Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

Slavnostní zahájení
Lubomír Metnar: Ukazujeme nejnovější techniku i nové schopnosti v kyberprostoru


Ministr obrany v zahajovacím projevu vyjádřil potěšení, že se brněnský veletrh opět koná i přes komplikace způsobené pandemií. „Byl to právě covid, který jasně ukázal na zásadní roli našich ozbrojených, bezpečnostních a záchranných složek při zvládnutí této globální krize. Zároveň jsme svědky složité mezinárodní a bezpečnostní situace, která zvyšuje nutnost být připraven na celou škálu nových hrozeb. Také proto je prioritním úkolem pokračovat v modernizaci našich ozbrojených sil. O tom vás přesvědčí i naše expozice, ve které prezentujeme nejen nejnovější armádní techniku, ale také nové schopnosti zaměřené například na kyberprostor. Další významné kroky při budování armády 21. století jsme v posledních týdnech učinili podpisem dvou důležitých smluv u strategických projektů, jako je dělo ráže NATO a raketové systémy protivzdušné obrany. Plně si přitom uvědomujeme, že tento technologický rozvoj nelze uskutečňovat bez silné domácí obranné a průmyslové základny a bez kvalitního partnerství se zahraničními partnery a dodavateli. Bohužel na tomto místě nelze vyjmenovat všechny české firmy, které na trhu patří mezi úspěšné globální hráče,“ řekl Lubomír Metnar.

Zároveň vyzdvihl vysokou úroveň letošního ročníku: „Těší mě, že je na letošním IDETu zaplněna celá výstavní plocha a představuje se zde téměř 500 domácích a zahraničních vystavovatelů. Právě proto se veletrhu IDET pravidelně účastníme. Je to ideální příležitost poznat nové technologické projekty, ke kterým určitě patří umělá inteligence, biotechnologie, robotika a vesmírné technologie.

Závěrem ministr obrany zmínil novou a důležitou formu podpory svého resortu obrannému průmyslu – letos zřízenou Agenturu pro mezivládní obrannou spolupráci AMOS, jejíž činnost už přináší první výsledky.

 

Datum: 6.10.2021 17:33:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště