Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Podlahovy chirurgické dny
14.-15.10. 2019

XI. Podlahovy chirurgické dny
XII. Interaktivní kongres hojení ran

SPOLEČNOST B. BRAUN MEDICAL JE HLAVNÍM PARTNEREM VÝROČNÍHO CHIRURGICKÉHO KONGRESU V MIKULOVĚ

 

Jubilejní desátý ročník kongresu Podlahovy chirurgické dny se uskuteční 9. a 10. října v hotelu Galant v Mikulově. Na témže místě proběhne souběžně také XI. Interaktivní kongres hojení ran. Letos se kongres tematicky zaměřuje na právní aspekty chirurgické činnosti, dále na sarkomy hrudní dutiny, infekce v pleurální a břišní dutině nebo na dutinová poranění. Dalšími tematickými bloky budou funkční poruchy pánevního dna, význam nutrice v chirurgii a v neposlední řadě hojení ran s důrazem na chirurgický uzávěr rány. Jeden z programů bude také vyčleněn pro vzácné kazuistiky. Celou akci zaštiťuje I. Chirurgická klinika LFMU a FNUSA v Brně. Hlavním organizátorem je prof. MUDr. Ivan Čapov, Csc.

B. BRAUN MEDICAL: Nejsme jen distributory špičkových zdravotnických prostředků, ale také ceněným partnerem v oblasti vzdělávání

Společnost B. Braun Medical dodává na český a slovenský trh zdravotnické prostředky špičkové kvality už téměř čtvrt století. Vyznačuje se širokým portfoliem produktů, které reflektují nejnovější technologie. Před 15 lety při ní navíc vznikla vzdělávací organizace Aesculap Akademie, která se za dobu svého působení vypracovala na ceněného partnera v oblasti sdílení a předávání vysoce odborných zdravotnických znalostí a zkušeností. „Pořádáme workshopy, semináře a školení, které jdou svou praktičností a komplexitou vysoko nad rámec samotného našeho portfolia. Dnes máme v ČR již tři školící centra a ročně pořádáme přes 200 vzdělávacích akcí,“ říká RNDr. Martin Kalina, Ph.D., MBA z Aesculap Akademie. V nabídce Aesculap Akademie je široká paleta kurzů pro lékaře i nelékařský zdravotnický personál. Jejich konkrétní podoba koresponduje s aktuálními potřebami účastníků – pravidelně se pracuje i s jejich zpětnou vazbou. „Nechceme ustrnout. Pozitivní reakce samotných klientů nás velmi těší a jsou pro nás potvrzením, že jdeme správným směrem. Máme mezi našimi absolventy celé týmy, které se k nám vracejí,“ říká dr. Kalina z Aesculap Akademie. Další podrobnosti o společnosti B. Braun Medical a o vzdělávacích aktivitách Aesculap Akademie jsou k nalezení na stránkách www.bbraun.cz a www.aesculap-akademie.cz.

B. BRAUN na kongresu představí vybrané produkty

V průběhu kongresu budou mít účastníci možnost seznámit se s produktovým portfoliem společnosti B. Braun Medical napříč několika divizemi. „Prim budou na kongresu hrát především chirurgické nástroje a představí se také nová generace laparoskopické věže Einstein Vision 3.0. Prostor dostanou také produkty určené pro chirurgickou dezinfekci a hygienu,“ říká MUDr. Alan Munteanu, ředitel divize Aescuplap a člen vedení B. Braun Medical.

Produktové portfolio

Einstein Vision 3.0
3D laparoskop Einstein Vision je nejmodernější technologie, která operatérovi v průběhu operačního zákroku poskytuje přirozené prostorové (3D) zobrazení operačního pole ve Full HD kvalitě. Lékař se díky tomu mnohem snáze orientuje, což vedle zkrácení operačního výkonu a snížení rizika krvácení také významně přispívá k eliminaci možných chyb způsobených nepřehledností „terénu“. Pacient novou metodu ocení zejména v období rekonvalescence, zkrátí se mu doba hospitalizace a vrátí se rychleji do běžného života.


Sanatmetal
Společnost B. Braun nově do svého portfolia zařadila Vortex Proximal Tibia od firmy Sanatmetal - zamykací dlahové systémy s variabilním úhlem šroubů. Systém je vyroben ze speciálního materiálu  Anodized Titanium a je vhodný pro miniinvazivní zákroky v traumatologii.


Stapler CSC KOL
Jde o originální cirkulární stapler lišící se od všech ostatních krátkým a rovným tělem. Tento stapler, chráněný mezinárodním patentem, je vytvořen speciálně pro nízké přední resekce rekta. Vyrábí se ve dvou velikostech s průměrem kloboučku 29 mm a 33 mm. Speciální systém nožů Power-Cut TM umožňuje snadný řez tkání střeva i po předchozím uzávěru svorkami lineárního katru. Stapler se liší od ostatních také čtyřmi trakčními otvory, kterými se protahují vlákna při technice end-to-end anastomóz, čímž se eliminují mrtvé prostory distálního pahýlu střeva (tzv. „dog ears“) – tedy místa potenciálního vzniku ischémie.


Stapler TST 36
Nejmladší z portofolia staplerů, které aktuálně B. Braun nabízí, byl vyvinut pro řešení velkých prolapsů rekta a rektokély. Jedná se o chirurgický stapler s největším průměrem těla (36 mm). Dominantou tohoto výrobku jsou okna v těle stapleru, která umožňují odstranit velké množství prolabované tkáně jedním odpalem. Jedná se o velmi šetrnou a rychlou techniku s malým rizikem komplikací, jako jsou bolestivost, krvácení či návrat prolapsu.


Prontosan®
Oplachový roztok Prontosan® slouží k opakovanému a dlouhodobému používání. Díky své povrchově aktivní složce je schopen ránu nejen dekontaminovat, ale odstranit z ní efektivně i povlak a zápach. Snižuje povrchové napětí vodných roztoků a umožňuje penetraci a narušení biofilmu. Prontosan® je možné aplikovat na rány v jakémkoli stavu a v jakékoli fázi hojení, a to přímo z láhve s hrdlem uzpůsobeným ke střiku. Produktová řada Prontosan® zahrnuje také Prontosan Wound Gel® a Prontosan Wound Gel X®, přípravky vhodné pro hluboké komplikované rány.

Další informace o výrobcích společnosti B. Braun Medical se dozvíte na stránkách www.bbraun.cz.


Více o B. BRAUN

Koncern B. Braun působí na celosvětovém trhu přes 175 let a dnes patří k největším výrobcům zdravotnických produktů na světě. Hlavní sídlo je v německém Melsungenu, pobočky má v 63 zemích světa. Skupinu B. Braun CZ/SK tvoří B. Braun Medical (dodavatel zdravotnických prostředků), B. Braun Avitum (provozovatel dialyzačních středisek 21 v ČR, 15 na Slovensku, odborných ambulancí a domovů pro seniory se zdravotním postižením) a Aesculap Akademie (mezinárodní vzdělávací instituce). Skupina B. Braun v České a Slovenské republice působí od roku 1993 a zaměstnává více než 800 lidí. Charitativní projekt B. Braun pro život podporuje vybrané neziskové organizace i jednotlivce. Patronem projektu je český paralympionik David Drahonínský.

Kontakt na Skupinu B. Braun CZ/SK : Tomáš Carba | mediální zástupce Skupiny B. Braun, Tel. +420-602 315 015, carba@jdc.c

Datum: 2.10.2017 21:00:00

Fotogalerie
Podlahovy chirurgické dny

Mikulov

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště