Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

Celní správa: Mobilní velkokapacitní rentgen odhalí pašeráky

 

Nikoliv pašeráky samotné, ale jimi neoprávněně převážené zboží, nebezpečné látky, nelegálně držené zbraně a další produkty uniklé celnímu dohledu odhaluje nový velkokapacitní mobilní rentgen, který má k dispozici Celní správa ČR. Na místo vyráží z různých míst ČR, i když hlavní základnu má v Praze. Na veletrhu jej najdeme na volné ploše u pavilonu F pod označením Nuctech MT1213DE, na podvozku VOLVO. Obří pojízdné rameno umožňuje snímání standardních kamionů a plně vybavená kabina operátora nabízí zázemí pro zpracování veškerých získaných informací.  V případě potvrzení nelegální činnosti předá operátor pachatele mobilní jednotce v místě kontroly.

V České republice jsou k dispozici celkem 2 tyto velkokapacitní mobilní rentgeny a jeden menší zavazadlový. Celkem je obsluhuje 7 osob, které jsou zároveň operátory i řidiči. Jelikož je práce s RTG paprsky riziková, je kabina vybavena dozimetrem, který v případě zvýšeného záření snímání zastaví. Každý operátor/řidič má navíc svůj osobní dozimetr, na kterém se zaznamenává míra ozáření a bývá co 14 dní vyhodnocována.

Návštěvníci veletrhu si mohou do mobilního rentgenu Celní správy ČR usednout a prohlédnout si panel obsluhy, včetně informačního sytému. Takovou příležitost by v reálném provozu nikdy neměli, nejen z důvodu zákazu vstupu, ale také ochrany zdraví a bezpečnosti. Kolem mobilního rentgenu bývá vždy vytvořena ochranná zóna, do které není umožněn vstup nikomu kromě operátora.

Datum: 31.5.2019 9:00:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště