Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Life!
26.-28.11. 2021

Sport, tanec a hry

Hygienicko-bezpečnostní pravidla pro veletrhy a hospodářské výstavy

 

Ve smyslu opatření Ministerstva zdravotnictví ČR je konání veletržních akcí umožněno pouze v systému prokazování imunity/bezinfekčnosti O-N (očkování – prodělaná nemoc) a dle navazujících mimořádných opatření. Níže uvádíme nastavená pravidla pro vystavovatele a návštěvníky veletrhů. Aktuální verze systému O-N včetně požadavků pro veletrhy je uvedena na webu Ministerstva zdravotnictví ČR. Oprávnění a povinnost kontroly osob má organizátor akce, přičemž dodržování pravidel je osobní zodpovědností každého účastníka. Smyslem opatření je zajistit bezpečnou účast všech osob.


Vstup na základě certifikátu o očkování nebo prodělané nemoci

Vstup návštěvníků včetně účastníků ze zahraničí je možný výhradně dle aktuálních pravidel systému O-N. Vystavovatelé doloží splnění požadavku u personálu na expozici čestným prohlášením (formulář obdrží od společnosti Veletrhy Brno, a.s. před začátkem akce).

Návštěvníci se při vstupu prokáží certifikátem o ukončeném očkování, přičemž od poslední dávky vakcíny uplynulo 14 dnů, nebo certifikátem o prodělané nemoci, přičemž od pozitivního PCR testu neuplynulo více než 180 dnů.

Lidé, kteří doloží záznam v Informačním systému infekčních nemocí, že nemohou být očkovaní, osoby s neukončeným očkováním nebo děti od 12 do 18 let mohou pro vstup na akci doložit i negativní výsledek PCR testu, který není starší více než 72 hodin.

Děti do 12 let nemusí bezinfekčnost dokazovat.

Preferenčně doporučujeme použití aplikace Tečka (pro Android a iOS).


Služby nebo vstupenky on-line

Nejpohodlnější způsob, jak si zajistit vstupenku na veletrh, je on-line nákup vstupenek. Vyhnete se frontám u pokladen a minimalizujete kontakt s personálem. Do areálu totiž vstoupíte přes automatické turnikety. Pokud si chcete koupit vstupenku na místě, prosíme vás o upřednostnění bezkontaktní platby kartou.


Ochrana dýchacích cest

Výstavní haly mají nadstandardní světlou výšku a moderní vzduchotechnika ve zajišťuje výměnu čerstvého vzduchu. Ochrana horních cest dýchacích se však řídí platným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR pro maloobchod a služby ve vnitřních prostorách.


Dezinfekce

U vstupu a na dalších místech v pavilonech jsou připraveny stojany s dezinfekcí. Jednací místnosti pro konference a podobně jsou dezinfikovány.


Společenský odstup (social distancing)

Prostory veletrhu včetně komunikací jsou rozvrženy tak, aby účastníci mohli dodržovat dostatečný odstup. Zamezení kumulace osob a dodržování odstupů je zejména nutné u pokladen a turniketů.


Občerstvení podle pravidel

Stravování v halách a na expozicích se řídí aktuálně platnými pravidly pro restaurační zařízení, resp. nákupní centra, tj. konzumace vsedě bez ochrany dýchacích cest.


Frekvence úklidu

V pavilonech a na toaletách je zajištěna vyšší frekvence úklidu včetně dezinfekce míst, kterých se dotýká větší množství osob.


Ikony vytvořil Freepik z www.flaticon.com.

Mohlo by vás zajímat

Video

2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014


Fotogalerie

2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015


Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště