Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

DCom, spol. s r.o.

 

Moderní digitální radiostanice DMR
Přes všechny výhody moderních mobilních telefonů je mnoho oblastí, ve kterých je výhodnější používat pro spojení účastníků radiostanice. Ty známe především při použití v záchranných službách (hasiči, zdravotníci), ve státní i obecní policii, v bezpečnostních službách, v dopravě na železnici i na silnici (městská doprava, taxislužby, kamiony). Opodstatněné používání radiostanic je např. v řízení provozu na stavbách, v průmyslových a montážních podnicích, zemědělství i lesnictví. Hlavními výhodami radiostanic je nezávislost na mobilních operátorech (poplatky, výpadky sítě), jednoduché ovládání (i v rukavicích), okamžité spojení více účastníků současně stlačením jediného tlačítka. Díky standardní, opravdové „handsfree“ i vysoká hlasitost výhodná v otevřených prostorech (stavby, průmyslové podniky) i v dopravních prostředcích a volné ruce při příjmu.

Celý svět se digitalizuje a tak i přední výrobci profesionálních radiostanic dále vylepšují jejich vlastnosti tak, aby využili všech možností digitálních technologií ke zvýšení komfortu obsluhy účastníků i řídících pracovníků. Digital mobile radio (DMR) je otevřený standard pro profesionální digitální radiostanice specifikovaný standardem Evropského telekomunikačního standardizačního institutu (ETSI). Standard se používá pro výrobky prodávané po celém světě.

Rozdíl mezi kvalitou a funkcemi analogových a DMR radiostanic je podobný jako rozdíl mezi analogovou a digitální televizí. Hovor je v DMR radiové síti přenášen digitálně podobně jako např. u GSM telefonu.

www.dcom.cz

Datum: 10.5.2015 14:53:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště