Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

Policie ČR slaví 100 let dopravní policie

 

Policie ČR má na veletrzích bezpečnosti své nezastupitelné místo. Jejich ukázky najdeme jak v doprovodném programu, tak v pavilonu F. Zatímco na venkovní ploše můžeme shlédnout v akci policisty při simulovaném zásahu jednotky, útoku na kolonu či v sedle policejních koní, v pavilonu F nám krajské ředitelství PČR přiblíží současný i historický vozový park dopravní policie. O rozhovor jsme požádali nadpraporčíka Františka Procházku z oddělení tiskové prevence.

Čím je zajímavá vaše expozice v pavilonu F?
Letošní expozice je zaměřena na 100 let výročí služby dopravní policie. Takže návštěvníci mohou shlédnout v rámci expozice policejní techniku, která se využívá na dálnicích, silnicích I. třídy i ostatních komunikacích. Jedná se o speciální vozidlo dopravních nehod nebo motocykly, či vozidlo v civilním provedení, které se používá na radarové měření. Samozřejmě součástí expozice je i historická technika, která se v minulých letech využívala v rámci dopravní policie.

Na co byste rád návštěvníky pozval?
Největším lákadlem je speciální vozidlo, které se využívá při dopravních nehodách nebo motocykl BMW, který je pár dní přidělen na naše krajské ředitelství a bude zařazen do běžného výkonu. Návštěvníci tuto novou techniku poznají i podle toho, že má speciální výstražné osvětlení a to kombinaci modrého a červeného světla. Kromě toho speciální vozidlo dopravních nehod má i led panel, který včas a v dostatečné míře varuje ostatní účastníky silničního provozu, že v místě došlo k dopravní nehodě a mají být obezřetní. Nebo je může varovat, že je kluzká vozovka, došlo k úniku nějaké kapaliny a mají být opatrní.

Mohou si návštěvníci prohlédnout vozidla i zevnitř?
Veškerá technika, která je v rámci expozice PČR umístěna je interaktivní, to znamená, že si mohou návštěvníci do vozidel sednout, podívat se, čím je speciální vozidlo vybaveno. Mohou si dokonce za přítomnosti policisty sednout na motocykl, aby poznali jaký je to pocit, sedět na tak výkonném stroji.

Jaký je podle vás význam bezpečnostních veletrhů?
Své opodstatnění určitě mají, už jen proto, že jsou zde sdruženy složky IZS, ať už Hasičský záchranný sbor, Policie ČR nebo Městská policie. Tyto složky se otevírají návštěvníkům, aby jim přiblížili svoji činnost a techniku. Abychom si našli přístup k lidem a oni k nám.

Chystáte něco speciálního na sobotu pro Den bezpečnosti?
Policie ČR bude mít v pavilonu Z několik stanovišť společně s HZS, ať už je to stanoviště, kde děti mohou běžet na radar a změřit si své síly v rychlosti běhu nebo stanoviště, kde budou plnit úkoly spojené s dopravními značkami. Je to osvěta bezpečnosti v silničním provozu.

Jak vnímáte dnes zájem návštěvníků?
Už od ranních hodin, kdy se otevřely brány výstaviště, je vidět, že zájem společnosti  a návštěvníků je opravdu veliký. Sami mají zájem poznat Policii i hasiče zblízka.

Datum: 29.5.2019 17:30:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště