Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Life!
24.-26.11. 2023

Festival sportu, tance a zábavy

Aktivní zábava pro děti celý víkend

 

Festival Life! je tradiční podzimní stálice se zábavou a pohybem. Pro rodiny a hlavně děti to bude skvělý víkend, kdy se představí mnoho forem hodnotného a zdravého trávení volného času.


Family Hall pro rodiny s dětmi

Své místo mají na veletrhu tradiční sporty i netradiční atrakce, které spojují pohyb se zábavou. Ty najdou lidé v pavilonu G2 (FAMILY HALL), kde se prezentuje město Brno a Jihomoravský kraj. Vyzkouší si zde například florbal, basketbal, badminton a další sporty. Děti určitě potěší i ninja dráha a nafukovací atrakce známé z televizních soutěžních pořadů. V expozicích Jihomoravského kraje a města Brna navíc návštěvníci potkají slavné sportovce.

Na festivalu si děti i zabruslí

V pavilonu V bude letos k dispozici i kluziště se speciálním povrchem LIKE-ICE, na místě si budete moci půjčit brusle. Uskuteční se zde i krasobruslařské exhibice a show. Kromě kluziště budou v pavilonu i speciální sportoviště pro korfbal, ping-pong, jugger, frisbee nebo headis. Všichni jsou připraveni na dětské návštěvníky a vybavení je možné si vypůjčit na místě.

Dětský běh

SPORT Life! 2018 oživuje tradici běhů na brněnském výstavišti. Během festivalového víkendu se uskuteční několik běhů, ten pro děti SPORTLife Run proběhne v pátek odpoledne a na „pětistovce“ se děti mohou seznámit s půvabem přirozeného pohybu.

Lanové atrakce v pavilonu V

Nejen děti si mohou užít lanové atrakce v pavilonu V. Zajímavá je především dlouhá lanovka vedoucí přes celý pavilon nebo barmský most. Nejzajímavější je asi „urban“ zážitek z této atrakce, obvykle jsou lanové parky instalovány v přírodě, tento je instalován nad výstavními expozicemi.

Adrenalin na koloběžkách

V adrenalinové hale G1 si mohou děti zapůjčit freestylové koloběžky nebo malá BMX kola a pod vedením zkušených instruktorů si okusit extrémní sporty. V hale A si zase děti mohou v rámci speciálního programu Jumping Kids užít netradičního skákání na malých trampolínách. V pavilonu V je pro děti velkým zážitkem i skok do obřího polštáře z výšky.

Taneční rekord se Sokolem, Šebrlem a Verešovou

Sobota s pokusem o překonání tanečního rekordu se už bez nadsázky dá označit za tradici. Letos je laťka hodně vysoko, v roce 2017 se totiž sešlo 2052 tanečníků. Letos vypukne davové taneční šílenství v pavilonu A v sobotu v 15 hodin a účastníci to rozbalí s Ondřejem Sokolem, Romanem Šebrlem a Andreou Verešovou. Děti se choreografii mohou naučit na místě, ostatně velská část tanečníků.

Přes 100 herních počítačů a simulátory sportovních aktivit

Festival Life! je herní událostí roku. V pavilonu B si děti si vyzkoušejí například brýle pro virtuální realitu nebo si zahrají na výkonných herních počítačích. Těch bude v pavilonu připraveno více než sto. Dvě pódia pak nabídnou finále Mistrovství ČR v počítačových hrách a Vodafone Mistrovství ČR v mobilních hrách. Fanoušci PC hraní mohou přihlížet jako diváci nebo vyzkoušet nejnovější edice PC her. Vyzkoušet se také dají simulátory sportovních aktivit.

Youtubeři zcela nově – setkání v malých skupinkách

Program s YouTubery začíná v sobotu 10. listopadu v 9:30 a potrvá zhruba do dvou hodin. Každý fanoušek si už při nákupu vstupenky vybere, se kterým youtuberem chce absolvovat workshop, samozřejmě v programu jsou i společné části, na kterých se sejdou všichni přítomní youtubeři. Dostatek času bude samozřejmě i na selfíčko nebo popovídání. N výstaviště přijedou House, PedrosGame, Anna Sulc, GetTheLouk, Stejk, Fatty Pillow, Jmenuju se Martin, Pimps a Luboš Je Celkem Fajn. Vstupenka na program youtuberů platí pro dvě osoby - jednu mladší osmnácti let a jednoho zákonného zástupce (rodiče).

Datum: 24.10.2018 10:23:00

Mohlo by vás zajímat

Video

2022 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015


Fotogalerie

Life! 2022

2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015


Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště