Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

WISS ukázal šíři své nabídky od rychlých zásahových vozů až po velké CAS

 

Největší cisternová automobilová stříkačka (CAS) na podvozku Scania 6x6 nabízí objem nádrže 9000 litrů a výkon požárního čerpadla 3000 l/min. Polský výrobce na veletrh PYROS přivezl celkem šest vozidel, o které byl ze strany profesionálních i dobrovolných hasičů velký zájem.

Univerzálně koncipované hasičské vozy značky WISS se umí přizpůsobit různým požadavkům zákazníka a vynikají vysokou spolehlivostí i kvalitou výbavy. Svědčí o tom i trvalý zájem zákazníků. V pavilonu F se představilo mj. vozidlo na podvozku Iveco Daily se 750litrovou nádrží a nízkotlakou motorovou stříkačkou, které se letos dodává pro Ministerstvo vnitra SR v počtu 366 kusů. „Dodáváme je tempem zhruba 50 vozů měsíčně a jde o dílčí plnění v zakázce, která má rámcovou smlouvu až na 1000 kusů. Dodali jsme tam už 550 kusů a je avizován další odběr,“ informoval jednatel společnosti WISS CZECH Luděk Štěpáník.

Celkem se v expozici WISS prezentuje šest vozidel včetně dvou velkých cisternových hasičských stříkaček na podvozku Scania. Provedení 6x6 s kompozitovou nástavbou disponuje objemem 9000 litrů vody a výkonem požárního čerpadla 3000 l/min, druhý vůz v provedení 4x4 má objem 4000 litrů a výkon 2000 l/min. Poptávka po těchto těžkých vozech podle Luďka Štěpáníka stoupá u dobrovolných hasičů. „Dříve preferovali vozy do 16 tun se zásobou vody kolem dvou až tří kubíků, ale posledních deset let upřednostňují dodávky vozidel těžší kategorie se 4 kubíky vody.“ Důvodem je podle něj potřeba zajišťovat zásobování vodou při extrémním suchu a univerzálnost vozů WISS. „Oproti konkurenci nabízíme vozidla, která pokryjí všechny potřeby sboru dobrovolných hasičů. Získají v jednom voze velkoobjemovou cisternu a prvovýjezdovou CAS s kompletním vybavením včetně například vyprošťování. Tím pádem ušetří na provozních nákladech, které by měli s vícero vozy, a s velkou kabinou mají dost místa i na převoz posádky,“ popisuje Štěpáník. Tato vozidla jsou u hasičů velmi oblíbená i proto, že na vesnicích bývá problém s hydrantovou sítí a voda není tak snadno dostupná jako ve městě.

V expozici WISS nechybí ani rychlá zásahová vozidla Ford Ranger a Land Rover, která hasiči používají s vysokotlakými čerpadly. „Mají 100 až 150 litrů zásoby vody plus vybavení pro odstraňování škod po dopravních nehodách, případně k dohašování požárů v nepřístupných podmínkách. Konkrétně Land Rover je pro HZS Jihomoravského kraje a jde o druhou opakovanou dodávku po třech kusech, které slouží v rámci dálniční sítě,“ říká Luděk Štěpáník a upozorňuje také na netradiční exponát sanitky. „Tato auta dodáváme na Blízký východ, na českém trhu je zatím nenabízíme, ale chceme ukázat šíři našeho záběru. Všechny výrobky průběžně inovujeme a není tady auto, které by nemělo nějaké vylepšení oproti loňskému roku,“ říká jednatel firmy WISS CZECH, který hodnotí letošní PYROS pozitivně: „Lidé k nám chodili a zajímali se o exponáty po celou dobu veletrhu, ať už to byli profesionální nebo dobrovolní hasiči. Máme jim co nabídnout a prázdno u nás opravdu nebylo. S letošní účastí jsme spokojeni.“

Datum: 1.6.2019 10:08:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště