Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

Na veletrhu Pyros pořádala policie nábor do svých řad

 

Na bezpečnostních veletrzích probíhal v expozici Policie ČR nábor nových policistů pro Krajské ředitelství Policie Jihomoravského kraje. Zástupci personálního oddělení byli zájemcům k dispozici po celou dobu veletrhu.  

„Zájem o informace byl dobrý, ale chápeme, že lidé si tento krok musí promyslet. Uvidíme, kolik z nich nás navštíví v příštích týdnech a bude mít skutečně zájem o tuto náročnou práci. Faktem je, že v současnosti nabírá hodně nových členů armáda, takže je mezi oběma složkami značná konkurence. Uchazeč o práci u policie musí být starší 18 let, bezúhonný, beztrestný, nesmí to být osoba, která podniká nebo je politicky angažovaná. Musí mít minimálně středoškolské vzdělání.  Každý prochází výběrovým řízením a musí absolvovat psychologické vyšetření, fyzické testy a projít lékařským vyšetřením, přípravným kempem a pohovorem se služebními funkcionáři,“ řekl personalista Michal Vymazal.

Při fyzických testech uchazeč prochází čtyřmi disciplinami - celomotorickým testem, absolvuje člunkový běh, běh na jeden kilometr a kliky. „Zajímavé je, že hodně uchazečů nezvládne právě stanovené množství jednoduchých klik. Záleží nám také na tom, aby se uchazeči byli schopni dále vzdělávat,“ dodal.  Cílem prověřování fyzické způsobilosti je posoudit úroveň rozvoje pohybových schopností a dovedností uchazeče, která je nezbytná pro výkon služby. Toto prověřování je organizováno formou testů tělesné zdatnosti před komisí, která uchazeče hodnotí v kategoriích splnil  nebo nesplnil podmínky fyzické způsobilosti k přijetí.

Jihomoravská policie přijímá nové policisty a policistky, kteří mají zájem posílit základní útvary v celém kraji a doplnit počty příslušníků ve výkonu služby. V současné době pracuje u jihomoravské policie téměř tři a půl tisíce příslušníků, a do konce roku by se jejich řady měly rozšířit o desítky dalších nových policistek a policistů, kteří mají zájem o tuto zodpovědnou a smysluplnou práci. „Hledáme nové kolegy, kteří by se chtěli podílet na zlepšování bezpečnostní situace a veřejného pořádku, dohlížet na bezpečnost na silnicích, bojovat proti kriminalitě a neustále prohlubovat svoje znalosti a odbornou kvalifikaci. Zaměstnání u policie přináší kromě stabilního příjmu a možnosti kariérního růstu řadu sociálních a dalších výhod, mezi které patří šest týdnů dovolené, ozdravné pobyty, zdravotní péče, možnost čerpání příspěvků na penzijní připojištění, rekreační pobyty, a další,“ konstatoval Vymazal.

Datum: 21.5.2015 9:33:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště