Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

Prezentace společnosti MEVA na veletrhu PYROS a ISET

 

Společnost Meva a.s., tradiční český výrobce dýchacích přístrojů, které jsou určeny pro profesionální i dobrovolné jednotky hasičů, armádu, záchranáře, či do průmyslu, se prezentovala veletrhu Pyros v pavilonu F. Meva a.s je členem skupiny MEVA-GROUP.

Významnou částí expozic tvořily vzduchové dýchací přístroje s tlakovým vzduchem a otevřeným dýchacím vzduchem. Mají přenosný zásobník tlakového vzduchu, který je zcela nezávislý na okolní atmosféře. Určeny jsou pro ochranu dýchacích orgánů osobám, které vykonávají krátkodobou činnost s vysokou koncentrací nedýchatelných plynů, prachu a aerosolů nebo v prostředí s nedostatkem kyslíku – méně než 19 procent. Jde o přístroje typu Pluto, SpiroGuide apod. „Například dýchací přístroj Spiroscape pro nouzový únik (EEBD) tvoří láhev se vzduchem pro dýchání, kterou je možné snadno doplnit pomocí jednoduchého systému rychlého plnění. K dispozici je tak jednotka, kterou je možné snadno opakovaně použít, je tedy ideální pro výcvik. Navíc kukla je v tomto případě vybavena velice pružným utěsněním na šíji a snadno se nasazuje a pohodlně nosí,“ René Andres, vedoucí obchodního oddělení Meva a.s. Divize Urbanka.

Zajímavým exponátem je kyslíkový resustitační přístroj Saturn OXY Cinfort. Jde o jednoduché zařízení určené ke krátkodobému podávání kyslíku při zástavě dechu nebo při poruchách dýchání. Přístroj je vhodný zejména pro zdravotní, hasičskou, báňskou a vodní záchrannou službu, ale i pro nemocnice, praktické lékaře, potápěče atd. Právě tam se totiž požaduje okamžitá dodávka kyslíku. Základem přístroje je plicní automatika, která je připojena na tlakovou kyslíkovou lahev o objemu 2 l.

Obličejové masky této firmy jsou vyrobeny ze speciálního kombinovaného pryžového materiálu, který zajišťuje vysokou odolnost proti stárnutí způsobené ozonem a zajišťuje nositeli pohodlí. Masky umožňují připojení dioptrických brýlí. Plicní automatika je odběrového typu. To znamená, že přivádí vzduch pouze v případě nádechu. Dvoukanálový systém umožňuje proudění vzduchu do celoobličejové masky podél zorníku, čímž je zabráněno vytváření jakékoliv kondenzace na zorníku. Způsob upevnění je řešen náhlavním křížem nebo adaptérem GALLET pro připojení k přilbě.

Meva a.s. dodává také tlakové ocelové lahve, jejichž životnost je stanovena výrobcem 40 let od data výroby. Dále kompozitní lahve, u kterých je životnost 15 nebo 20 let a jsou vyráběny ze čtyř základních komponentů. Hliníková lahev je obalena vrstvou uhlíkových a na povrchu skelných vláken. Ta jsou vzájemně spojena anhydratačním epoxydem.

Velkou škálu výrobků nabízí firma v oblasti protichemických oděvů a jejich příslušenství. Ty mají široké využití, vhodné jsou mimo jiné do prostředí průmyslu, záchranářů, armády, civilní obrany i hasičů. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a splňují veškeré certifikáty.  Například pro hasiče a záchranáře je vhodný oblek typu DT 11002, zhotovený z butylového kaučuku, jehož vrchní vrstva je z Vitonu. Pro práci s nebezpečnými materiály se používá materiál chloroprénový kaučuk na polyamidové látce. Firma se zabývá též servisem dýchacích přístrojů a revizí tlakových nádob.

Meva Group je skupina výrobních a obchodních společností zaměřujících se na oblast životního prostředí, které svou působností přesahují hranice Evropy. Akciovou společnost MEVA tvoří tři samostatné divize. Výrobní základnu firmy tvoří divize Bezděkov a Urbanka, které jsou doplněny divizí, zajišťující správní a administrativní činnost. K hlavním výrobním oborům patří tradičně široký sortiment sudů, kontejnerů a nádob na odpad, dále propan-butanové spotřebiče a mnoho dalších neméně významných oborů zaměřených na oblast životního prostředí.  Společnost vyváží více jak 65 procent veškeré produkce do Německa, Švýcarska, Francie, Holandska, Ruska a Spojených arabských emirátů. Prodejní aktivity směřují i na východ a jih Evropy např. Polsko, Chorvatsko, Bulharsko, Maďarsko, Ukrajina a Rumunsko. Obchodní politika společnosti je realizována zejména prostřednictvím dceřiných společností, působících v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, v Polsku a v Bulharsku. V ostatních zemích, zejména v oblasti západní Evropy, působí obchodní zastoupení. Rozvoj výrobků je zajišťován investováním prostředků do nových moderních technologií, do výstavby nových výrobních hal, do oprav stávajících výrob. Firma se rovněž pravidelně účastní předních světových výstav v hlavních výrobních oborech pořádaných v Německu, Francii, Spojených arabských emirátech apod. Trvalá péče je věnována řízení kvality výroby v podmínkách ISO 9001.

Datum: 2.6.2017 12:00:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště