Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ISET
24.-27.5. 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

Mladý závodník. Technické muzeum připravuje pro Den bezpečnosti speciální program

 

Do akce Den bezpečnosti – Záchranáři dětem v pavilonu Z se zapojí také Technické muzeum v Brně. Podívá se pochopitelnou a interaktivní formou na téma závodění. Každý správný závodník totiž ví, že bezpečnost a dodržování pravidel jsou velmi důležité.

Brno je díky Masarykovu okruhu jedním ze středisek závodního sportu. Současná Velká cena České republiky je zařazená do světového seriálu závodů silničních motocyklů. V dlouhé minulosti Masarykova okruhu však nenajdeme pouze motorky, ale i nejrůznější závodní auta. S okruhem jsou spojena slavná jména jako Eliška Junková nebo Luis Chiron, bezpočet konkrétních automobilů a motocyklů, z nichž některé mohou návštěvníci vidět i v expozici Technického muzea v Brně, kde historii okruhu také připomínájí.

Na stanovišti Technického muzea v Brně u příležitosti akce Den bezpečnosti - Záchranáři dětem toto vše animátoři přiblíží pro děti pochopitelnou a interaktivní formou. Stanoviště nese přiléhavý název „Mladý závodník“. „Děti si budou moci zajezdit s autíčky na autodráze, v tvůrčí dílničce si vyrobit autíčko, nebo vyzkoušet si některý ze soutěžních úkolů: puzzle, hlavolam s tvarem okruhu, určování jeho parametrů nebo úkol na jemnou motoriku se šroubky a matičkami,“ popsala pracovnice muzea Alena Najbertová. A jako ukázku muzejních exponátů nabídne brněnské muzeum možnost posadit se na originální motorku a vyfotit se „s větrem ve vlasech“ (na snímku). „A protože závody jsou velice nebezpečné, je zde návaznost na téma akce zřejmá. Každý správný závodník totiž ví, že bezpečnost a dodržování pravidel jsou velmi důležité,“ dodala Najbertová.

Foto: archiv TMB

 

Datum: 30.4.2019 14:27:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště