Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

POLICIE ČR – pomáhá a chrání už 30 let


Tři dekády existence, dynamické ukázky a krásná expozice v pavilonu Z. To je účast Policie ČR na veletrhu PYROS 2021. Instituce, která nemůže na této přehlídce chybět, si na letošní ročník připravila průřez svou historií. „Jelikož letos slavíme 30 let od založení Policie ČR, volili jsme na expozici jak historická vozidla a veterány, tak vozidla nová. Tak aby zákazník získal přehled o tom, jak se policie v průběhu třiceti let vyvíjela a měnila,“ říká PR manažer krajského ředitelství Policie ČR JMK, František Procházka.

Nový kamion na koně i slušivá Škoda Scala

Expozici vždy připravujeme celoročně, letos to bylo náročné, jelikož se nám změnilo datum,“ vysvětluje pozadí příprav Procházka. „Nicméně i tak jsme se připravili efektivně. Z nové techniky tu máme přepravník – kamion na koně, který využívá útvar odboru služební hipologie. Je vystaven ve venkovní expozici. Dále jde o nové vozidlo Škoda Scala, které je v současné době zařazováno do provozu na oddělení hlídkové služby a pořádkové policie,“ dodává. Nová Škodovka má benzinový motor o objemu 1498 cm a i když má pouhých 110 kW, je to velmi rychlé vozidlo, pěkně reaguje na podnět řidiče a do služby je prý lze jen doporučit.

Nábor nových sil i inspirace „v akci“

O práci ve složkách PČR je zájem a veletrhy přispívají mj. i k náboru nových uchazečů. Již na veletrhu Motosalon se dařilo náborovat nové posily, nejinak je tomu při veletrhu IDET. „Zájem je opravdu veliký. Máme tu náborové centrum, kde se návštěvníci dozví veškeré informace, co udělat pro to, aby oblékli uniformu a mohli se stát policistou nebo policistkou,“ potvrzuje Petra Hrůzová, mluvčí jihomoravských policistů. Inspirací pro zájemce jsou bezesporu dynamické ukázky na volné ploše, ve kterých se představují zástupci jízdní policie a také zásahová jednotka Policie ČR.

 

Datum: 6.10.2021 16:21:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště