Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

Trade FIDES střeží pět muničních skladů

 

Společnost Trade FIDES působí na trhu již od roku 1995. Dnes patří k nejvýznamnějším dodavatelům komplexních bezpečnostních technologií a služeb pro ochranu osob a majetku. Objekty a nejcennější hodnoty zákazníků chrání zabezpečovacími systémy, ve kterých uplatňuje dlouhodobé znalosti a zkušenosti. FIDES se představuje na veletrhu IDET v pavilonu P.

„Systém Latis SQL integruje a monitoruje bezpečnostní technologie, které se používají při ochraně budov, technologických areálů i všech ostatních objektů, které je potřeba chránit.

Je rozsáhlým modulárním systémem, který je možné skládat podle potřeb uživatele. Prostřednictvím různých komunikačních kanálů umožňuje připojení mnoha technologií a integruje tyto autonomní systémy do jednoho celku. Je možné jej využít jako lokální grafickou nadstavbu, nebo jako dálkový dohled objektů. Samozřejmá je i kombinace uvedených variant,“ řekla Eva Čalkovská, marketing.

První velký kontrakt v armádě získala společnost v roce 2002, kdy vyhrála soutěž na zabezpečení šesti muničních skladů po dobu deseti let. V listopadu minulého roku úspěšně vyhrála tendr na servis prostředků technického střežení pěti muničních skladů Armády České republiky. „Způsob řešení zabezpečení objektů Armády České republiky se odlišuje v závislosti na lokalitě, významu, potenciálních hrozbách a na konstrukčním a technickém vybavení sledovaného objektu.  Náročné požadavky armády na ostrahu řeší společnost dodávkami a instalacemi systémů pro rychlé sdělení jednoznačné a ověřené informace o narušení objektu. V praxi se osvědčili pulty centralizované ochrany se systémem Latis SQL,“  uvedla Čalkovská.

Podle ní dalším významným armádním objektem je letiště v Náměšti nad Oslavou, které zabezpečujeme od roku 2003. Celý systém včetně technologie, projektové dokumentace a samotné instalace realizovala společnost Trade FIDES, a.s. V současné době má tato společnost na letišti dvanáctihodinový servis, který mimo okamžitých oprav a servisních prací, provádí revizní činnost především u systémů požární signalizace, systému elektronické kontroly vstupu a poplachového zabezpečovacího a tísňového systému.

V letošním roce pomohla společnost Trade FIDES, a.s. vybudovat Fakultní nemocnici v Brně první společný centrální dispečink. Unikátní prostor v sobě integruje technické, zdravotnické a krizové dispečerské pracoviště. Jejich spolupráce má být využita zejména v krizových stavech – hromadný příjem pacientů, evakuace, ohrožení nebo havárie. „Nově vytvořené dispečerské centrum se skládá z části urgentního příjmu a částí technického dispečinku. Na něj pak přímo navazuje prostor pro krizový štáb, jež má možnost samostatného vstupu. Jednotlivé prostory jsou zrealizovány tak, aby v případě nutnosti i pracoviště technického velínu mohlo být použito jako pracoviště Urgentního příjmu a obráceně,“ vysvětlila. Celý dispečerský systém má jednotné ovládání komunikací, technologií a událostí. Celek pak poskytuje příslušný support pro krizové řízení nemocnice.

V brněnské centrále a pěti pobočkách společnost zaměstnává více než 200 specialistů. Vzhledem k celorepublikovému působení jsou schopni nabízet službu nepřetržité servisní pohotovosti s krátkými dojezdovými časy. Společnost je držitelem certifikací pro činnosti týkající se projektování, instalace, servisu a revizí bezpečnostních technologií.

Datum: 21.5.2015 13:33:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště