Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

Policie bude mít nové uniformy

 

Policie České republiky představuje na bezpečnostních veletrzích v pavilonu F kromě ukázky nových uniforem, zbraní a nových donucovacích prostředků i modernizovaný vozový park. K vidění jsou speciální vozidla jako je Mercedes Sprinter 4x4 s potápěčským materiálem, mobilní monitorovací centrum, letecká technika, speciální vozidlo s výsuvnou taktickou plošinou ad.

Expozici připravilo Policejní prezidium ČR společně s krajským ředitelstvím policie Jihomoravského kraje. „Máme expozici jak z pořádkové policie, tak z dopravní policie. Ukázku provádějí policisté ze zásahové jednotky a potápěči. Máme zde nové uniformy, které ještě nejsou v oběhu, ale počítáme, že do dvou let všichni policisté ve výkonu i ve vedení se nově ošatí. Na uniformách bude i nové hodnostní označení. Oddělují se stříbrná pro řadové policisty a zlatá pro důstojníky. Oblečení je z lepších prodyšných materiálů, které mají vyšší procento bavlny. Nová je i pokrývka hlavy, k brigadýrce ještě přibyla lodička,“ řekla kpt. Ivana Nguyenová, tisková mluvčí Policejního prezidia ČR. 

„Prezentujeme především novou techniku, kterou obdržela policie z evropských fondů. Jde o nové vozidlo Hyunday, které je určeno do obtížně přístupných terénů a budou je využívat  útvary pořádkové policie. Terénní vozidlo VW Romarock, čtyřkolka,  které bude sloužit pro speciální útvary jako jsou pyrotechnici, potápěči apod.,“ řekl pplk. Petr Koutný z ředitelství služby pořádkové policie.  Zájem z řad návštěv byl také o speciální vozidlo policejních potápěčů typu Mercedes Sprinter 4x4 vybavené potápěčským materiálem. „Výjezdové vozidlo v tomto provedení neexistuje nikde na světě a je sestaveno tak, aby v maximální míře umožňovalo výkon náročných potápěčských činností. Špičkové potápěčské vybavení je v něm umístěno překážkou oddělené části. V e speciální zástavbě tak najdeme mimo jiné výbavu pro práci v kontaminovaném prostředí, podvodní skútr nebo přístroje k analýze prostředí včetně případné přítomnosti oxidu uhelnatého či metanu,“ dodal pplk. Koutný.

Dalším prezentovaným vozidlem je mobilní monitorovací centrum. Jde o speciálně vybavený automobil Mercedes Sprinter, který disponuje špičkovou monitorovací a záznamovou technikou. Je v něm umístěno několik druhů kamer, a to jak výsuvných na teleskopických tyčích, tak mobilních, které se v rámci opatření umisťují do terénu. Společně tak poskytují komplexní obraz situace podle potřeb policistů. Všechny kamery jsou schopné přenášet data do druhého vozidla velitele štábu, který má k dispozici on-line informace o aktuální situaci. Na veletrhu byla prezentována i vozidla využívána speciálními pořádkovými jednotkami pro přepravu policistů v rámci bezpečnostních opatření na území ČR, nechyběla ani letecká technika. 

V expozici byl i nepotopitelný člun z plastu, který má vzduchové komory a je vybaven pracovním prámem s motorem. Právě díky této konstrukci je nepotopitelný. Používají jej potápěči v práci na vodní hladině, ale i pod vodní hladinou. Tato technika je umístěna prakticky na všech větších vodních plochách, například na přehradě v Brně, na Slůapech, Orlíku, Lipně apod. Na veletrhu si na své přišly i děti, které si mohly v expozici pohrát, a také prolézt vystavená vozidla a podívat se na ukázky vozidel na polygonu.

Datum: 21.5.2015 9:33:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště