Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

Městská policie Brno předvádí zásah pořádkové jednotky a psovodů

 

Městská policie Brno působí v jihomoravské metropoli od roku 1992. Její součástí jsou také speciální jednotky s celoměstskou působností – a to psovodů, pořádková, poříční a dopravní. První dvě zmíněné jednotky se dnes představily přímo v akci v rámci ukázek v IDET aréně, kdy návštěvníkům převedly zadržení dvou pachatelů prchajících v osobním vozidle s použitím služebního psa.

První z dvojice služebních vozidel zablokovalo ujíždějícímu vozu cestu, druhé zastavilo těsně za vozidlem. Strážníci se nejdříve pokusili zpacifikovat prchajícího muže, ozbrojeného nožem, ten však neměl díky rychlému zásahu služebního psa žádnou šanci. Poté strážníci z pořádkové jednotky dostali z auta druhého pachatele a po prohlídce odvedli oba muže do služebního vozu. „Odvádění se provádí pomocí odváděcích pák, které jsou odváděnému člověku velmi nepříjemné a neumožňují prakticky nic jiného, než se skloněnou hlavou dokráčet do služebního vozidla. Jakákoliv jiná reakce je velmi bolestivá,“ doplnil komentář situaci, která se svou rychlostí snažila co nejlépe simulovat reálné podmínky. Tímto praktickým způsobem se veřejnosti předvedli profesionálové, kteří v běžném životě nejčastěji zajišťují běžné hlídky v různých problematických situacích, např. při napadení, při potyčkách v restauracích, zaměřují se na velká bezpečnostní opatření při fotbalových a hokejových utkáních, demonstracích, na manifestacích a podobně. Psovodi dohlížejí na různá nepřehledná místa, jako jsou chatové a zahrádkářské oblasti a další.

Kdo má zájem o práci nebo o informace o Městské policii Brno, může se po cestě z arény zastavit ve speciálním autobusu pro letáčky a také navštívit pavilon F, kde jsou k vidění historické policejní uniformy. Městská policie Brno je jednou z patnácti městských policií, které na veletrhu IDET prezentují svou techniku, výbavu a výstroj. K zajímavostem patří například velitelské vozidlo, které Městská policie Zlín používá pro řešení mimořádných bezpečnostních nebo krizových událostí, městský elektromobil ostravských strážníků nebo velice pestrý vozový park Městské Policie Praha. K vidění jsou vozidla se speciálními nástavbami, například pro záchranáře, pro odchyt zvířat, pro převoz koní, pro poříční útvar, pro převoz osob pod vlivem alkoholu a další.

Datum: 1.6.2017 17:40:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště