Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

Policie České republiky se zaměří na mobilní operační řízeníPolicie České republiky pro letošní rok v rámci své přítomnosti na veletrzích IDET, PYROS a ISET zvolila téma mobilní operační řízení. Proto v prostoru naší expozice vyroste zejména malé mobilní operační středisko, které se bude skládat z několika pracovišť. U nich bude možné nahlédnout do řízení sil a prostředků, operačního řízení, dohledu na pult centralizované ochrany nebo napojení na městský kamerový systém. S operačním střediskem jsou propojeny zařízení, které používají policisté v terénu a skrze které proudí informace policistům a od nich zpět na operační střediska. Proto zde bude stanoviště s mobilním zařízením, které používá unikátní software Mobilní bezpečná platforma. Dalším zařízením je tzv. mobilní cizinecký kufr (eISY) sloužící ke kompletní kontrole cizinců a jejich případnému zavedení do informačních systémů kdekoli v terénu. V rámci této sekce si návštěvníci budou moci také vyzkoušet volání na tísňovou linku policie 158 a nacvičit ideální komunikaci s operačním důstojníkem.

V druhé části expozice budou vystaveny zejména služební dopravní prostředky. Kromě běžného služebního vozidla Škoda Octavia PIT s instalovaným bezpečnostním rámem, zde bude speciální vozidlo Škoda Kodiaq v kompletní přestavbě pro velitele policie, vozidlo s nově instalovaným systémem „Lokalizační a záznamové zařízení II. generace“ nebo také zcela nové vozidlo VW Crafter se speciálním zástavbou a termovizí pro ochranu pohraničních oblastí. Nelze opomenout také dronovou sekci Letecké služby Policie České republiky.

Na stánku v rámci vnitřní expozice mohou návštěvníci zjistit, jak se stát policistou, poradit se o řadě preventivních témat a opatřeních nebo se prostě informovat, jak to u Policie České republiky funguje. Taktéž lze získat informace, jak se stát součástí týmu policie.

V dalších výstavních prostorech Policie České republiky představí speciální vozidlo pro mobilní operační řízení, Mercedes-Benz Arocs L NR se speciální nástavbou (tzv. JUPITER), které by se dalo definovat jako pojízdné operační středisko. Obdobnou funkci plní velitelsko-štábní vozidlo pro ochranu státních hranic Mercedes-Benz 519 CDI C2 VAN. Velmi zajímavými exponáty budou také vozidla VW Amarok ze zvukovým zařízením LRAD 450xl, na míru přizpůsobené nákladní vozidlo Mercedes-Benz pro přepravu 6 služebních koní a posádky a pochopitelně také policejní vrtulník.

 

Datum: 12.5.2023 9:45:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště