Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Life!
24.-26.11. 2023

Festival sportu, tance a zábavy

Chytré technologie pro pohyb a zdravý životní styl zabraly pavilon G2

 

Spočítat kalorie, naprogramovat robota nebo změřit ujetou trasu na kole. Moderní technologie nabízí spoustu možností, jak dosáhnout svých cílů. DATART Life! proto v pavilonu G2 spolu s vystavovateli představuje letošní trendy. Vystavovatelů do pavilonu G1 a G2 přivedl přední prodejce spotřební elektroniky přes 80.

V pavilonu G2, jenž oplývá spotřební elektronikou pro zábavu i sport, si svou prezentaci nachystaly například společnosti LG, Huawei, Xiaomi nebo Mio. Zdravý životní styl, který je hitem posledních let, se tak promítá do prezentovaných novinek.

Domácí kino jenom pro vás nabízí LG

Tématicky zábavnou expozici si připravila společnost LG, jež filmovým nadšencům předvádí domácí kino s novou televizí Oled Cinema. Stačí vzít popcorn, uvelebit se a začít sledovat sedmdesáti sedmi palcovou televizi s dokonale černou barvou a lepší plynulostí pohybu.

Kromě nich však prezentuje také nejnovější lednice a pračky. Standardní problémy, s nimiž se potýkají všechny domácnosti, znázornila jako problém k řešení, například chytré prací programy turbowash 360. Vyperou prádlo za 39 minut téměř bez námahy. U lednic pak LG cílila na šetrnost a udržitelnost. Představuje menší avšak kompaktnější model americké lednice s průhlednými dvířky, kam můžete umístit potraviny a nápoje, které často používáte.

Novinky v chytrém sektoru si nenechala ujít také Mio, HP nebo Huawei

Sportovní chytré hodinky Watch GT2 je možné objednat u společnosti Huawei. Jejich letošní nejnovější model má kromě vyměnitelných pásků také několik aplikací na cvičení. ,,Na výběr tak máte z více druhů běhu, cyklistiky, plavání a dalších. Využití naleznou také při turistice, protože dokážou sledovat vaši trasu pomocí zabudované GPS,” řekl zástupce firmy Vojtěch Jeřábek.

Mio, specialista na autokamery a navigace, přinesl na veletrh DATART Life! kameru na motorku. ,,Funguje to jako černá skříňka. Sleduje pohyby před vámi i za vámi. Není to tedy pouze na záznam, ale má více funkcí,” řekl obchodní zástupce Martin Dobeš.

Pro společnost HP se letošní prezentace nese v duchu ekologického šetření prostředí. Na DATART Life! uvádí novinku v sektoru laserových tiskáren. Ty chce nyní HP doplňovat pomocí tonerového zásobníku místo jednorázové cartridge. Tisk také díky této inovaci bude o dost levnější.

A co chytrá domácnost a zábava s drony?

Xiaomi návštěvníky zase provede chytrou domácností. Proč mít jen chytrý telefon, hodinky a počítač, když můžete mít chytré všechny elektrospotřebiče v domácnosti. Chytrá domácnost se u Xiaomi skládá z indukčního vařiče, termosky, rychlovarné konvice, chytrého osvětlení, lednice, trouby, vysavače a dalších. Komunikovat s nimi můžete přes chytrou aplikaci.

Létání s dronem si zájemci mohou vyzkoušet v prostorách haly G2. Představuje ho ve ho ve své expozici DJI Robmaster. Kromě zábavy však drony také významně pomáhají. Sledují růst plodin nebo kontrolují dráty elektrického vedení . Ty nejnovější jsou vybaveny majákem, houkačkou, nebo reflektorem.

Další tipy ze sekce DATART Life! zde.

 

 

Datum: 9.11.2019 17:59:00

Mohlo by vás zajímat

Video

2022 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015


Fotogalerie

Life! 2022

2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015


Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště