Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

Slavnostní zahájení
Jakub Kulhánek: Český vývoz vojenského materiálu roste, loni měl hodnotu téměř 17 miliard


Ministr zahraničních věcí na zahájení veletrhu ocenil konání IDETu jako známku návratu do normálnosti.

Pandemická situace stále není úplně ideální, ale naše životy se snad vrací do starých kolejí. Nesmíme si to ale pokazit. Proto chci nejprve poděkovat všem, kteří v posledním roce a půl předvedli nadlidské úsilí a pomáhali zachraňovat životy, ať už jsou to záchranáři, hasiči, policisté, vojáci a mnoho dalších,“ prohlásil v úvodu svého projevu.

Neopomněl ocenit ani vysokou kvalitu českého bezpečnostního a obranného průmyslu. „Dobře si uvědomujeme, že čím více budeme schopni vyvážet do zahraničí, tím větší to bude mít nejenom ekonomický přínos, ale zároveň bude náš stát a jeho složky lépe připraven na krizové situace,“ řekl Jakub Kulhánek a úspěchy českého exportu doložil několika čísly.

V roce 2020 bylo uděleno 1280 licencí k vývozu vojenského materiálu do 106 zemí. Uskutečněný vývoz podle něj dosáhl necelých 17 miliard korun, což bylo o necelou miliardu více než v roce 2019. „Tato čísla dokazují, že jsou české firmy na vysoce konkurenčních trzích velmi úspěšné. Chci proto poděkovat vám, zástupcům jednotlivých společností, že k licenčnímu řízení přistupujete konstruktivně a otevřeně. Jsem si také vědom, že i v tomto je na ministerstvu zahraničí co zlepšovat,“ podotkl ministr a závěrem poděkoval svým kolegům za skvěle fungující spolupráci mezi ministerstvy zahraničí, průmyslu a obrany.

Datum: 6.10.2021 17:24:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště