Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

H.BLOCH: evropská novinka v podobě mobilní haly pro těžkou techniku

 

Uvnitř amerického obytného přívěsu, který jako každý správný veterán budí pozornost na volné ploše F, má čtyřdenní zázemí společnost H.BLOCH. Ta na veletrhu představuje mobilní skladovací nádrže na pohonné hmoty, ropu a vodu a především mobilní halu do extrémních podmínek One4haul trans4mer, kterou také přihlásila do soutěže o Zlatý IDET. Jedná se o evropskou premiéru, neboť tento produkt je zatím v provozu pouze v Kanadě a Spojených státech.


„Naše společnost představuje na veletrzích IDET a PYROS mobilní halu jako hlavní nosný exponát, byť ji tu fyzicky nemáme. Když jsem tento produkt viděl in natura před pár lety v Americe, oslovil mě natolik, že jsem se rozhodl ho přenést do Evropy,“ říká Vladimír Jadrníček s tím, že tradiční nabídka mobilních zařízení typu karavanů, stanů, upravených přepravních kontejnerů a modulových polo-stálých konstrukcí nekombinuje vlastnosti rychle použitelného a vhodného výrobku pro průmyslové, velkotonážní užití. Budování stavebních základů a časově náročné smontování a rozmontování může být podle Vladimíra Jadrníčka minulostí, neboť One4haul je synonymem pro konečnou průmyslovou základnu, mobilní budovu a víceúčelovou konstrukci.

„Halu je možné snadno přepravovat, i když s jistým omezením jako nadměrný náklad, a do hodiny po transportu je připravena k užívání, což je její obrovská výhoda. Rádi bychom na českém trhu spolupracovali s Tatrou, využili synergického efektu a naše haly nabízeli s jejich upravenými civilními tahači. Domníváme se, že halu by mohla dobře využívat armáda, například pro opravu těžké techniky v extrémních podmínkách, nebo záchranné či hasičské sbory pro garážová stání v méně přístupných terénech i při nákupu nové techniky jako dočasné řešení, kdy už garážové stání po staré technice nevyhovuje,“ říká Vladimír Jadrníček.

Největší modul, který firma nabízí, představuje 140 metrů čtverečních užitné plochy. Vjezdová vrata mají rozměr 4,5 m x 6 m. Jedná se o halu opravdu mobilní, která může být vybavena podle potřeb zájemce jeřábem nebo zvedacím zařízením, může fungovat jako mobilní myčka lehkých i těžkých vozidel, mobilní mazací dílna, přenosná výdejna nářadí a sklad, svařovna i opravárenská dílna nebo zaškolovací laboratoř, fungující i na odlehlém místě. Hala je určena do těžkých podmínek až do minus  čtyřiceti stupňů, ale zvládne i opačné vysoké teploty, neboť je zaizolovaná a vybavená klimatizací. „Opravovat auta třeba v saharských podmínkách, kde jsou písky a vedro, je velice obtížné,“ dodává zástupce firmy, který vážně uvažuje o výrobě mobilní haly v Evropě. „Dohodli jsme se s kanadským výrobcem, že bychom halu výhledově vyráběli pro Evropu a pro Střední a Blízký východ buď v Čechách nebo na Slovensku, podle toho, kde najdeme volné kapacity a ochotu spolupracovat,“ nastiňuje své plány uprostřed stříbrného karavanu Vladimír Jadrníček.

Datum: 3.6.2017 11:00:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště