Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

Slovenský start-up představuje mobilní aplikaci BeeSafe pro automatické přivolání pomoci

 

Matej Beňo je mladý muž, který na veletrhu ISET prezentujte aplikaci a bezpečnostní platformu BeeSafe od společnosti Reporty. Ta vznikla jako slovenský start-up v roce 2015. Aplikace slouží k automatickému přivolání pomoci a ocení ji všechny věkové skupiny – od dětí a teenagerů, kteří chodí sami nebo pozdě večer domů, až po seniory, kteří rádi houbaří, ale obávají se, že se jim v lese něco může stát. V takových případech je po ruce společník, který je k dispozici úplně zdarma a každý si ho může stáhnout na svůj chytrý telefon s operačním systémem iOS nebo Android.


„Když si tuto aplikaci stáhnete do mobilu, zapnete si časovač, který vás bude pravidelně kontrolovat až do okamžiku, kdy bezpečně dojdete domů. A co když se něco nečekaného stane? Dejme tomu, že jdete přes nebezpečnou část města a někdo vás přepadne. V tom případě máte dvě možnosti –  v rychlosti stisknout tlačítko Nebezpečí, čímž automaticky kontaktujete vaše známé, které si do telefonu předvolíte, anebo počkáte, dokud nastavený časovač nevyprší, což je praktické třeba v okamžiku, kdy před někým utíkáte nebo se s někým perete. Sms zpráva se pošle na zvolená čísla, přičemž jejím obsahem je odkaz na mapu označující trasu, kterou jste prošli, a místo, na kterém se nacházíte. Tak vás mohou vaši příbuzní nebo kamarádi rychle najít nebo vám přivolat pomoc,“ vysvětluje Matej Beňo.

Firma také nabízí řešení pro firmy. Výhodné je zejména pro menší společnosti, které nemají rozpočet na propracovanější bezpečnostní systémy, a jejichž zaměstnanci pracují v terénu. Systém funguje i v případě nehody, kdy si zaměstnanci nemohou svévolně přivolat pomoc, například když po nehodě padnou do bezvědomí. „Tato aplikace je připojena na centrální panel, který má o zaměstnancích dokonalý přehled. BeeSafe sleduje aktivitu uživatele prostřednictvím smartfonu, inteligentních hodinek nebo specializované vysílačky. V případě potřeby automaticky přivolá pomoc, a to i v situaci, kdy si ji člověk nedokáže přivolat sám,“ dodává Martin Beňo.

Datum: 3.6.2017 18:00:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště