life! je podle nás naprosto dokonalé.

Jan Breburda, Sanasport
vedoucí brněnské prodejny a manažer nákupu

Na veletrhu SPORT Life! vystavujeme pravidelně. Tržby máme stále výborné a účast se nám jednoznačně vyplatí. Děláme zde vlastně pátou prodejnu, která doplní ty v Brně, Praze, Olomouci a Bratislavě. Účast na veletrhu je určitě skvělá také pro budování brandu, snažíme se toho na stánku dělat pro návštěvníky maximum. Do budoucna bychom možná ocenili delší otevírací dobu, zejména v sobotu.

Tomáš Kvaček, Nové Fitness, s.r.o.
zástupce distribuce vybavení MIHA BODYTEC

Spokojeni jsme hlavně s umístěním stánku. Letos jsme se přesunuli z pavilonu A do pavilonu V, což vnímáme velmi pozitivně. Návštěvníci měli velký zájem o vyzkoušení EMS tréninku na naší ploše, takže jsme spokojení.

Michal Krása, Garmin
manažer prodeje v České republice

Co se týče návštěvnosti stánku, tak by to mohlo být lepší. Nejlepší byl pro nás asi pátek. Návštěvníci měli zájem o zkoušení našeho zboží, zejména tedy hodinek. Prodeje by však mohly být vyšší.

David Komrzý, SWEEP
majitel firmy

Prodeje našeho zboží byly během tří dnů dobré, takže jsme s účastí na festivalu určitě spokojeni. Nejlepším dnem byla pro nás již tradičně sobota.

Family Hall, společná prezentace Brna a Jihomoravského kraje, pavilon G2
Štěpán Vrubl, vedoucí Střediska aktivit a sportu STAREZ-SPORT, a.s.

Dostali jsme nemalý úkol – představit sporty a sportovní kluby z Brna a jižní Moravy. Poprvé jsme připravili celý pavilon a rodinnou zábavu na celé tři dny, tak aby rodiče a děti přišli, zabavili se a odcházeli spokojeni. Primátor Petr Vokřál a hejtman Bohumil Šimek vypadali, že se jim koncepce a výsledek líbí. Co je pro nás zásadní - jsou spokojení rodiče, od nichž máme pozitivní zpětnou vazbu. Jsou spokojené děti, tím pádem rodiče a tím pádem i my.

Roman Jirásko, Sportica, pavilon V
Key account manager pro ČR
S festivalem Life! jsme spokojeni. Nepřijeli jsme, abychom vydělávali peníze, ale abychom se prezentovali veřejnosti. A to se povedlo.

Jakub Kalina, pavilon V
organizátor Meatfly Freestyle zóny

Zájem lidí o aktivity v naší zóne byl obrovský. Vše bylo neustále plné. Mezi ty nejatraktivnější aktivity patřil jednoznačně skok z galerie pavilonu. Spousta diváků se přišla podívat v sobotu na hlavní závody, dobré ohlasy máme i z exhibicí. Spokojeni jsou také naši partneři.
 

Jan Valenta, Mercedes-Benz GRAND BMX 2017, pavilon G1
pořadatel závodů:
Letošní výzvou našeho závody Mercedes Benz Grand BMX byla organizace mistrovství České republiy v disciplíně parkur, kdy jsme tu vlastně postavli celý mobilní park, tak aby byl vhodný vysoké úrovni ježdění celeé  české špičky. Co se týká účasti jezdců, tak byla naprosto perfektní. Co se týče spolupráce s BVV, jakožto organizátory festivalu Life!, vše proběhlo naprosto v pořádku a zázemí, které se nám zde podařilo vytvořit, bylo opravdu solidní. Vše běželo, jak jsme si představovali. A zpětná vazba o d samotných jezdců byla jen a jen pozitivní.

Radim Kakáč, Biketrial, pavilon G1
pořadatel závodů:

Biketrial jako doprovodná akce se koná v rámci Sport Life! už osmým desátým rokem. Spolupráce s veletrhy je vždy perfektní a jsme rádi, že takto můžeme spolupracovat. Pro samotný biketrial je to obrovská propagace, jelikož jej vidí velké množství lidí. Letošní ročník byl opravdu náročný, jelikož jsme přidali indoor závod mistrovství Evropy, postavená trať k tomu vyzývá. Myslíme si na mistrovství světa. Jen na evropský závod přijelo 50 jezdců a v neděli v závodech začínajících jezdců jezdí 25 nováčků, dohromady pak 67 závodníků, což je obrovské číslo. Jsme velmi se spoluprací spokojeni, veletrhy se nám snaží vyjít maximálně vstříc a velmi děkujeme za to, že biketrial na Life! může být.

Datum: 12.11.2017 12:14:00

Mohlo by vás zajímat

Video

2022 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015


Fotogalerie

Life! 2022

2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015


Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště