Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

INTECO
28.2. - 2.3. 2012

Mezinárodní veletrh zařízení pro obchod, hotely a veřejné stravování

Gastronomický dorost představí svá esa

 

Soutěž Gastro Junior Brno nemá svou tradicí, rozsahem a odbornou úrovní ve střední Evropě konkurenci. Při veletrhu INTECO 2012 na brněnském výstavišti proběhne finále již 18. ročníku, ve kterém změří síly naši nejlepší mladí kuchaři, cukráři a číšníci i jejich zahraniční konkurenti.

Systém soutěže zaručuje, že se do veletržního finále probojují skutečně jen ti nejlepší, mezi nimiž si provozovatelé restaurací mohou vybrat nadějné posily do svého týmu. Více než čtyři desítky tuzemských odborných škol nejprve vyslaly své vybrané reprezentanty do dvou regionálních kol, která proběhla v listopadu 2011 v Praze a ve Frenštátě pod Radhoštěm. Nejlepší z obou kol vytvoří třicítku finalistů v každé kategorii. V Brně tento výběr doplní ještě soutěžící ze zahraničí, zpravidla z odborných škol na Slovensku a v Polsku. Letos by na pódiu v pavilonu G2 měli poprvé přestavit své umění také mladí gastronomičtí odborníci z Francie.

A na co se ve dnech 28. 2. až 1. 3. mohou diváci těšit? Smyslem soutěže je podpořit tvůrčí aktivitu, proto se zadání každý rok mění a jeho součástí je i spotřební koš, z něhož si kuchaři a cukráři těsně před soutěží losují tajné suroviny. V kategorii kuchař – kuchařka se tentokrát budou jako dominantní surovina připravovat krůtí prsa s přílohou, zatímco cukráři a cukrářky se popasují se soutěžním úkolem „nákyp v moderní úpravě“. Číšníci a servírky musejí před zraky hostů připravit ovocný dezert a podat k němu šumivé víno,  součástí jejich úkolu je také jazyková zkouška v podobě komunikace s hostem v angličtině, němčině nebo ruštině.

Soutěž Gastro Junior Nowaco Cup 2012 se koná pod záštitou Miroslava Kubece, kontinentálního ředitele Světové asociace kuchařských spolků pro střední Evropu, a poprvé získala také záštitu ministra školství Josefa Dobeše. Generálním partnerem soutěže je společnost Nowaco Czech Republic a hlavními partnery společnosti InterGast Praha a Jiva-Jirák.

INTECO 2012

Vybíráme z firem (2016)

 


 

Mohlo by vás zajímat

Video

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště