Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Aktuality

Festival Life! nabídne zábavu pro celou rodinu

 

Zdolat lezeckou stěnu, zatančit si s Leošem Marešem, vyzkoušet si nejnovější počítačovou hru a vyfotit se s oblíbeným youtuberem. To vše zvládnou návštěvníci festivalu Life! powered by GoGEN za jeden den. Od 10. do 12. listopadu se na brněnském výstavišti zkrátka nikdo nudit nebude.

Festival Life! nabídne letos poprvé spojení veletrhů SPORT Life!, DANCE Life!, IN-JOY Life!, YOU2BER Life! a nového projektu pro ženy Life! STYLE. Na své si tak přijdou jak milovníci pohybu, tak i zábavy a životního stylu.

Hubnutí s radami od odborníků

Velká pozornost bude věnována tradičně oblíbenému tématu hubnutí. Profesionální trenéři zájemcům ukážou, jak se udržet ve formě celý rok a vyhnout se drastickým dietám do plavek. Návštěvníci si ve velké fitness zóně v pavilonu V vyzkouší například Spinning, kruhový trénink nebo cvičení s vlastní vahou. Dozvědí se také něco o správném stravování.

Ti, kteří netouží zhubnout, ale naopak vyhledávají adrenalin, si přijdou na své třeba na lezecké stěně. Strach z výšek pak překonají na lanovce u stropu pavilonu nebo na barmském mostu.

Své místo mají na veletrhu i tradiční sporty. Ty najdou lidé v pavilonu G2, kde se prezentuje město Brno a Jihomoravský kraj. Čeká je tam například florbal, basketbal či badminton. Děti určitě potěší i ninja dráha a nafukovací atrakce. V expozicích kraje a města navíc návštěvníci potkají slavné sportovce.

Chybět nebude ani sportovní poradenství a testovací zóny. Ty ve svém stánku nabídne třeba firma Sanasport.

Nabitý soutěžní víkend

Kdo upřednostňuje pasivní sportování, ocení 5. ročník závodu MERCEDES-BENZ GRAND BMX 2017 o titul Mistra ČR ve Freestyle BMX PARKU v pavilonu G1. Na stejném místě se uskuteční také biketrialové Halové mistrovství Evropy 2017 a 9. závod seriálu MČR, PČR a Poháru ČMF. Premiérově se na výstavišti odehraje také Mistrovství republiky v Headisu.

Soutěžit se bude také v tanci. V sobotu se koná třeba DANCE Life! Battle, ve kterém změří síly nejlepší streetoví tanečníci. Kromě toho se mohou lidé těšit třeba na Danza Life! Cup a CDO.

Tanec se Sokolem, Marešem a Krainovou

Hýbat do rytmu se ale nebudou jen profesionální tanečníci. Sobotní odpoledne bude opět ve znamení pokusu o překonání tanečního rekordu. Letos se ho zúčastní opravdu silná sestava. Ostřílený Ondřej Sokol, pohotový Leoš Mareš a krásná Simona Krainová. Aby pokořili stávající rekord, musí na hit Can’t Stop The Feeling! roztančit více než 1 577 lidí.

Ti, kteří tančí raději v menším počtu, určitě ocení desítky workshopů pod vedením špičkových umělců z České republiky i zahraničí.

Přes 100 počítačů pro veřejnost

Festival Life! ale není jen o sportu. Jeho důležitou součástí je také moderní zábava. O tu se v pavilonu B postarají nejmodernější technologické vychytávky. Návštěvníci si vyzkouší třeba brýle pro virtuální realitu nebo si zahrají na moderních počítačích. Těch bude v pavilonu připraveno více než sto.

Dvě pódia pak nabídnou finále Mistrovství ČR v počítačových hrách a Vodafone Mistrovství ČR v mobilních hrách. Ti nejlepší zabojují o ceny v hodnotách sto tisíců korun.

Youtubeři pobaví mládež, stylisté budou hýčkat ženy

Zdatní hráči na počítačích se najdou i mezi fenoménem mládeže – youtubery. Ti na výstaviště dorazí 11. listopadu. Teenagery potěší třeba House, FattyPillow, Anna Šulc nebo Gabrielle Hecl, kteří si připravili VIP program. V něm fanouškům zazpívají, popovídají jim své zážitky a hlavně se s nimi vyfotí.

Posledním z projektů, který je součástí festivalu Life!, je letošní novinka Life! STYLE. Ta potěší hlavně ženy. V pavilonu A je totiž budou rozmazlovat vizážisté, kadeřníci, manikéři a pedikéři. Stylista Ivan Šablatúra pak všem poradí s vhodným oblečením. Z pavilonu tak každá žena odejde o několik let mladší.

Nikdo se nebude nudit ani večer. Z pátku na sobotu to v pavilonu C ožije Prigl Hall Party, o večer později si všichni určitě užijí Hip Hop Life! párty.

Datum: 10.11.2017 7:00:00

Mohlo by vás zajímat

Video

2022 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015


Fotogalerie

Life! 2022

2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015


Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště