Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

V Brně se sešli zástupci obecních policií Visegrádské čtyřky

 

Společnost FT Technologies ve spolupráci s Veletrhy Brno dnes uspořádala mezinárodní konferenci, určenou pro velitele a ředitele obecních a městských policií, starosty a zástupce místních samospráv, partnerské organizace a zástupce integrovaného záchranného systému. Zájem více než 170 účastníků, zejména z České republiky a Slovenska, potvrdil význam setkání, které se zaměřilo na tři hlavní témata: migraci osob, kybernetickou bezpečnost a současnou legislativu.


„Městská policie není centrálně řízená jako Policie ČR a zejména strážníci v menších městech a obcích se nemají kde potkat a načerpat nové informace, proto je pro ně konference zajímavá,“ říká Daniel Bednařík, předseda představenstva akciové společnosti FT Technologies, která akci pořádá již podruhé. „Cílem je vytvořit platformu pro setkání zástupců městských policií a nabídnout jim možnost diskutovat o tématech, která jsou ožehavá. Kyberbezpečnost, ať už v souvislosti s útoky, ochranou dat, způsoby šíření virů nebo jiných úskalí v kyberprostoru - to je jedno velké téma. Druhým je migrace, i když ji v České republice zásadně nepociťujeme. Je tomu tak právě proto, že jednotlivé orgány, jako je policie, cizinecká policie nebo bezpečností složky v podobě městské policie dělají to, co dělat mají. Běžným trendem je i spousta změn v zákonech nebo zákony úplně nové, což je další téma, o němž se dá diskutovat hodiny,“ dodává Daniel Bednařík, který na základě reakcí publika už nyní vážně uvažuje o uspořádání třetího ročníku konference.

„Jsme v pozici technologického lídra v oblasti informačních systémů, které řídí procesy na městských policiích, proto se od nás aktivita tohoto typu i očekává. Je důležité říci, že vznikla výborná synergie s Veletrhy Brno a probíhajícími bezpečnostními veletrhy. Účastníci naší konference mají možnost navštívit IDET, PYROS i ISET, seznámit se s odbornou problematikou, setkat se s dodavateli technologií i s partnery, se kterými se potkávají na ulici při zajišťování bezpečnosti, jako je policie, hasiči a tak dále,“ uvádí Pavel Boháč, PR manažer firmy, která působí na trhu od roku 2004 a specializuje se na vývoj a provoz portálových informačních systémů.

Myšlenku uspořádat konferenci podpořilo i české policejní prezidium, které se zapojilo nejen do realizace samotného programu, ale účastníky konference přišel pozdravit rovněž první náměstek policejního prezidenta brigádní generál Martin Vondrášek. Ten ve své řeči v zastoupení policejního prezidenta vyzdvihl samotnou myšlenku konání konference a poděkoval zástupcům městských a obecních policií za jejich každodenní nasazení a spolupráci s českou policií.

Datum: 31.5.2017 13:58:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště