Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

Přijďte se s dětmi v sobotu pobavit na brněnské výstaviště

 

Pokud se rozhodujete na poslední chvíli, kde strávit s dětmi dnešní slunečnou sobotu, máme pro vás jasný tip – na brněnském výstavišti! Až do 17 hodin je v rámci bezpečnostních veletrhů IDET, PYROS a ISET připraven bohatý program, při kterém si děti budou moci například vyzkoušet práci záchranářů, podívat se ve zmenšeném provedení na tankovou bitvu v Ardenách, navštívit Legiovlak, sledovat soutěž v hasičských disciplínách TFA, kynologický výcvik služebních psů a další živé ukázky práce policie, armády či vězeňské služby na terénním polygonu nebo v pavilonu F. Program je opravdu pestrý.


Úderem deváté hodiny odstartovala v pavilonu Z celodenní akce Záchranáři dětem, jejíž součástí je i patnáct stanovišť s úkoly. Jedinou podmínkou soutěže je vyzvednutí prezenčního lístku (vydávají se do 16.30) při vstupu do pavilonu Z. Pokud malí návštěvníci splní alespoň deset z patnácti disciplín (např. doprava na místo zásahu, první pomoc, uhas domeček, motání hadic, hasičská dráha, zkus si zauzlovat, čísla tísňového volání a další), čeká na ně překvapení v tzv. odměnárně. V pavilonu si také mohou prohlédnout historickou techniku a ve 14 hodin sledovat hodinovou bitvu, simulovanou rádiově řízenými modely v poměru 1:6.

K hlavním lákadlům sobotního programu patří soutěž v hasičských disciplínách TFA neboli Toughest Firefighter Alive. V prostoru mezi pavilony G1 a G2 probíhá po celý den soutěž v disciplínách TFA „O pohár prezídia Moravské hasičské jednoty“, která je součástí druhého ročníku Ligy Moravské hasičské jednoty. Soutěže TFA jsou obdobou požárního sportu a jde o velmi atraktivní podívanou. Hasiči soutěží v plné polní, tj. v ochranném oděvu a s výstrojí, a čeká je mj. překonávání šestimetrového tunelu, transport figuríny nebo výstup po nastavovaném žebříku na konstrukci lešení, kam následně musí vytáhnout dvacetikilové závaží. Trasa vrcholí závěrečným výstupem 240 schodů na vyhlídkovou věž pavilonu G.

Celý den probíhají na terénním polygonu v tzv. IDET aréně na volné ploše za pavilonem Z dynamické ukázky vojenské a policejní techniky v akci. Například v odpoledním bloku mezi 14.30 a 17.00 hodinou to budou předváděcí jízdy vozidel, ukázka zákroku Vězeňské služby ČR s využitím psa a expanzní zbraně Kraken, ukázka odmořovací techniky Armády Slovenské republiky nebo letové ukázky dronů. V těsném sousedství pavilonu Z na volné ploše (stánek OO4) předvádí kynologové České celní správy základy tréninku služebních psů, kteří jsou ve výcvikovém středisku v Heřmanicích na Liberecku speciálně cvičení na vyhledávání jednotlivých komodit, jako jsou drogy, tabákové výrobky, zbraně, střelivo, výbušniny nebo větší obnosy peněz.

Živo bude také v expozici Ministerstva obrany a Armády ČR, která jako jediná z veletrhu IDET zůstává otevřena v sobotu. Ve 12.30 zde proběhnou bojové ukázky skupiny COMMANDOS v podání studentů Univerzity obrany a ve 13.00 následuje přehlídkové vystoupení motocyklové jednotky Hradní stráže. Ve 13.30 jsou nejen sportovní fanoušci zváni na prezentaci příslušníků Vojenské policie spojenou s besedou se sportovci npor. Lukášem Kvapilem, účastníkem Rallye Dakar, a por. Nikol Hájkovou, instruktorkou vojenského plavání a pokořitelkou kanálu La Manche. Ve 14.00 vystoupí Vojenská hudba Olomouc a od 15.00 jsou návštěvníci zváni na ukázky techniky boje z blízka v podání žáků VSŠ MO Moravská Třebová. Samozřejmě je v armádní expozici v pavilonu P a i na přilehlé volné ploše k vidění také vojenská technika v počtu 50 kusů. Ve venkovním stanu MELANOM si zájemci mohou nechat vyšetřit kožní znaménka. Otevřen zůstává také armádní náborový stánek a sekce věnovaná válečným veteránům s výstavou fotografií ze zahraničních operací „Ten druhý život“.

Na kolejích volné plochy M jsou k vidění tři vagóny Legiovlaku - poštovní, kovářský a krejčovský. Vagóny jsou součástí vlaku, který jezdí po českých a slovenských městech a přibližuje život československých legionářů v Rusku.

Datum: 3.6.2017 8:58:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště