Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

Společnost Koutný obléká armádu i hradní stráž

 

Obleky a stejnokroje na míru prezentuje v pavilonu P společnost Koutný spol. s r.o. K jejím zákazníkům patří Ministerstvo obrany ČR, Vězeňská služba ČR, Celní správa ČR, Policie ČR, holandská armáda, hasiči a dopravní podniky, České aerolinie, Letiště Praha a mnoho dalších organizací.

„Na veletrhu prezentujeme právě tuto oblast, která tvoří velkou část obratu firmy. Oblékáme částečně i rakouskou a holandskou armádu a podílíme se na výstrojích organizací. Jde o Hasičský záchranný sbor ČR, dobrovolné hasiče, Policii ČR, městské policie, vězeňskou službu, železničáře apod. Co se týká spolupráce s naší armádou velké portfolium tvoří stejnokroje 95, tedy maskáče, a to jak letní, tak zimní v barvách zelené a béžové. Také oblékáme hradní stráž, což považujeme za jakousi výkladní skříň firmy. K tomu samozřejmě patří i hradní policie,“ uvedl Michal Koutný z managementu společnosti.

Připomněl, že firma spolupracuje s dalšími společnostmi, které vyvíjejí nové textilní materiály, většinou z ČR. Proto se v současnosti už nespecializují na materiály, jako je vlna, bavlna a polyester, neboť ozbrojené složky už vyžadují jiné textilie podle speciálních podmínek. „Například pro holandskou armádu šijeme softshellové bundy, které dodáváme i Policii ČR. Správě železničních cest pak dodáváme mimo jiné bundy do zátěžových podmínek. Naše portfolium materiálů stále rozšiřujeme,“ sdělil Koutný.

Společnost Koutný je významným dodavatelem profesního oblečení pro resorty a instituce české státní správy. Nabízí bundy, kombinézy, pláště i speciální zásahové oděvy na bázi aramidových vláken. Dodává vycházkové stejnokroje, polní uniformy i ostatní profesní výrobky. Společnost Koutný je úspěšná rodinná firma s čistě českým kapitálem. Byla založena v roce 1995 v Prostějově. Po vzoru prvorepublikových značek Rolný a Nehera se specializuje na tradiční pánskou oděvní výrobu.

Datum: 2.6.2017 10:00:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště