Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

Stropnický: Neprodáváme jen obrannou technologii, ale též pocit bezpečí

 

Trendy v oblasti bezpečnosti, rizika a výzvy, nové technologické trendy pro lepší evropskou bezpečnost a bezpečnost jako obchodní příležitost byly náplní konference Security Trends, která se uskutečnila v rámci veletrhu IDET. Jde o nový projekt, na němž přednášeli přední odborníci obranného zbrojního průmyslu z Evropy.

Přednášky se týkaly např. role AČR při podpoře evropského bezpečnostního prostředí, role obranného průmyslu v oblasti rozvoje schopnosti NATO, úlohy a plány Evropské obranné agentury, posilování kritické infrastruktury a odolnosti a budoucí hrozby v oblasti kybernetické bezpečnosti.

„Protivníci nyní používají nové zbraně, které až překvapují vysokou sofistikovanou vybaveností. V této souvislosti se musíme ptát, jak jsme na tom například s bezpilotními prostředky, které umožňují lépe vidět, slyšet a reagovat. Budujeme bezpečné komunikační sítě? Jak jsme na tom s digitalizací bojiště? Mám pocit, že jde o trendy, které do budoucna musíme urgentně řešit. Zároveň před sebou hrneme historický dluh. Jde o malý počet zbraní,“ řekl na úvod konference ministr obrany ČR Martin Stropnický. Podle něho si také nesmíme myslet, že malá armáda vždy stačí. Ministr se domnívá, že to není pravda. Trendem je, že poroste armáda, a tím i počet zbraní, takový je imperativ doby.

Podle něho faktem je, že v současnosti máme stabilnější, silnější a schopnější armádu než dříve. Daří se stavět obranný průmysl České republiky. „Nechceme být pouze pasivními konzumenty bezpečnosti, podporujeme tento průmysl odborně i politicky v přístupu na zahraniční trhy. Sami se máme tendenci někdy podceňovat, ale zapomínáme a neuvědomujeme si silnou historickou úlohu, kterou tento průmysl hrál.  Naše pomoc z minulosti a stopy, které výsledky českého průmyslu zanechaly, jsou dobrým základem budoucí spolupráce s ostatními zeměmi. Dnes totiž neprodáváme jen obrannou technologii, ale též pocit bezpečí pro naše partnery. Právě sdílením nových technologií se dostáváme se svými partnery z ostatních zemí blíž i politicky. Doufám, že nás v tomto směru posune konference Security Trends o kousek dál,“ konstatoval Stropnický.

Datum: 19.5.2015 15:30:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště