Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

IDET, PYROS a ISET 2017: bezpečnostní veletrhy otevřou nové příležitosti k obchodům

 

Bezpečnost se dnes stala jednoznačnou prioritou. V době zvýšených rizik plynoucích z nových válečných ohnisek a teroristických i jiných hrozeb vlády neváhají investovat do obranných a bezpečnostních technologií. Spolu s tím roste význam zbrojního průmyslu, který má v České republice tradičně silnou pozici. Své novinky určené bezpečnostním složkám firmy představují na specializovaných veletrzích, k nimž již od roku 1993 patří brněnský IDET. Příští rok na přelomu května a června se uskuteční jeho čtrnáctý ročník, a to opět v partnerství s veletrhy PYROS a ISET, kde se prezentuje požární a bezpečnostní technika a služby. O účast je již v předstihu značný zájem, protože jak Ministerstvo obrany ČR, tak Policie ČR a Hasičský záchranný sbor ČR navyšují rozpočty pro střednědobé nákupní plány.


IDET tvoří základní platformu pro prezentaci českého obranného a bezpečnostního průmyslu. Stejně jako v minulých ročnících nabídne vystavujícím firmám přímé kontakty s odběrateli jak z tuzemska, tak ze zahraničí. Jako veletrhu obranných technologií pro střední a východní Evropu se jej pravidelně účastní ministerstva obrany Polska, Maďarska, Slovenska a dalších zemí, přímé zastoupení výstavním stánkem zde mívá NATO a přijíždějí delegace resortů obrany z několika desítek zemí celého světa. Partner veletrhu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR sdružuje 110 členských firem, které jsou velmi úspěšné na zahraničních trzích se zbraněmi, bezpečnostními systémy a technologiemi. Již dnes exportují přibližně 80 procent své produkce a jejich možnosti uplatnění dále rostou, vždyť tržby zbrojařských firem se celosvětově zvyšují a nejrychleji právě v Evropě, kde v roce 2015 meziročně vzrostly o 8,2 %. Vývoz českých zbrojařských firem v roce 2014 dosáhl hodnoty 11,8 miliard korun a v roce 2015 to bylo již 15 miliard.

Atraktivitu Mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET zvyšuje propojení s Mezinárodním veletrhem požární techniky a služeb PYROS a Mezinárodním veletrhem bezpečnostní techniky a služeb ISET. Trojlístek SECURITY FAIRS tak svou nabídkou pokrývá celý integrovaný záchranný systém, který tvoří armáda, policie a hasiči. Všechny tři složky Integrovaného záchranného systému ČR spolu velmi úzce spolupracují a využívají často stejnou techniku, informační technologie, prostředky spojení, zbraně i vozidla. Brněnské veletrhy tak dávají přehled o celé oblasti vojenské a civilní bezpečnosti a především násobí možnosti vystavovatelů prosadit se jako dodavatelé do jednotlivých složek integrovaného záchranného systému. Nedávno zveřejněné nákupní záměry ve střednědobém časovém horizontu k tomu otevírají řadu příležitostí.

Řadu projektů modernizace oznámila Armáda ČR, která v souvislosti se zhoršující se bezpečnostní situací zvyšuje investice do technického vybavení. Do roku 2020 mají výdaje České republiky na obranu vzrůst na 1,4 % HDP a již v roce 2016 porostou o 9 %, tj. 4 mld. Kč. Cílem je zejména modernizace pozemních sil a k prioritním záměrům patří modernizace či náhrada zastaralých obrněných vozidel pěchoty BVP-2 a nákup 50 děl ráže NATO, které nahradí dosluhující houfnice Dana. Hlavními projekty vyzbrojování Armády ČR ve střednědobém horizontu jsou také nákupy mobilních radiolokátorů (8 kusů od roku 2017), lehkých víceúčelových vrtulníků (12 kusů od roku 2017), velitelsko-štábních a spojovacích kolových obrněných vozidel (62 kusů od roku 2018) a speciálních vozidel pro chemickou jednotku (40 kusů od roku 2017). Zároveň pokračuje projekt Voják 21. století, připravuje se modernizace protiletadlového systému RBS, pořízení systémů protivzdušné obrany SHORAD, vybudování nové globální datové sítě aj.Rovněž Hasičský záchranný sbor ČR chystá rozsáhlou modernizaci jednotlivých složek, a to prakticky ve všech zabezpečovaných oblastech. Počítá se s obměnou hasičských zásahových vozidel, techniky i materiálu stejně jako s investicemi do informačních technologií a řídicích center. Avizované nákupy se týkají také prostředků a materiálu k ochraně majetku před povodněmi a ženijní a další techniky k odstraňování následků výbuchů a jiných katastrof, dále techniky k detekci a odstraňování následků chemických a průmyslových havárií a v neposlední řadě vybavení pro záchranné a humanitární operace.

Policie ČR bude ve střednědobém horizontu nakupovat víceúčelové vrtulníky, terénní vozidla, informační technologie a spojovací prostředky. Plánují se také úpravy zbraní a investice do optických přístrojů, obměna vozidel a základního vybavení policisty a nákupy nových prostředků osobní ochrany - přileb a neprůstřelných vest. Příležitostí pro komplexní prezentaci technologií k ochraně a bezpečnosti života a majetku bude veletrh ISET 2017 se zvýrazněným tématem kybernetická bezpečnost.

Celý trojlístek SECURITY FAIRS 2017 pak bude demonstrovat schopnosti jednotlivých složek bezpečnostního systému čelit aktuálním hrozbám v případě mimořádných událostí na území České republiky. O nabídku se očekává velký zájem jak ze strany veřejnosti, tak především u tuzemských i zahraničních odborníků. Brněnské výstaviště navíc umožňuje prezentovat techniku přímo v akci na unikátním venkovním terénním polygonu, kde probíhají atraktivní ukázky různých možností využití. Součástí veletrhů bude tradiční vysoce kvalitní a rozsáhlý odborný doprovodný program a prestižní soutěž o nejlepší inovační exponáty Zlatý IDET. Při posledním ročníku v roce 2015 si SECURITY FAIRS prohlédlo vice než 27 tisíc návštěvníků z 51 zemí světa a přicestovaly oficiální delegace armád ze 32 států.

Datum: 22.8.2016 8:45:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště